Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 112 чоловік

План роботи методичної ради закладу освіти на 2021-2022 н.р.

Дата: 22 вересня 2021 о 11:39, Оновлено 17 листопада 2021 о 06:54
Автор: Савчук О. В.

План роботи

методичної ради ліцею

на 2021-2022 н.р.

Аналіз методичної роботи з педагогічними працівниками  закладу освіти  за 2020-2021 та пріоритетні напрямки на 2021-2022 навчальний рік

Методична робота з педагогічними працівниками освітнього закладу в 2020-2021навчальному році здійснювалася на правовій основі – відповідно до наказу Пісківського ліцею імені Героїв-земляків «Про структуру, форми та методи роботи з педагогічними працівниками в 2020-2021 навчальному році»  від 11.09.2020 № 99-ОД та плану роботи на поточний рік, які визначають основі напрямки роботи щодо забезпечення підвищення професійного та кваліфікаційного рівнів педагогічних працівників.

Було розпочато   роботу педагогічного колективу ліцею  над реалізацією І етапу науково-методичної проблемної теми ««Створення комфортних умов для вільного розвитку творчої особистості та забезпечення ефективної освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу в умовах компетентнісного підходу Нової української школи», який передбачав удосконалення професійної компетентності кожного вчителя, підвищення теоретичного й загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки та професійної майстерності, розвиток їх творчої ініціативи, формування в них готовності до самовдосконалення, самоосвіти розвитку. Координацію всієї методичної роботи з педагогами закладу здійснює методична  рада, метою якої є колегіальне управління процесом удосконалення методичної роботи в ліцеї. На її розгляд виносились питання щодо шляхів реформування освіти через Концепцію Нової української школи,  сучасних підходів до організації методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення освітнього процесу на основі сучасних технологій, схвалення методичних посібників, планів роботи методичних структурних підрозділів, про результативність участі  педагогів у Всеукраїнському конкурсі „Учитель року-2021”, про стан видавничої діяльності, про підсумки курсової підготовки у 2020 році.

Протягом року проводилися методичні оперативні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, рекомендаціями щодо організації освітнього процесу з окремих предметів, перспективним педагогічним досвідом, новинками методичної літератури.

Впродовж 2020-2021 навчального року було організовано роботу методичних об’єднань класних керівників (керівник Лесько Ж.П.),  вчителів початкових класів (керівник Ященко І.А..), вчителів суспільно-гуманітарного  та художньо-естетичного циклів ( керівник Остаповець С.А.), вчителів природничо-математичного та технологічного циклів (керівник Матросова Т.О.); школи молодого педагога – керівник Я.Власова). Круглий стіл  «Особливості ро боти педколективу над науково-методичною темою ліцею» -  керівник  І. Пісковець.

В основі роботи методичних об’єднань ліцею лежить організація системної роботи зі здібними та обдарованими дітьми, науково-дослідницька робота вчителів та здобувачів освіти, підвищення професійної компетентності вчителів відповідно до кваліфікаційної категорії та вимог НУШ.

Результативною була робота всіх методичних об’єднань. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи з проблем, над якими працюють, показували майстер-класи, зросла їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень здобувачів освіти за минулий навчальний рік оцінюється хорошими показниками.

Робота з молодими вчителями була спрямована на підвищення рівня їхньої психолого-педагогічної, загальнокультурної, фахової й методичної підготовки, задля цього продовжена робота Школи молодого вчителя. Проведено співбесіди з молодими вчителями, організовано взаємовідвідування уроків молодих вчителів та їх наставників.

Педагогічний колектив спрямував свої зусилля на пошук нових форм і методів роботи. Вибір проблеми передбачає виокремлення ідей, цілей, завдань, положень, висновків наукового дослідження. У плані роботи ліцею на 2020-2021 навчальний рік простежувалась система роботи  над проблемою. Згідно планів роботи проводились засідання  методичних об’єднань ліцею. Систематично вивчалися й аналізувалися навчальні плани, програми, підручники, посібники, інструктивні матеріали, методичні рекомендації щодо змісту, форми методів проведення уроку, факультативних та інших занять, позакласної роботи та освітньої роботи вцілому.  

Протягом 2020-2021 навчального року здійснювалась методична допомога  у проведенні  уроків, факультативних занять, гуртків, створення умов праці для молодих педагогів.

У роботі з молодими спеціалістами протягом поточного навчального року використовувалися колективно-групові та індивідуальні форми методичної роботи. Вчителі - наставники Савчук О.В., Власова Я.О, Кухарчук Н.А., Ященко І.А. згідно з індивідуальним  планом  роботи  з молодими вчителями з урахуванням їх потреб і можливостей, розробляли конспекти уроків, факультативних занять, ознайомлювали з науково – методичною літературою, плануванням роботи класного керівника, методикою проведення батьківських зборів, надавали індивідуальні консультації.

На етапі становлення молодого вчителя як спеціаліста вдоскона­люються знання з психології, педагогіки, методики викладання  предмета й проведення освітньої роботи; вивчаються принципи перспективного та поточного планування освітнього проце­су в закладі освіти; методично правильно розробляються поурочні плани, позакласна робота планується відповідно до плану виховної роботи ліцею. У освітній  роботі молоді вчителі керувались вказівками, викорис­товували різноманітні методи, форми, прийоми, які сприяли активізації пізнавальної діяльності учнів. Досить актуальним у становленні молодих учителів залишається відві­дування відкритих  уроків, а також підготовка до них. Робота з молодим учителем є систематичною та цілеспрямованою. Однією з обов'язкових умов успішного професійного зростання молодого вчи­теля є систематична самоосвіта.

Адміністрацією ліцею та вчителями - наставниками молодим педагогам було проведено індивідуальні бесіди в результаті яких видані «Пам'ятки молодому вчителеві», «Як організувати урок, підтримати дисципліну та працездатність учнів», «Вимоги до сучасного уроку».

Окрім цього, були виявлені проблеми молодих спеціалістів:  нераціональність розподілу часу на уроці, обмеження самостійності роботи учнів, раціональність використання наочності на уроках. Після вивчення даних проблем  молодим фахівцям були надані поради та практична допомога адміністрацією ліцею, вчителями – наставниками.

Згідно з річним планом роботи протягом року проведено предметні тижні. Було складено плани, вчителі проводили різноманітні позаурочні заходи з учнями, переважно інтелектуально-розважальні ігри. На належному науково-методичному рівні пройшли тижні фізкультури, музики та мистецтва, психології,  фізики та інформатики, мови та літератури, географії та природознавства, англійської мови. У цілому роботу методичних об’єднань протягом 2020-2021 навчального року  можна оцінювати як задовільну.    

Одним із мотиваційних стимулів до роботи є участь педагогів у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року». У 2020-2021 навчальному році були представлені такі номінації: «Керівник закладу освіти», «Математика», «Трудове навчання» , «Українська мова та література». Проте педагоги не виявили бажання взяти учать у даному  конкурсі. 

Цьогоріч  у ХVІІІ обласному конкурсі-ярмарку педагогічної творчості у номінації «Початкова освіта» взяла  участь Ященко І.А, вчитель початкових класів.  Вона  представила посібник «Формування у першокласників навичок читання та письма в умовах компетентнісної освіти Нової української школи», ставши  лауреатом конкурсу.

Не менш важливим є cамоосвітня діяльність педагогів. У  кожного  з них наявні матеріали по роботі над індивідуальною темою, що містять як теоретичні аспекти розгляду проблеми, так і власні напрацювання. 2020-2021навчального  року педагоги активно підвищували свою майстерність на різноманітних вебінарах, тренінгах, а також були постійними учасниками обласних майстер-класів, семінарів-практикумів, конференцій.

Отже, на І етапі науково-методичної проблемної теми «Створення комфортних умов для вільного розвитку творчої особистості та забезпечення ефективної освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу в умовах компетентнісного підходу Нової української школи», здійснювалася діагностика творчого потенціалу вчителя для створення атмосфери міжособистісної взаємодії суб'єктів освітнього процесу, досліджувався  рівень професійної  майстерності, потреб та інтересів педагогічного колективу.

Наступний етап роботи над науково-методичною проблемою (2021-2022 навчальний рік) – це практично-діяльнісний етап, який полягає у сприянні переорієнтації педагогічної свідомості в поглядах на ключові питання проблеми, що реалізують, у вивченні науково-теоретичних засад, формування професійної компетенції вчителя, її сутності, структури, змісту та реалізації в практичній діяльності ліцею концептуальних основ та  принципів розвитку системи освіти.

Склад науково-методичної ради ліцею

  1. О. Савчук – голова ради, заступник директора з навчально-виховної роботи.
  2. М. Дідух – член ради, заступник директора з навчально-виховної роботи.
  3. І. Ященко  – член ради, вчитель початкових класів.
  4. І. Пісковець – член ради, вчитель історії та правознавства.
  5. Т. Матросова  – член ради, вчитель хімії та біології.
  6. С. Остаповець – член ради, вчитель англійської мови.
  7. Ж. Лесько – член ради, вчитель математики.
  8. С.Онищук – член ради, соціальний педагог.

.

Структура  методичної роботи з педагогічними працівниками

Пісківського ліцею імені Героїв-земляків        

  1. Психолого-педагогічний семінар «Виявлення рівня творчої спрямованості, орієнтації особистості в сучасному інформаційному просторі» - керівник Онищук С.М.
  2. Круглий стіл  «Медіаграмотність освітян – потреба сучасного суспільства» -  керівник  І. Пісковець.
  3. Методичне об’єднання класних керівників -  керівник Ж. Лесько.
  4. Методичне об’єднання вчителів   початкових класів - керівник

І. Ященко.

  1. Методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного  та художньо-естетичного циклів  -    керівник С. Остаповець
  2. Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного та технологічного циклів  - керівник Т. Матросова
  3. Школа молодого педагога – керівник О.Савчук

Планування методичної роботи

Зміст заходів

Термін

Відповідальний

Примітка

1

Розробити структуру методичної роботи з педагогічними кадрами

До 30.08.

2021

Заступник з НВР

Савчук О.В.

2

Видати наказ «Про організацію структури, форми та методи роботи з педагогічними кадрами у 2021-2022 навчальному році»

До 17.09.

2021

Савчук О.В.

3

Скласти план роботи методичної ради та провести засідання методичної ради закладу (за окремим планом)

Вересень, протягом року

Савчук О.В.

4

Створити творчу групу педагогів для моніторингу з визначення подальшого розвитку теми 

квітень -травень

Савчук О.В.

5

Вироблення методичних рекомендацій, випуск методичних бюлетенів.

Узагальнення досвіду роботи з проблемних питань, досвіду вчителів-майстрів, презентація досвіду на сайті ліцею

До 01.05.2022

Методична рада

6

Спланувати роботу  методичних об’єднань:

- МО вчителів початкових класів;

- МО класних керівників 1 -11 класів;

- МО вчителів суспільно-гуманітарного  та художньо-естетичного циклів;

- МО вчителів природничо-математичного та технологічного циклів

- школи молодого вчителя

До 20.09.2021

Керівники методичних структур

7

Скласти графік проведення предметних тижнів, декад, місячників.

До 17.09.2021

Савчук О.В.

8

Організувати роботу   молодих спеціалістів :

  • інструктаж зі складання тематичних і поурочних планів. Залучення до роботи в МО;
  • ознайомлювати молодих учителів із нормативними документами в галузі освіти;
  • організація відкритих уроків фахівців для молодих спеціалістів;
  • діагностика роботи і надання конкретної методичної допомоги;
  • діагностика методичної майстерності молодих фахівців. 

Протягом року

Савчук О.В.керівники методичних структур, учителі-наставники

9

Провести педагогічний консиліуми «Особливості адаптації учнів 5 класу до навчання у в основній школі»

До 01.11.

2021

Тхоревська Л.І.

Савчук О.В.

Дідух М.В.

10

Оновити інформаційні банки «Банк педагогічних інновацій», «Банк даних про учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»», «Банк інноваційних педагогічних технологій»

До 15.10.

2021

Савчук О.В.

Дідух М.В.

11

Розробити план заходів щодо забезпечення науково-методичного супроводу учителів, що атестуються у 2020-2021 році

До 15.10.

2021

Савчук О.В.

12

Видати наказ “Про організацію відбіркового  етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року“

До 15.10.

2021

Савчук О.В.

13

Видати наказ про підсумки проведення відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»

До 01.12.

2021

Савчук О.В.

14

Забезпечити проходження курсів підвищення кваліфікації  вчителів( згідно із замовленням)

Протягом року

Савчук О.В.

16

Провести предметні олімпіади з базових дисциплін

Жовтель-листопад

 Савчук О.В.

 Дідух М.В.

17

Провести круглий стіл  «Медіаграмотність освітян – потреба сучасного суспільства»

Грудень

Методична рада

18

Психолого-педагогічний семінар «Виявлення рівня творчої спрямованості, орієнтації особистості в сучасному інформаційному просторі»

Травень-червень

Методична рада

19

Складання замовлення на курсову підготовку у 2023 році

До 01.03.

2022

Савчук О.В.

20

Провести декаду педагогічної творчості вчителів:

- «45 хвилин інноваційних технологій»

-  конкурс «Вчитель року 2022».

Жовтень-лютий

Педагогічні працівники закладу

21

Узагальнення педагогічного досвіду вчителів

Квітель-травень

Адміністрація закладу

22

Проводити оперативні, організаційні, методичні, інструктивно-методичні наради, огляд періодичної преси, інформаційних збірників МОН України.

Протягом року

Адміністрація закладу

23

Проводити методичні оперативки «Увага! Цікавий досвід у наших колег»

Протягом  року

 Савчук О.В.

 Дідух М.В.

24

Надавати методичну допомогу вчителям в розробці індивідуальної траєкторії професійного і особистісного розвитку.

Постійно

Савчук О.В.

25

Надавати методичну допомогу вчителям в оволодінні практичними вміннями і навичками інноваційної діяльності.

Протягом року

Савчук О.В.

26

  • Поповнення електронного банку та папок інформаційно-нормативного та навчально-методичного забезпечення з викладання предметів
  • Створення та поповнення картотеки ППД вчителів ліцею
  • Поповнення інформаційно-методичної папки  «Сучасний урок»

Протягом року

Савчук О.В.

27

Провести науково-практичну конференція  по реалізації ІІ етапу  методичної проблеми «Створення комфортних умов для вільного розвитку творчої особистості та забезпечення ефективної освітньої діяльності кожного учасника навчально-виховного процесу в умовах компетентнісного підходу Нової української школи»

Квітень

Члени методичної ради

28

Видати наказ «Про підсумки методичної роботи у 2021-2022 навчальному році»

Червень 2022

Савчук О.В.

29

Випуск методичного бюлетеня

Постійно

Члени методичної ради

30

Провести заходи щодо впровадження ІКТ:

  • Висвітлення інформації щодо реалізації проблемної  теми ліцею на сайті ;
  • Використання електронних засобів навчання в освітньому процесі.

Протягом року

адміністрація

вчителі – предметники

План засідань методичної ради

№ з/п

Тематика засідань

Термін проведення

Відповідальний

Примітка

1

Про підсумки методичної роботи за 2020-2021 навчальний рік та організацію методичної роботи з педагогами ліцею у 2021-2022 навчальному році.

31 серпня 2021 р.

Савчук О.В.

2

Про обговорення й затвердження плану роботи методичної ради, планiв роботи методичних об’єднань на 2021-2022 навчальний рiк

Савчук О.В.,

члени методичної ради

3

Про органайзер методичного - 2021-2022 н.р. Шляхи реалізації ІІ етапу науково-методичної теми «Створення комфортних умов для вільного розвитку творчої особистості та забезпечення ефективної освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу в умовах компетентнісного підходу Нової української школи»

Савчук О.В.

4

Особливості організації освітнього процесу та інструктивно-методичні рекомендації МОН України щодо викладання предметів у 2021-2022  навчальному році.

Савчук О.В.

5

Про організацію проведення предметних тижнів

члени методичної ради

1

Про підсумки організації І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та їх участі у ІІ етапі

28 жовтня 2021 року

Савчук О.В.

2

Про роботу методичної служби щодо  виконання Концепції «Нова українська школа»

Дідух М.В.

3

Про організацію та проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2022»,  участь учителів ліцею у ІІ турі конкурсу «Учитель року-2022»  та обласному конкурсі-ярмарку педагогічної майстерності.    

Савчук О.В.

4

Про організацію проходження курсів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2022 р.

Савчук О.В.

5

Про хід атестації педагогічними працівниками ліцею.

Савчук О.В.

6

Про завдання методичної служби щодо підготовки учнів до ЗНО - 2022

Савчук О.В.

7

Про адаптацію ліцеїстів до навчання в 1, 5, 10 класах.

Савчук О.В.

1

Про аналіз успішності здобувачів освіти та виконання навчальних програм за І семестр 2021-2022н.р.

13 січня  2022 року

Савчук О.В.

2

Про підсумки шкільних олімпіад.

Савчук О.В.

3

Про розгляд і затвердження посібників для участі у районному етапі конкурсу-ярмарку педагогічної майстерності.

Пісковець І.Я.

4

Про роботу вчителів з поповнення кабінетів методичними матеріалами, використання наочності з метою формування навичок і вмінь освітньої роботи.

Дідух М.В.

5

Про звіти вчителів що атестуються  щодо самоосвітньої діяльності.

Савчук О.В.

1

Про обговорення результатів чергової атестації вчителів та підсумки курсової підготовки.

30 березня 2022 року

Савчук О.В.

2

Про підготовку та організацію проведення державної підсумкової атестації та ЗНО

Савчук О.В.

3

Про опрацювання і прийняття рекомендацій щодо основних напрямків методичної роботи ліцею  в 2022/2023 навчальному році.

Члени методичної ради

1

Про аналіз роботи педагогічного колективу над ІІ етапом  науково-методичної теми у 2021/2022 навчальному році.

02 червня 2022 року

Савчук О.В.

2

Про аналіз успішності ліцеїстів за ІІ семестр. Моніторинг якості  знань та умінь здобувачів освіти, виконання навчальних програм за ІІ семестр 2021-2022н.р.

Савчук О.В.

3

Про підведення підсумків курсової підготовки, підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2021-2022 н.р.

Савчук О.В.

4

Про нормативно-правові засади якісного здійснення організаційно-методичного забезпечення освітнього процесу  у 2022/2023 н.р.

Савчук О.В.

5

Про планування методичної роботи на 2022 – 2023 н.р.

Члени методичної ради

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.