Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 112 чоловік

Положення про дошкільну групу з короткотривалим перебуванням

Дата: 2 вересня 2022 о 11:09

СХВАЛЕНО                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО

На засіданні педагогічної ради                                                 Директор ліцею       

Пісківського ліцею імені Героїв-земляків                                                                протокол від 31.08.2022 №1                                                                            Л.Тхоревська     

 

ПОЛОЖЕННЯ
про дошкільну групу з короткотривалим перебуванням дітей Пісківського ліцею імені Героїв-земляків Костопільської міської ради

Загальна частина

1. Це Положення визначає основні засади діяльності дошкільної групи ліцею.

2. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про освіту” та “Про дошкільну освіту”.

3. Адміністрація ліцею керує діяльністю дошкільна група відповідно до Конституції України, Законів України “Про освіту”“Про дошкільну освіту”, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями (розпорядженнями) засновника або уповноваженого ним органу та цим Положенням.

7. Утворення, реорганізація, ліквідація дошкільної групи здійснюється відповідно до законодавства.

Зарахування до дошкільної групи, переведення та відрахування

8. Зарахування дітей до дошкільної групи здійснюється директором ліцею протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

Прийом заяв про зарахування дітей до дошкільної групи може організовуватися з використанням системи електронної реєстрації, запровадженої згідно з рішенням відповідного засновника закладу освіти.

Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом директора ліцею.

9. До заяви про зарахування дитини до дошкільної групи додаються:

копія свідоцтва про народження дитини;

медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати дошкільну групу.

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до дошкільної групи та утворення інклюзивної групи до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Для зарахування дитини з інвалідністю до дошкільної групи до заяви про зарахування додаються:

копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

10. Першочергово дошкільної групи зараховуються діти, які:

1) проживають на території обслуговування Пісківського ліцею імені Героїв-земляків;

2) є дітьми працівників ліцею;

3) належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

4) належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

5) перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

6) діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

7) мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахування дитини до дошкільної групи один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

Після зарахування до дошкільної групи дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

11. Випуск вихованців з дошкільної групи проводиться після завершення навчального року у ліцеї, але не пізніше 31 червня та формування новоствореної групи здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 1 вересня.

Переведення вихованця із дошкільної групи до іншого державного (комунального) закладу дошкільної освіти відбувається на підставі заяви одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли за рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків).

12. Відрахування вихованців з дошкільної групи може здійснюватися:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільної групі відповідного типу;

3) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

4) у разі невідвідування дитиною дошкільної групи протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

Директор ліцею зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

Забороняється відрахування дитини із дошкільної групи з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.

Відрахування дитини із дошкільної групи здійснюється відповідним наказом директора ліцею.

Структура та організація діяльності дошкільної групи

13. Навчальний рік у дошкільній групі починається 1 вересня і закінчується одночасно із завершенням навчального року у ліцеї.

Група формуються в кількості 25 осіб у межах граничної чисельності вихованців, що встановлена відповідно до визначених законодавством нормативів наповнюваності груп дітьми у закладі освіти, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти.

14. Комплектування групи за віком передбачає перебування в ній дітей, як правило, п’яти-шести річного віку.

Тривалість перебування дітей становить 4 години із 900 до 1300.

За бажанням батьків за їх кошти організовується харчування дітей відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють питання організації харчування у закладах освіти.

15. У разі звернення одного з батьків або іншого законного представника дитини з особливими освітніми потребами у закладі утворюються інклюзивні дошкільна група відповідно до Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 51, ст. 1735).

16. У дошкільній групі діти забезпечуються постійним медичним обслуговуванням, що здійснюється медичним працівником, яка входять до штату закладу, відповідно до Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2002 р. № 826 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 25, ст. 1203).

Медичний працівник закладу освіти здійснює контроль за дотриманням санітарного законодавства, моніторинг стану здоров’я та контроль виконання індивідуального плану щеплень та профілактичних медичних оглядів дітей, надання домедичної допомоги у невідкладному стані, інформування батьків або інших законних представників про стан дитини та організацію заходів для госпіталізації (у разі показань).

Освітній процес у закладі дошкільної освіти

17. У дошкільній групі освітній процес включає розвиток, виховання, навчання його вихованців і відбувається відповідно до освітньої програми. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти. Для формування освітньої програми можуть використовуватися освітні програми, рекомендовані МОН.

Рішення про обрання та використання освітньої програми дошкільної групи схвалюється педагогічною радою ліцею та затверджується його директором.

Кожна освітня програма повинна передбачати набуття дитиною компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.

З метою своєчасного виявлення та розвитку обдарувань, здібностей вихованців у дошкільній групі може організовувати освітній процес за одним чи кількома пріоритетними напрямами (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, музичний, гуманітарний тощо).

18. Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Базового компонента дошкільної освіти МОН, за погодженням з МОЗ.

19. Для забезпечення індивідуалізації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності) складається індивідуальна програма розвитку, що розробляється командою психолого-педагогічного супроводу.

20. Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 51, ст. 1735).

21. На основі освітньої програми педагогічна рада ліцею визначає план роботи на навчальний рік, що конкретизує організацію освітнього процесу. План роботи дошкільної групи затверджується директором ліцею.

22. Вихователь дошкільної групи самостійно визначає форми організації освітнього процесу.

Розклад організації освітнього процесу затверджується директором ліцею до початку навчального року.

23. Надання додаткових освітніх послуг, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, запроваджується лише за згодою одного з батьків або іншого законного представника дитини. Додаткові освітні послуги надаються за рахунок коштів батьків або інших законних представників дитини, фізичних та юридичних осіб на основі угоди, укладеної між одним із батьків або іншим законним представником дитини та закладом дошкільної освіти в межах гранично допустимого навантаження дитини.

Учасники освітнього процесу

24. Учасники освітнього процесу визначені статтею 27 Закону України “Про дошкільну освіту”.

25. Права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються згідно із законодавством.

26. Вихователь дошкільної групи у партнерстві з батьками або іншими законними представниками дитини забезпечують єдність навчання, виховання і розвитку вихованців у рамках освітнього процесу, створюють безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства та булінгу (цькування).

Учасники освітнього процесу взаємодіють на основі поваги один до одного, дотримання правил внутрішнього розпорядку ліцею та цього Положення.

Залучення вихованців під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з виконанням освітньої програми, забороняється.

27. Права, обов’язки та соціальні гарантії інших працівників дошкільної групи регулюються трудовим законодавством та трудовими договорами.

28. Педагогічні та інші працівники дошкільної групи несуть відповідальність за збереження життя, фізичного і психічного здоров’я вихованців згідно із законом.

29. Працівники закладу дошкільної освіти проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

30. До основних обов’язків медичного працівника, який безпосередньо забезпечує медичний супровід в дошкільної групі, належить:

моніторинг стану здоров’я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги;

здійснення контролю за своєчасністю проходження медичних оглядів, у тому числі поглиблених, організація виконання профілактичних та оздоровчих заходів, оцінка їх ефективності;

здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження;

медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів;

проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або інших законних представників д
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.