Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 112 чоловік

Профспілка інформує

Дата: 14 лютого 2018 о 14:09, Оновлено 22 серпня 2021 о 17:43

Шановні профспілчани!

Сьогодні ми з вами, разом з усім православним світом, зустрічатимемо найвеличніше свято - Христове Воскресіння, яке несе нам довгоочікувану радість перемоги, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, вселяє спокій у серцях, живить душу та укріплює віру. Воно несе в кожну родину Божу милість та благословення а у наші душі, сім’ї та країну – МИР.

Оновлення та перемогу над смертю, торжество добра над злом дарує нам цей день!

Напередодні світлого Пасхального дня шлю вам свої щирі вітання від себе і Президії Федерації профспілок області. Христове Воскресіння – це прекрасне свято, день оновлення, торжества світла. Бажаю, щоб і у ваших душах добросердечність і життєлюбність здобули перемогу над сумом і безнадією. Христос Воскрес!

У день Пасхи бажаю вам і вашим близьким щастя, гармонії, миру та порозуміння. Нехай очиститься душа ваша, будинок наповниться благодаттю, а серце — бажанням творити добро, віддавати себе вірі, бажанням кохати і бути коханими.

З повагою,

Голова Федерації профспілок області Микола Шершун

Наші милі жінки, шановні профспілчанки!

Красуня-весна ступила на поріг, і разом з нею прийшло чарівне свято – 8 березня, Міжнародний жіночий день! Любі жінки, відкладіть всі домашні справи і дозвольте чоловікам довести вам, що ви є сенсом їхнього життя і найдорожчим подарунком долі!

Ми сердечно вітаємо вас зі святом! Бажаємо в цей день теплоти перших сонячних променів, багато радісних сюрпризів і неповторних компліментів від сильної статі, які розфарбують ваше життя яскравими барвами. А також зичимо відмінного настрою і енергії, якої б вистачило на цілий рік без підзарядки – до наступного 8 березня!

Хай кожен день приносить вам, милі подруги, тільки радість, у всіх справах хай супроводжує вас успіх, здоров'я хай буде міцним, як сталь, рідні та близькі дарують вам турботу, кохані люди – тепло. Нехай виправдаються всі надії, забудуться невдачі і відкриються шляхи до нових можливостей і бажань!

Від імені Президії Федерації профспілок області

Микола Шершун

Шановні профспілчани!

В ці тривожні дні, коли християни всього Світу благають Всевишнього про позбавлення землян від страшної пандемії, спричиненої поширенням короновірусу - смертельної зброї сатани, ми молимось за те, щоб Господь надав нам силу перемогти цю підступну напасть, допоміг уникнути поширенню зарази і не дав їй забрати життя у мільйонів люду.
Христос Воскрес ми говоримо, з надією і посмішкою з бажанням , щоб мир і добро з небес зійшли у цей день.
Тож здоров'я вам і радості умиротворення, спокою у душі, святого натхнення, підтримки близьких, допомоги від друзів, всіх мирських благ і віри в краще! Нехай любов, надія, удача будуть завжди з вами!
У переддень найсвітлішого православного свята нехай Господь береже вас і ваших рідних, всіх спілчан,які в ці дні за професійним обов’язком і покликом душі - на передовій боротьби з поширенням інфекції, від дрібних і великих проблем.
Бажаємо, щоб цей день Світлого Воскресіння став для кожного з вас початком нового і світлого життя!
З повагою,
Президія Федерації профспілок Рівненської області

27 вересня на базі санаторію "Горинь "у Степані, Федерацією профспілок області було проведено міжгалузеві змагання. Іванна Анатоліївна посіла ІІІ місце у змаганнях із шахів.

ВІТАЄМО!!!

Шановні спілчани, дорогі українці!

Щиро вітаю вас з національним святом - Днем Незалежності України! 
Ця дата втілила в собі давнє прагнення нашого народу до свободи і самовизначення. Незалежність стала поворотною віхою в історії розвитку Української держави, новою точкою відліку в долі кожного українця. 
Завдяки спільній, цілеспрямованій праці трудящих нам вдалося подолати труднощі становлення демократії, пройти нелегкий період економічного спаду, боротися із зовнішнім агресором, нарощувати економічний потенціал та примножувати здобутки в усіх сферах життя. Але кожен із нас усвідомлює, що проголошення 24 серпня 1991 року Незалежності є перемогою тисяч і тисяч борців за волю України, які поклали за це своє життя.
Переконаний, що попри складний період, який зараз переживає наша держава, майбутня доля України залежить від єдності та порозуміння, свідомих кроків та невтомної праці наших громадян.
Щиро зичу Вам родинного щастя, міцного здоров’я, суспільної злагоди й миру, звершення усіх життєвих задумів, невичерпної енергії та творчої наснаги для подальшої плідної праці на благо українського суспільства.


З повагою,
Голова ФПУ Григорій Осовий

Шановні спілчани!

 

Сердечно вітаю вас зі святом Воскресіння Христового! 

Великодні свята – це час духовного оновлення, добрих вчинків, сповнення наших душ радістю, вірою і надією.

У цей світлий день від усього серця бажаю вам Божого благословення, міцного здоров’я, миру, добробуту і чудового весняного настрою.

Нехай свято Великодня принесе у ваші домівки любов, благодать і впевненість у майбутньому.

Гарних Свят вам і вашим родинам!

Христос Воскрес!

Голова Федерації профспілок України                    Григорій Осовий

Дорогі жінки!

Щиро і сердечно вітаю вас із прекрасним весняним святом – 8 Березня!

Все найсвітліше, що є у нашому житті, пов’язане з Жінкою. Ви завжди прагнете зробити життя кращим і добрішим, створюєте атмосферу гармонії і щастя, ваша жіночність та ніжність надихають чоловіків на нові звершення.

Зичу вам міцного здоров’я, здійснення всіх мрій та сподівань! Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму! І нехай кожен ваш день буде сонячним і радісним, а у ваших родинах завжди панують мир, злагода і добробут.

З глибокою повагою,

Голова Федерації профспілок України                  Григорій Осовий

Новий профспілковий квиток

Асоціація індустрії гостинності України веде переговори з Федерацією профспілок України про включення в систему лояльності туристичних послуг, що надаються учасниками Асоціації.

Федерація профспілок України – партнер Асоціації індустрії гостинності України і Національного туристичного порталу Zruchno.Travel – з січня 2019 року запустила новий Соціальний профспілковий квиток з функціями платіжної картки. Як розповів сьогодні координатор проекту "Соціальний профспілковий квиток" Дмитро Дорін під час зустрічі з керівниками профспілкових осередків, на сьогоднішній день 35 тисяч чоловік з усіх регіонів України вже є користувачами цього продукту.

Він уточнив, що наявність квитка підтверджує право його власника на придбання товарів і послуг в споживчих мережах на пільгових умовах програми "Соціальний профспілковий квиток". Крім того, тепер він сам може використовуватися в якості розрахункового інструменту.

"Профспілковий квиток на сьогоднішній день є банківською картою платіжної системи MasterCard. Тепер, розраховуючись за допомогою цієї карти або отримуючи готівкові кошти, власники профспілкового квитка отримують додаткові вигоди. Наприклад, працює система кешбек, тобто 1% повертатиметься на карту. Карта випускається на п’ять років – випуск, обслуговування, смс-інформування є безкоштовним для її власників", – розповів представник Forward Bank – банку, який займається виготовленням і обслуговуванням нових профспілкових квитків.

Також серед сервісів, що входять в пакет послуг "Соціальний профспілковий квиток", є надання безкоштовних юридичних консультацій в сфері трудових правовідносин або з будь-яких інших юридичних питань 24/7, невідкладна правова допомога в разі загрози життю, здоров’ю, свободі, майну члена профспілки або його сім’ї.

Кожен власник профспілкового квитка отримує знижки – до 20%, або бонуси від партнерів програми, серед яких мережі магазинів продуктів харчування, техніки, побутової хімії; аптечні мережі, клініки і лабораторії; АЗС, перевізники і СТО; ресторани; турагентства; профспілкові санаторно-курортні та лікувально-оздоровчі установи, готельні комплекси, турбази та багато іншого.

Нагадаємо, що до реалізації проекту підключився туристичний портал Zruchno.Travel – партнерство допоможе розширити можливості профспілкового туризму.

"Десь півроку тому ми дізналися, що в профспілковому русі почався процес цифровізації: пошук сучасних рішень і створення онлайн-сервісів. Запуск проекту "Соціальний профспілковий квиток" з функціями платіжної картки – це важливий крок для розвитку організацій. Адже, за статистикою, на світовому ринку, зокрема, туристичному, вже більше 50% транзакцій відбуваються онлайн! Тому на сьогоднішній день Zruchno.Travel є головним партнером проекту "Соціальний профспілковий квиток" в сфері туризму. Наша робота присвячена розширенню кількості туристичних об’єктів, які надають системи знижок і пільг для членів профспілкових організацій. Також ми створюємо можливості для зручного планування подорожей і пошуку найдоступніших туристичних пропозицій онлайн", – розповів керівник проекту Zruchno.Travel Єгор Стефанович.

Відзначимо, що в даний час Асоціація індустрії гостинності України веде переговори з Федерацією профспілок України про включення в систему лояльності туристичних послуг, що надаються учасниками Асоціації.

Державна допомога при народжені дитини у 2019 році

На сьогоднішній день грошова підтримка від держави надається батькам, які звернулися в управління праці та соціального захисту населення в рамках встановленого законом терміну (1 рік з моменту народження дитини).

Зараз же розмір державної допомоги при народжені дитини не змінився. Він становить 41 280 грн відповідно до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-ХII.

Допомогу при народженні дитини виплачують поетапно: одноразово у сумі 10 320 грн; протягом наступних 36 місяців – по 860 грн.

Аби покращити умови для народжуваності, урядовці постановою від 30.05.2018 № 427 передбачили відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Це відшкодування дорівнює розміру прожиткового мінімуму, що встановили на 1 січня відповідного року, тож у 2019-му становитиме 1626 гривень.

На таке відшкодування матимуть право батьки, які використовують послуги муніципальної няні і нададуть потрібні документи. Проте Порядок відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» наразі не затверджений.

У цьому ж році в може відбутися збільшення розміру виплат допомоги при народженні малюка (у Парламенті знаходиться кілька законопроектів про підвищення суми виплати на першу, другу і третю дитину).

За матеріалами Юридичного порталу України

Підвищуємо заробітну плату працівників освіти з січня 2019

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України привертає увагу на необхідність дотримання трудових прав членів профспілки – працівників закладів та установ освіти у зв’язку з підвищенням з 1 січня 2019 року розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу і мінімальної заробітної плати.

Відповідно до примітки 1 Додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298, з урахуванням внесених змін, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», посадові оклади (ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Абзацом другим примітки 1 до Додатку 1 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 з урахуванням змін, зокрема внесених наказом від 20.01.2017 № 81, також передбачено, що посадові оклади (ставки заробітної плати) з розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року затверджено на рівні 1921 гривні.

Згідно з приміткою 2 до Додатку 1 до наказу № 557 посадові оклади (тарифні ставки) за розрядами Єдиної тарифної сітки визначаються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1 тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі, коли посадовий оклад (тарифна ставка) визначений у гривнях з копійками, цифри до 0,5 – відкидаються, від 0,5 і вище – заокруглюються до однієї гривні.

Тому з 1 січня 2019 року розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників закладів і установ освіти визначаються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду 1921 гривні, замість 1762 гривень станом на 1 січня 2018 року, тобто підвищуються на 9% з відповідним їх заокругленням.

Розміри посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, підвищуються на 10 % відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» (без заокруглення).

При цьому згідно з пунктом 34 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати, затвердженої наказом Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102, утворюються нові розміри посадових окладів та ставок заробітної плати, від яких визначаються розміри всіх інших виплат, зокрема й підвищень за роботу в певних типах закладів освіти та за педагогічні звання, присвоєні за наслідками атестації.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2019 року складає 4173 гривні, тобто її збільшено з 3723 гривень або на 12,1%.

Тому відповідно до статті 31 Закону України «Про оплату праці» розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. 

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, здійснюється доплата до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. При виконанні роботи на умовах неповного робочого часу мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Тобто умови встановлення доплат до рівня мінімальної заробітної плати не змінилися. 

Щодо посадових окладів науково-педагогічних працівників, то відповідно до схваленої 18 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України постанови їх розміри мають бути підвищені з 1 січня 2019 року ще додатково на 11%. 

Однак на даний час зазначеної постанови ще не оприлюднено, яка буде доведена до територіальних організацій профспілки одразу після її надходження.

Переговорний процес щодо бюджету освіти на 2019 – продовжується

У рамках переговорного процесу профспілок і влади з питання виконання вимог учасників всеукраїнської профспілкової акції протесту, сьогодні, 1 листопада 2018 року, відбулася зустріч соціальних партнерів – Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Від галузевого міністерства участь у роботі взяли заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, в.о. директора департаменту економіки та фінансування Оксана Ткаченко, заступник директора департаменту Ольга Щеглова.

Профспілкову сторону представляли Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, заступники Голови Профспілки – Сергій Романюк, Сергій Пугачов, Володимир Цвих та Ольга Чабанюк.

Мета – обговорення бюджету освіти на 2019 та пошук шляхів вирішення проблемних питань галузі.

Сторони обговорили вимоги освітянської Профспілки, які були озвучені на акціях протесту 9 та 17 жовтня цього року.

Особлива увага була приділена освітянському бюджету на 2019 рік й передбачення у ньому усіх необхідних видатків для функціонування галузі.

Відбулася гостра, але досить конструктивна дискусія. Наразі робота Профспілки та Міністерства прожовується, адже питання потребують прийняття рішень на рівні Кабінету міністрів України.

Відповідь політичних сил на звернення Профспілки щодо бюджету 2019

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України ще у вересні цього року спрямовано до всіх депутатських фракцій політичних партій та груп у Верховній Раді України постатейні пропозиції та зауваження до законопроекту «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (реєстраційний № 9000 від 15.09.2018).

18 жовтня 2018 року від депутатської фракції Політичної партії «Народний Фронт» надійшов лист-відповідь за підписом голови депутатської фракції М.Ю. Бурбака.

У листі, зокрема, повідомляється, що пропозиції, викладені Профспілкою у зверненні, розглянуті депутатською фракцією встановленим порядком та передані для опрацювання членам профільного Комітету Верховної Ради України. 

ПРОФСПІЛКИ РІШУЧЕ ПОПЕРЕДИЛИ УРЯД

17 жовтня делегація уповноважених представників Всеукраїнського профспілкового віча провела в Кабінеті Міністрів України зустріч з Віце-прем’єр-міністром України, Головою НТСЕР Павлом Розенком.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий окреслив консолідовані вимоги ФПУ, які щойно були одноголосно ухвалені учасниками Всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.

На зустрічі з інформацією про ситуацію в різних галузях, з конкретними вимогами та пропозиціями виступили голова профкому Марганецького гірничо-збагачувального комбінату Профспілка трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Анатолій Буряк, голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства України Марія Глод, голова первинної профспілкової організації ДП «Антонов» Віктор Гуска, голова первинної профспілкової організації, медична сестра Первомайської міської багатопрофільної лікарні Миколаївської області Оксана Іванченко, вчитель Зеленогайської ЗОШ Харківської області Олена Румянцева, голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько, голова профкому ПрАТ «Северодонецьке об’єднання «Азот», голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

В обговоренні профспілкових вимог взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, в.о Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, керівники різних секторів економіки.

Під час зустрічі Голова ФПУ Григорій Осовий наполіг, на проведенні в період розгляду і доопрацювання Урядом проекту Держбюджету – 2019, зустрічі керівників Всеукраїнських профорганізацій і територіальних профоб’єднань особисто з Главою Уряду Володимиром Гройсманом для врахування профспілкових пропозицій у головному фінансовому документі країни і реагування на передані на цій зустрічі профспілкові вимоги.

Зазначимо, що півтора десятка тисяч учасників акції протесту були вкрай розочаровані та навіть обурені фактом, що на їх заклики ані Глава Уряду особисто, ані жоден міністр, які у цей час перебували у Будинку Уряду, так і не вийшли до людей.

Невже й насправді урядовцям в Міжнародний день боротьби з бідністю зовсім нічого розповісти представникам трудових колективів, що саме нинішній склад Уряд робить для вирішення такої кричущої для України проблеми, як бідність? На погляд профспілок, саме мітинг перед урядовою будівлею у Києві цього дня є тим майданчиком, де чиновникам змогли б не ховаючись у кабінетах, а наживо поспілкуватись з людьми, які їх утримують та вирішити проблеми, що турбують мільйони українців.

Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозицій, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аждо проведення всеукраїнського страйку.

Прес-центр ФПУ

9 вересня в рамках попереджувальної Всеукраїнської акції протесту відбулися збори трудового колективу.

    Шановні освітяни!

                Сердечно  вітаємо Вас із Днем працівників освіти!

         Щира вдячність педагогам, ветеранам та працівникам усіх сфер освітянської галузі за самовіддану працю, особистий внесок у спільну справу – виховання дітей.

         Шановні педагоги! Упевнені, що Ваша висока фаховість, багатий професійний досвід, творча наснага, оптимізм, невичерпне завзяття стануть запорукою розвитку Нової української школи в ім'я процвітання і величі нашої України.   Нехай і надалі повняться Ваші душі світлом, а серця теплом до улюбленої професії. Хай кожен Ваш день увінчується новою радістю та перемогою.

         Здоров’я та  безхмарних мирних днів Вам і Вашим родинам.

З повагою,

голова Костопільської  районної

організації Профспілки працівників

освіти і науки                                                                     Л.Головачик

Профспілки виходять на протест!

Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок.

Акція пройде у два етапи:

Перший попереджувальний етап – 9 жовтня 2018 року – у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України в трудових колективах на підприємствах, організаціях: у першій половині дня у трудових колективах, а в другій – у формі публічних заходів в обласних центрах.

Другий заключний етап – 17 жовтня 2018 року – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві.

Мітинг-хода розпочнеться від майдану Незалежності до Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.

Основні вимоги профспілок:

  •  за підвищення рівня зарплат і пенсій;

  •  проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;

  •  врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;

  •  STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

Профспілка працівників освіти і науки України приєднується до протестних дій і додає свої вимоги до влади.

ВИМОГИ

Профспілки працівників освіти і науки України

1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:

– прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

–  мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника  на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

21 вересня 2018 року на базі ДСОК "Електронік-Рівне" проходила Четверта відкрита міжгалузева Спартакіада профспілок Рівненської області. Ященко Іванна Анатоліївна представляла Профспілку працівників освіти Костопільського району.

Пропозиції профспілок до Державного бюджету 2019

Як уже повідомлялося, Профспілка працівників освіти і науки України є активним учасником обговорень щодо проекту бюджету країни на 2019 рік, зокрема Голова Профспілки брав участь у нарадах Федерації профспілок та Міністерства фінансів. Обласні організації постійно інформувалися про дії ФПУ та позицію профспілок до головного кошторису держави, фахівці центрального апарату напрацьовували пропозиції до документу тощо.

Днями ЦК Профспілки спрямовано звернення до голів депутатських фракцій політичних партій та груп у Верховній Раді України, а також до Комітетів з питань науки і освіти, бюджету, соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з проханням підтримати позицію Федерації профспілок України, яка ґрунтується на нормах законодавства, під час розгляду та прийняття законопроекту «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Українцям знову даватимуть безкоштовні профспілкові путівки

На сьогоднішній день ведуться інтенсивні переговори з Міністерством соціальної політики та особисто прем’єр-міністром України з цього питання.

Вже до кінця цього року в Україні може відновитися соціальна програма санаторно-курортного лікування та реабілітації громадян. Як розповів у коментарі Zruchno.Travel голова Наглядової ради ЗАТ "Укрпрофоздоровниця", заступник голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко, в даний час організація веде переговори з владою України на цю тему.

"Більше 80 санаторіїв до анексії Криму належало профспілкам, та й зараз в кожному регіоні є наші санаторії та пансіонати, готові до прийому гостей. Ще два роки тому в Україні в Фонді соціального страхування була стаття витрат, яка називалася "санаторно-курортне лікування, оздоровлення та реабілітація громадян" і приблизно півмільйона людей отримували путівки в санаторії безкоштовно або за 10-20% вартості. Але уряд Арсенія Яценюка скасував цю статтю. На сьогоднішній день ведуться інтенсивні переговори з Міністерством соціальної політики та особисто прем’єр-міністром України з питання відновлення цієї соціальної програми", – зазначив Саєнко.

За його словами, на сьогоднішній день є всі підстави розраховувати, що вже у вересні цього року буде розглянутий і прийнятий законопроект, що стосується повернення цієї статті витрат Фонду соціального страхування.

"Ми сподіваємося, що вже в четвертому кварталі цього року близько півмільйона українців знову зможуть отримувати безкоштовні або пільгові путівки", – підкреслив Саєнко.

Вітання Голови Профспілки до Дня Конституції України

Шановні спілчани!

Щиро вітаємо всіх освітян зі святом державної важливості – Днем Конституції України!

У цей урочистий день щиро віримо у реальне втілення конституційних прав і свобод та зміцнення добробуту освітянських родин.

Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу. Хай мир і злагода сприяють подальшій розбудові в нашій країні правової європейської держави. 

Георгій Труханов,

Голова Профспілки працівників освіти і науки України

Ð¡Ð²Ñ ?? Ñ ?? Ð »Ð¸Ð½Ð ° Ð²Ñ ?? Ð'Ð ?? Ñ ?? Ð¾Ñ ?? Ñ ?? Ð¿Ñ ?? л кР° Ð¿Ñ ?? Ð ° Ñ ?? Ñ ​​?? Ð²Ð½Ð¸ÐºÑ ?? в Ð¾Ñ ?? Ð²Ñ ?? Ñ ?? и Ñ ??  нР° Ñ ?? ки Ð £ ÐºÑ ?? Ð ° Ñ ?? ни.

Сьогодні в Україні святкують День закоханих

Щороку кількість людей в Україні, які відзначають День закоханих, збільшується. Якщо 20 років тому, для багатьох українців день Святого Валентина здавався буденним, то нині все кардинально змінилося.

Особливо це свято полюбляє молодь. Адже це ще один шанс побути наодинці з коханою людиною в романтичній атмосфері.

Щоправда не пасе задніх і старше покоління. Переконують, для справжнього кохання ані вік, ані кордони – не перепона.

Щороку кількість людей в Україні, які відзначають День закоханих, збільшується. Якщо 20 років тому, для багатьох українців день Святого Валентина здавався буденним, то нині все кардинально змінилося.

Особливо це свято полюбляє молодь. Адже це ще один шанс побути наодинці з коханою людиною в романтичній атмосфері.

Щоправда, не пасе задніх і старше покоління. І щодня переконують, для справжнього кохання ані вік, ані кордони – не перепона.

Цікаві факти про День усіх закоханих

Символом Дня закоханих є червоні троянди. Існує леґенда про Афродіту, яка, поспішаючи до свого коханого, стала на кущ білих троянд. Через гострі колючки, якими богиня кохання поколола ногу, виступила кров і квіти вмить перетворилися на червоні.

У деяких країнах чоловіки дарували своїм незаміжнім (ще) обраницям одяг: якщо дівчина приймала подарунок, вона погоджувалась вийти заміж за цього чоловіка.

Колись дівчата вірили в повір’я: якщо дівчина побачить в цей день вільшанку (пташку), то їй судилось вийти заміж за моряка, якщо горобця, то судився їй бідняк, з яким вона все ж таки знайде своє щастя, а щиглик обіцяє їй чоловіка-мільйонера.

Більша частина валентинок, які отримують люди у всьому світі, – аноміна або написана лівою рукою чи справа наліво, щоби додати загадковості. Однак, якщо ви вірите в долю, вам доведеться самотужки розшукати відправника.

За кількістю продаж, валентинки займають перше місце, поступаючись тільки різдвяним листівкам. Більшість валентинок купують жінки, чоловіки ж більше вибирають цукерки, шоколадки і букети троянд.

 

Щиро бажаємо усім спілчанам щирої дружби й вірного кохання! 

Підвищення заробітних плат педагогічним працівникам: відповідь МОН

Міністерство освіти і науки України розглянуло звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 11.01.2018 № 02-5/9 та аналогічне (від 11.01.2018 № 02-5/9) і звернення від 23.01.2018 № 02-5/54, які надійшли на гарячу лінію Кабінету Міністрів України, щодо підвищення у 2018 році заробітних плат педагогічним працівникам.

Нагадуємо, що у своєму зверненні ЦК Профспілки вимагала передбачення в постанові Уряду норми про підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всіх педагогічних і науково-педагогічних працівників з 1 січня 2018 року, змінивши її на назву «Про підвищення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників».

У відповіді Міністерство освіти і науки України, зокрема вказується, що питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. посадових окладів (ставок заробітної плати) інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників буде розглянуто за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

МОН прописало обов'язки соціального педагога та психолога в школах

12 лютого, 2018 - 16:41

Міністерство освіти та науки винесло на громадське обговорення проект положення про психологічну службу в системі освіти. Відповідний документ оприлюднений на сайті Міністерства освіти та науки.

"Метою діяльності психологічної служби в системі освіти є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров'я і надання психологічної допомоги (психологічної підтримки) всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти", - йдеться у документі.

Так, згідно з положенням, передбачається створення підрозділів психологічної освіти на всіх рівнях, а також на рівні ОТГ, районів, областей.

Здійснювати організацію та координацію діяльності психологічної служби у системі освіти на всіх рівнях буде Інститут модернізації змісту освіти.

Науково-методичне забезпечення, а також атестацію та сертифікацію діяльності працівників, центрів психологічної служби буде проводити Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи Академії педнаук. Також Центр координуватиме наукові, дослідні та експериментальні роботи з питань практичної психології і соціальної роботи.

Крім того, положенням передбачається введення в штатні розписи закладів та установ освіти усіх форм власності незалежно від підпорядкування посад працівників психологічної служби - практичних психологів та соціальних педагогів.

Документом також визначено обов'язки практичного психолога та соціального педагога.

Так, практичний психолог, окрім психологічного забезпечення освітнього процесу, супроводу здобувачів освіти, має проводити просвітницьку роботу щодо формування психологічної культури, в тому числі, консультування батьків, педпрацівників. Окремо передбачається формування психологічної готовності учасників освітнього процесу взаємодіяти з дітьми з особливими освітніми потребами. Також практичний психолог має займатися профілактикою злочинності, алкоголізму, наркоманії, інших залежностей і шкідливих звичок серед учасників освітнього процесу.

Соціальні педагоги здійснюють соціально-педагогічний патронаж здобувачів освіти, колективу та мікрогруп, осіб, які потребують піклування чи перебувають у складних життєвих обставинах.

Зазначається, що фінансування діяльності працівників психологічної служби (у тому числі оплати праці) у системі освіти здійснюється згідно з законодавством. Зокрема, в системі вищої освіти - за рахунок власних коштів вишів відповідно до законодавства.

Психологічні служби закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти фінансуються за рахунок коштів засновника відповідно до законодавства.

Ознайомитися з положенням про психологічну службу можна на сайті Міністерства освіти та науки.

ЗА СПРАВЕДЛИВУ ЗАРПЛАТУ

Зарплатні ПЕРЕГОВОРИ легалізували наміри уряду та роботодавців

Другий раунд тристоронніх перемовин профспілок з урядовцями та роботодавцями в рамках підготовки проекту Генеральної угоди вже окреслив бачення сторін, що зарплати українців у 2018-2020 роках.
= РІСТ ЗАРПЛАТ.
Урядова сторона вбачає, що середня зарплата буде 
У 2018 – 8650 грн
У 2019 – 9872 грн
У 2020 – 10915 грн. 
Тобто, заяви Розенко-Гройсмана про вересневу зарплату вже в цьому році не менше ніж 10 тисяч є пустишкою, або їх підлеглі не вірять своїм босам.

РОБОТОДАВЦІ вважають, що ріст зарплат має лише перевищувати рівень інфляції(фактично консервація бідності серед працюючих). Тобто злиденність і надалі виштовхуватиме робітників шукати заробітку за кордоном або сидіти на житлових субсидіях і все менше купляти вітчизняних товарів і послуг. Надії українців про відновлення вартості їх праці хоча б до рівня грудня 2013 року не мають конкретної перспективи.

ПРОФСПІЛКИ домагаються забезпечити темпи зростання середньомісячної заробітної плати в 2018 році не менше ніж 45%, в 2019 році 35%, в 2020 році 25 % (відповідно до попереднього року) з метою досягнення нею середнього показника
- за 2018 році - 10200 грн.;
- за 2019 році - 13600 грн.;
- за 2020 році - 17700 грн. 
При цьому профспілки акцентують, що зростання зарплати має бути темпами не менше потрійного індексу інфляції.
Економічні, правові, соціальні, демографічні, політичні та моральні аргументи профспілкової сторони не сприйняті, а відтак питання домовленості сторін соціального діалогу щодо росту зарплат залишається НЕузгодженим, принаймні поки.
Далі інформуватимемо про результати перемовин з інших зарплатних параметрів проекту Генугоди.
¤Керівник профспілкової
робочої групи переговорників
Сергій КОНДРЮК

Вірш про атестацію 

Коли атестаційний період добігає кінця, 

В закладі освіти чути вигук «Ура!» 

То зрадів керівник — атестаційної комісії очільник: 

Вчасно подана характеристика педагогічного працівника; 

Правильне оформлення атестаційного листа; 

Наказ за підсумками атестації, — 

Все це заслуговує на овації, чи не так?

До уваги вчителів Рівненщини: міністр освіти - про те, куди звертатись, якщо зменшують зарплату

Міністр освіти обурена, що в окремих областях місцева влада зменшує педагогам надбавку за престижність, або змушує протягом карантину брати відпустку за власний рахунок.

Міністр освіти​ Лілія Гриневич вважає таку ситуацію неприпустимою. Вона у Фейсбук пояснила:

Освітньої субвенції на зарплати вистачає для виплати коштів вчителям. Ще з минулого року на рівні місцевих бюджетів осіли значні залишки освітньої субвенції. Ми вирішили підтримати місцеві органи та дозволили використовувати ці гроші на матеріально-технічне забезпечення. Тепер місцеві органи економлять на вчителях по максимуму.

Тож вона пригрозила:

Якщо це продовжиться, ми внесемо зміни до відповідної постанови і жодної копійки із залишків освітньої субвенції на матеріально-технічне забезпечення місцеві органи витратити не зможуть.

Лілія Гриневич еконмію на вчителях назвала "цинізмом":

На місцях є значні субвенції на матеріально-технічне забезпечення з державного бюджету, до 10 разів збільшилися надходження до місцевих бюджетів у межах децентралізації. При цьому заощаджувати на вчителях - це окремий різновид цинізму.

Захист прав освітян в умовах запровадження нового законодавства

Сьогодні, 27 лютого 2018 року, у Києві відбулося чергове засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що мало на меті розгляд нагальних викликів профспілкової роботи в умовах змін законодавства України.

Так, для обговорення та прийняття рішень членам президії було винесено наступні питання:

– фінансове забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти в умовах запровадження Закону України «Про освіту» в 2018 році;

– стан та динаміка профспілкового членства, мережа організаційних ланок Профспілки.

Також запропоновано для розгляду ряд внутрішньоспілкових питань щодо оздоровлення та відпочинку дітей, надання різного роду допомоги, нагородження профспілкових працівників відзнаками Федерації профспілок України та ЦК Профспілки тощо.

Голова Профспілки Георгій Труханов розпочинаючи роботу підкреслив, що за останній час відбулася низка змін в законодавстві освітньої галузі та бюджетного процесу, зокрема прийнято Закони України «Про освіту», «Про Державний бюджет України на 2018 рік», внесено зміни до Бюджетного кодексу України. Уряд прийняв низку рішень, які вплинули на рівень життя учительства, і не завжди у позитивну сторону. Тому завданням Профспілки на сьогодні не лише моніторинг дій влади на місцях, а й постійна робота із соціальними партнерами в областях і недопущення звуження існуючих прав та гарантій освітян та молоді. 

Розкриваючи перше питання порядку денного заступник Голови Профспілки Сергій Романюк зауважив, що наслідком прийняття владою останніх рішень найнижчий посадовий оклад педпрацівника закладу загальної середньої освіти, який відповідає 10 тарифному розряду, лише в 2 рази перевищує прожитковий мінімум та вдвічі нижчий від передбаченого прикінцевими положеннями закону «Про освіту», складаючи 3528 гривень.

За його словами видатки на освіту складають 218 млрд. гривень, або 6,71% ВВП (хоч владою декларувалося 7%), що на 18% більше, ніж у 2017 році. Обсяги освітньої субвенції затверджено в сумі 61,7 млрд. гривень, що більше минулого року на 9,1 млрд. гривень, або на 17,3%.

У 1035 місцевих бюджетах місцевими радами затверджено видатки на потреби закладів загальної середньої освіти, без урахування освітньої субвенції. Проте існує додаткова потреба 475 місцевих бюджетів у видатках на фінансування господарських потреб закладів загальної середньої освіти та оплату праці непедагогічного персоналу складає 4,2 млрд. гривень.

Обсяги видатків на фінансування дошкільних навчальних закладів затверджено в 943 місцевих бюджетах у сумі 21,0 млрд. гривень, а їх додаткова потреба у 305 бюджетах складає 895,5 млн. гривень. Обсяги, затверджені у 735 місцевих бюджетах на фінансування позашкільної освіти, становлять 3,5 млрд. гривень, а їх додаткова потреба у 263 бюджетах складає 176,1 млн. гривень.

Сергій Романюк підкреслив, що недостатньо коштів на фінансування ВНЗ III-IV рівнів акредитації. Потреба 66 вищих закладів освіти у видатках становить 117,8 млн. гривень, в тому числі на оплату праці – 45 млн. гривень. А недостатність обсягів місцевих бюджетів та освітньої субвенції, а також неефективне її використання, призводять до порушення трудових прав працівників.

Загострилася проблема з виплатою педагогічним працівникам надбавки «за престижність педагогічної праці» та запровадження її мінімального розміру – 5%.

У обгорненні питання участь взяли колеги майже з усіх областей України. Підсумком стало рішення Президії звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок України з приводу збільшення обсягів видатків на освіту до розмірів, визначених статтею 78 Закону України «Про освіту», зокрема освітньої субвенції, додаткової дотації місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів загальної середньої освіти, видатків на підготовку кадрів ВНЗ III-IV рівнів акредитації, необхідних для забезпечення трудових прав працівників закладів та установ освіти.

З інформацією про основні статистичні дані Профспілки працівників освіти і науки України за 2017 рік ознайомила усіх присутніх заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко.

Зокрема вона відзначила, що станом на 1 січня 2018 року у структурі Профспілки нараховується 24 обласні та Київська міська організації, до складу яких входить 506 районних, районних у містах, об’єднаних районних-міських, 128 міських організацій.

Загалом же Профспілка у свої лавах об’єднує понад 1 мільйон 580 тисяч членів, серед яких 1 мільйон – працівники закладів освіти, більш як 467 тисяч – студенти закладів вищої освіти та понад 25 тисяч – учні закладів професійної освіти.

Фінансове забезпечення установ освіти: звернення ЦК Профспілки до МОН

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від імені Президії спрямував лист до Міністерства освіти і науки України з приводу необхідності вжиття міністерством заходів для поліпшення стану фінансового забезпечення закладів і установ освіти, як безпосередньо підпорядкованих міністерству, так і тих, що фінансуються з місцевих бюджетів, дотриманням трудових прав педагогічних працівників цих закладів, необхідністю підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти, інших установ і закладів освіти.

Питання стану фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти в умовах запровадження Закону України «Про освіту» в 2018 році було розглянуто президією ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, яка відбулася 27 лютого 2018 року.

Так, членами президії ЦК Профспілки відзначено, що видатки на освіту на 2018 рік передбачено в обсязі 6,71% ВВП, проти передбачених законом не менше 7% ВВП. Обсяги освітньої субвенції затверджено в сумі 61,7 млрд. гривень.

Аналіз матеріалів, що надійшли від територіальних організацій Профспілки засвідчує, що нерозподілена сума освітньої субвенції складала на початок року 2,2 млрд. гривень, або 3,6% від затверджених видатків проти законодавчо установленого 1%.

Недостатньо освітньої субвенції виділено 391 місцевому бюджету у сумі близько 3,0 млрд. гривень. Фінансування також потребують дошкільні, позашкільні навчальні заклади.

На фінансування закладів професійно-технічної освіти, що перебувають у сфері впливу Профспілки, додатково необхідно ще 147 мільйонів гривень.

Недостатньо коштів на фінансування вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Зважаючи на викладене вище, ЦК Профспілки розраховує на вжиття Міністерством освіти і науки України заходів та дій, спрямованих на фінансове забезпечення галузі освіти, в обсягах, що перевищують 7% ВВП; підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників усіх установ та закладів освіти, а також науково-педагогічних працівників, тренерів-викладачів; скасування обмеження мінімального розміру надбавки «за престижність педагогічної праці» педагогічним працівникам з установленням її 30% фіксованої величини; удосконалення формули розподілу освітньої субвенції тощо

Вітання Голови Костопільської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Головачик Л. Г.

Шановні
колеги ! 
З весняною порою щиро
Вас вітаю я,

Хай радість і посмішки,
Даровані долею,
Зігріють щастям непевним,
Чарівною весною.

Фотография от Ларисы Головачик.

33 ДУМКИ ПРО ВЧИТЕЛЯ І ОДИН ТОСТ ЗА ПРЕДСТАВНИКІВ ПРОФЕСІЇ

вч

1. Професія від Бога одна – Учитель. Всі інші – від учителя.

2. Учитель не професія – це доля.

3. Останнім у суспільстві втрачає сором учитель. Після цього воно вже як цивілізоване не існує.

4. Найсамотніша людина у класі – учитель.

5. Учительська заробітна платня – це маленька винагорода за професійну шкідливість. А де ж сама зарплата?

6. Навіть у найпохмуріші часи учитель має залишатися оптимістом.

7. Найвища мета вчителя – врятувати мрію учня.

8. Школа тримається не на трьох китах, а на одному верблюді.

9. Людина, яка обрала професію вчителя, схожа на самогубця.

10. Колись перед учителем знімали капелюха, тепер перед усіма він змушений кланятись.

11. Учитель нічого не виробляє, крім майбутнього.

12. Найважче для вчителя – обрати собі нове життя після останнього для нього дзвоника.

13. Що б не вигадали у Міністерстві – у клас заходить учитель.

14. Жодні технології не змінять головного: учитель повинен заходити до класу з посмішкою і кожен урок починати по-новому.

15. Якщо ми хочемо, щоб учитель любив учня, необхідно, щоб хтось любив учителя!

16. Якщо вчитися потрібно для того, щоб гарно жити, то всі вчителі – неуки.

17. За освіту відповідає учитель, за її відсутність – Міністерство.

18. Чем отличается цирковая лошадь от учителя? Лошадь гоняют по кругу, а учителя туда-сюда.

19. Людину, яка все життя виконує домашні завдання, називають учителем.

20. Учитель має бути не вказівним знаком на дорозі, а попутчиком для дітей.

21. Майстерність учителя історії – як не збрехати під час вивчення неправди.

22. Бути сучасним учителем означає вміти формулювати нові запитання.

23. Справжній учитель той, хто, знаючи старе, навчає новому.

24. У вчителі потрібно відбирати тих, хто народився “наперед”, тобто “на завтра”. А навчати їх повинні ті, хто народилися “на післязавтра”. Всього лиш…

25. Учитель має стати другом учневі. Клас – це вже не стіл і парти, це місце, де має народжуватися Думка, де один одного поважають і люблять. Жодні технології, прилади та методи не замінять теплого слова, співчутливого погляду і дружнього потиску руки.

26. Кожен випускний клас для вчителя – ще одне прожите життя. І так важко починати нове.

27. Учитель – “той, хто зберігає тепло”…

28. Учителі в нас одні, а помилки різні…

29. Якщо у школі серед учителів буде хоча б одна висока і чиста особистість – для дитячої душі цього достатньо.

30. Учитель, здатний посміхатися, і є професіоналом.

31. Не йдіть до школи, якщо не маєте потреби любити дітей.

32. У вчителя одна надія – учні.

33. Потрібна стаття у Кримінальному Кодексі, яка б передбачала прилюдне покарання за моральне, матеріальне та психологічне приниження вчителя. Стосується керівників усіх рівнів. Приниження вчителя – нанесення шкоди суспільству. За це треба карати.

Тост за вчителів:
“Щоб там не було, давайте збережемо гідність. Терпіти та жити. Та ну їх усіх! Ми найщасливіші, якщо нас люблять діти. Давайте берегти один одного. Менше заздрити і більше розуміти, частіше посміхатися і менше зловтішатися за спинами. А скільки нас, красивих і розумних, добрих і вірних! Нас взагалі багато, і ми дуже потрібні. Так що посміхнемось – і в клас. Там нас чекають діти. За них і за нас!”.

Щодо права на пенсію за вислугу років

Право на пенсію за вислугу років працівників освіти визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ (далі — Закон № 1788) та Законом України «Про загальнообов'язкове держав­не пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV.

Також при визначенні права на пенсію за вислугу років працівників освіти слід врахувати Перелік закладів і установ освіти і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, за­тверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909

У пункті «е» статті 55 Закону № 1788 зазначено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціально­го забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначаєть­ся Кабінетом Міністре України, станом на 1 квітня 2015 року — не менше 25 ро­ків та після цієї дати:

  • з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року — не менше 25 років 6 мі­сяців;
  • з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року — не менше 26 років;
  • з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року — не менше 26 років 6 місяців;
  •  з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року — не менше 27 років:
  • з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року — не менше 27 років 6 місяців
  • з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року — не менше 28 років;
  •  з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року — не менше 28 років 6 місяців;
  • з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року — не менше 29 років;
  • з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року — не менше 29 років 6 місяців;
  • з 1 квітня 2024 року або після цієї дати — не менше 30 років

                   Перелік закладів і установ освіти і посад, робота на яких дає право на пенсію

                                     за вислугу років

Найменування закладів і установ

Найменування посад

1

2

1. Освіта

Загальноосвітні навчальні заклади, військові загальноосвітні навчальні заклади, музичні і художні школи

учителі, логопеди, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, викладачі, сур­допедагоги, тифлопедагоги, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної (навчальної виховної), навчально-виробничої частини або роботи з виробничого навчання, завідуючі навчальною і навчально-виховною частиною, завідувачі філія1.-їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи, соціальні педагоги (організатори позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи

Міжшкільні навчально-виробничі комбінати

директори, заступники директорів з навчально-виховної (навчальної, вихов­ної, навчально-виробничої) роботи, вчителі, майстри виробничого навчання, практичні психологи, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи

Дитячі будинки, дитячі трудові та виховно-трудові колонії, дитячі приймальні пункти і приймальники-розподільники для неповнолітніх, логопедичні пункти і стаціонари, школи-клініки

директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної частини або роботі вчителі, вихователі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, майстри виробничого навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи

Вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічні на­вчальні заклади

директори, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, на­вчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстре виробничого навчання, викладачі, педагоги професійного навчання, практик психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи

Дошкільні навчальні заклади всіх типів

директори (завідуючі), вихователі-методисти, вихователі, асистенти вихова­телів дошкільних навчальних закладів в інклюзивних групах, музичні керівники вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи

Позашкільні навчальні заклади

директори. їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи

Бібліотеки

завідуючі, бібліотекарі

Дитячі клініки, поліклініки, лікарні, санаторії, диспансери, будинки дитини, дитячі відділення в лікарнях санаторіях, диспансерах і установах для виконання покарань

учителі, вихователі, логопеди, сурдопедагоги, тифлопедагоги

 

Перехід на літній час 2018: коли переводять годинники в Україні

Перехід на літній час у 2018 році в Україні відбудеться у неділю, 25 березня. Переводити стрілки годинника на літній час – на одну годину вперед – українцям традиційно доведеться в останні вихідні першого весняного місяця – в ніч з 24 на 25 березня

Відзначимо, що раніше ходили розмови про те, що Україна востаннє переведе годинники в 2012 році і залишиться у другому часовому поясі, але Уряд так і не розглядав це питання. Таким чином, і в 2018 році, згідно з постановою Кабінету Міністрів, процедура пройде без змін в останню неділю березня.

Люди найважче переносять саме перехід на літній час, а не зимовий, адже вставати треба на годину раніше. Люди часто скаржаться на втомлюваність, зниження працездатності, дратівливість і депресію.

Найбільше годинну зміну в часі відчувають на собі люди, що мають проблеми з кров'яним тиском та захворювання серця – їм треба бути особливо уважними.

Починати адаптовуватися варто хоча б за тиждень до переведення годинників.

Пропонуємо кілька порад аби легше перейти на літній час:

  • лягайте спати щодня на 15 хвилин раніше, ніж напередодні;

  • забезпечте собі умови для засинання: провітріть приміщення, засинайте в тиші і темряві, не користуйтеся гаджетами перед сном;

  • ідеальна температура для сну – не більше 18-20 градусів за Цельсієм;

  • не стимулюйте організм перед сном міцним чаєм, кавою чи алкогольними напоями;

  • повечеряйте не пізніше, ніж за 2-3 години перед сном;

  • влаштуйте собі піші прогулянки на свіжому повітрі;

  • перед переведенням годинників підготуйте собі сніданок і одяг звечора, щоб зекономити трохи часу зранку;

  • увімкніть зранку ритмічну музику, вона забезпечить вам бадьорий підйом і надасть позитивної енергії на весь робочий день;

  • легко прожене сонливість контрастний душ.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Прийміть найщиріші вітання!

Великдень - чудо із чудес, торжество справедливості і перемоги добра над злом, утвердження віри і надії у серці кожного християнина.

Нехай це величне свято підсилює у Вас  переможний дух надії, любові, прощення, додає сили і наснаги для добрих і корисних справ на добробут і процвітання.

Благословенна хай буде кожна мить Вашого життя, а звідусіль радісно лунає: Христос Воскрес! Воістину воскрес!

З повагою,

Голова Костопільської районної

організації  Профспілки

працівників освіти і науки України                                         Л.Головачик

ПЛАН ТИЖНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ

"Захищене і здорове покоління"

Змістзаходів

Строк

виконання

Виконавці

1

Відкриття Тижня охорони «Захищене і здорове покоління» праці та ознайомлення з планом заходів із відзначення у 2018 році Тижня охорони праці в Україні.

23.04

Остаповець С.А.

Трофимчук О.М.

2

Роміщення на офіційному сайті школи, на сторінках у соціальних мережах інформаційних матеріалів про хід акції та її результати.

23.04 – 30.-04

Остаповець С.А.

3

Оновлення куточків з питань охорони праці.

Квітень

Трофимчук О.М.

вчителі-предметники

4

Виставка в закладі освіти брошур, буклетів інших наочних матеріалів з питань безпеки та гігієни праці і контактами, де працівники можуть отримати консультації  питань дотримання належних умов праці.

23.04. – 30.04

Трофимчук О.М.

5

Круглий стіл з питань підвищення рівня безпеки та гігієни праці працівників закладу освіти.

25.04.

Тхоревська Л.І.

6

Брейн- ринг «Кращий знавець правил з охорони праці»

26.04

Овечко Н.М.

7

Проведение открытых уроков "28 апреля - Всемирный день охраны труда" для соискателей образования учреждения.

27.04

классные руководители

8

 Конкурс детского рисунка «Охрана труда глазами детей" по случаю Дня охраны труда в Украине в 2018роци.

23.04. - 30.04

Деркач А.И.

9

Неделя безопасности ребенка.

23.04. - 30.04

классные руководители

10

День гражданской защиты

30.04

Акишева Л.В.

11

Организация и проведение спортивных соревнований, посвященных Дню охраны труда

30.04

Головчак И.С.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.