Аналіз роботи закладу освіти
у 2023-2024 навчальному році та пріоритети на новий навчальний рік
Інноваційна за змістом і характером динаміка світових тенденцій розвитку освітніх процесів вимагає від України вибору випереджальної моделі подальшого поступу та мобілізації освітніх ресурсів. Масштабність і новизна історичних викликів XXI століття обумовлюють необхідність прогнозування інноваційного розвитку середньої освіти, забезпечення кардинальних змін у змістових, технологічних, управлінських домінантах, спрямованих на формування конкурентноспроможної, соціально мобільної особистості. Тому важливо перейти від закладу освіти, який вчить дітей самостійно здобувати знання і їх використовувати. Нова українська школа, яка стартувала по всій Україні у 2018-2019 навчальному році – це школа для життя у XXI столітті.
Тому актуальним завданням сучасної школи є реалізація компетентнісного підходу в освітньому процесі, який передбачає його спрямування на формування та розвиток ключових компетенцій особистості.
Основна діяльність ліцею у 2023-2024 навчальному році була спрямована на виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року та інших нормативно-правових документів, спрямованих на подальший розвиток освітньої галузі, а також Статуту закладу; створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти, вдосконалення культурних і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві, в галузі освіти в умовах воєнного стану.
Структура закладу освіти
Пісківський ліцей імені Героїв-земляків засновано у 2017 році та є правонаступником Пісківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Заклад загальної середньої освіти знаходиться у комунальній власності Костопільської міської ради та є опорним закладом освіти.
Заклад освіти складається з двох підрозділів:
- дошкільна освіта ( групи з короткотривалим перебуванням);
- повна загальна середня освіта ІІІ рівнів:
- початкова освіта (1-4 класи);
- базова середня освіта (5-9 класи);
- профільна середня освіта (10-11 класи).
Засновником закладу освіти є Костопільська міська рада.
Управління закладом
Управління ліцеєм здійснювалося відповідно до розділу Закону України «Про освіту» на принципах відкритості та інформованості.
У 2023-2024 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, створення належних умов для здобуття освіти, удосконалення змісту освітнього процесу, формування в ліцеїстів компетентностей для успішної самореалізації у суспільстві та реалізації вимог наскрізних ріній, впровадження нових освітніх технологій, розвиток дітей і підлітків, запровадження профільного навчання у старшій школі, диференціація освітнього процесу шляхом ефективного розподілу варіативної складової робочого освітнього плану.
У ліцеї діє модель державно-громадського управління на принципах пріорітету прав і свобод людини, верховенства права. Всі важливі рішення здійснюються колегіально ( у межах їх повноважень) з педагогічною радою ліцею, який є найвищим органом самоврядування, батьківським комітетом, психологічною службою, учнівським парламентом, профспілковим комітетом, методичною радою та радою з профілактики правопорушень. Управління закладом освіти здійснюється у співпраці з органом місцевого самоврядування (у межах їх повноважень) – Костопільською міською радою (Управлінням освіти).
В основному, управлінські рішення відповідали нормативним документам, видавались згідно з термінами, визначеними у річному плані роботи, були дієвими та ефективними. Накази з основної діяльності доводилися до відома працівників своєчасно, велись протоколи педрад та нарад при директору, батьківських та загальних зборів в очній та дистанційних формах тощо.
Ділова документація у ліцеї велась відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» та Номенклатури справ. Про стан ведення документації на протязі попереднього навчального року видавалися відповідні накази.
Відвідування уроків адміністрацією ліцею здійснювалося планово та погоджувалося з кожним педагогом. Перевірки, здійснені адміністрацією ліцею засвідчили, що всі педагоги активно запроваджують Нову українську школу та її елементи на всіх рівнях освіти. Педагоги на уроці реалізують компетентнісний підхід, є лише модераторами, підтримують ініціативи дітей, застосовують інноваційні підходи, використовують інформаційно-комунікаційні технології, активні форми і методи освітньої діяльності. Всі педагоги розуміють головне завдання сучасного закладу освіти – забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут та добробут усього суспільства.
Основним колегіальним органом управління ліцею є педагогічна рада. У 2023-2024 році на її засіданні було схвалено річний план та освітню програму. Приймала рішення щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу, переведення учнів на наступний рік навчання, їх відрахування, притягнення до відповідальності за невиконання обов’язків, а також щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів та інших учасників освітнього процесу. Розглядала питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, професійної майстерності, визначала заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Формувала та затверджувала річний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Вищим органом громадського самоврядування ліцею є загальні збори колективу, на яких у 2023-2024 навчальному році заслуховувався звіт директора ліцею та затверджувались основні напрямки удосконалення освітнього процесу тощо.
Співучасником освітнього процесу у 2023-2024 навчальному році був батьківський комітет, який підвищував його ефективність, визначав стратегічні завдання і приорітетні напрямки, формував навички здорового способу життя, сприяв організації дозвілля дітей тощо. Відповідно до Статуту закладу у поточному навчальному році буде працювати Рада закладу (орган батьківського самоврядування).
Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішнього управління забезпечувалося плануванням роботи Програмою та Концепцією розвитку закладу на 2019-2024 роки, робочим освітнім та річним планами, місячним та тижневим.
У ліцеї діє цілісна система інформаційно-аналітичного забезпечення (ІСУО, АІКОМ, ДІСО, веб-сайт, Портал ІРЦ), що значною мірою покращує управління закладом освіти.
Мережа класів та контингент учнів
Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу у 2023-2024 навчальному році щодо збереження і розвитку мережі ліцею.
На початок 2023-2024 навчального року у ліцеї здобувало освіту 254 учні 1-11 класів. 1 учень з особливими освітніми потребами здобував освіту за індивідуальною формою (педагогічний патронаж) 4 клас. Було укомплектовано 12 класів, середня наповнюваність яких становила 21 учень.
Плинність здобувачів освіти у закладі припинилася. Цьому сприяли заходи зі збереження контингенту учнів: введення в експлуатацію сучасного закладу Європейського формату зі створеним новим освітнім середовищем, створення хороших умов для перебування дітей у закладі. Ліцей підключено до швидкісної мережі «Інтернет», що дає можливість якісно використовувати в освітньому процесі вплинуло на позитивний імідж ліцею.
У закладі наявне найпростіше укриття, яке обладнане всім необхідним відповідно до вимог. Це дало змогу організувати освітній процес за змішаною формою навчання.
Однак, плинність здобувачів освіти залишилася у старших класах. Після здобуття базової середньої освіти наші вихованці (30%) вступають у коледжі. У 2023-2024 навчальному році із 23 випускників 9 класу повернулися 16.
У минулому навчальному навчальному році здобували дошкільну освіту 18 дітей у групі з короткотривалим перебуванням на базі ліцею. Для забезпечення раннього розвитку дітей, дошкільнята були залучені до гурткової роботи та брали участь у виховних заходах.
У 2024-2025 навчальному році відповідно сформовано 1 групу дошкільнят (зараховано 15 дітей).
У 2024-2025 навчальному році у ліцеї буде навчатися 241 учні: з них один на індивідуальному навчанні (педагогічний патронаж), сформовано 12 повних класів, з них 4 інклюзивні та дошкільну групу з короткотривалим перебуванням.
Відповідно до закріпленої території мікрорайону ліцею організовано одним автобусом довезення дітей до опорного закладу із п’яти сіл:
2023-2024 рік – 136 дітей та 6 педагогів.
У 2024-2025 навчальному році до закладу освіти одним автобусом довозитимуть 139 дітей та 9 педагогів.
Навчальні плани. Ефективність розподілу варіативної складової робочого навчального плану
У 2023-2024 навчальному році педагогічний колектив працював за чинними Типовими освітніми програмами:
- дошкільна група з короткотривалим перебуванням дітей - Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», лист Міністерства освіти і науки України від 23.05.2017 №1/11-4988;
- для 1-2 класів – Державного стандарту початкової освіти (2018), типової освітньої програми (Наказ МОН України від 12 серпня 2022 №743);
- для 3-4 класів – Державного стандарту початкової освіти (2018), типової освітньої програми (Накау МОН України від 12 серпня 2022 №743);
- для 5-6 класів складено за Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти II ступеня, затвердженою наказом МОН України від 19.02.2021 № 235
- для 7-9-х класів складено за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою наказом МОН України від 20.04.2018 року № 405
- для 10-11-х класів – типової освітньої програми закладів загальної
середньої освіти ІІІ ступеня», затверджена наказом МОН від 20.04.2018
№ 408 (у редакції наказу МОН від 28.11.2019 №1493 зі змінами,
внесеними наказом МОН від 31.03.2020 №464, історичний профіль).
Основними напрямами диференціації освітнього процесу у закладі освіти є розширення вивчення окремих предметів, доповнення інваріантної складової навчальних планів додатковими предметами та курсами за вибором здобувачів освіти, факультативами, індивідуальними консультаціями. При розподілі годин варіативної складової враховано наповнюваність класів, кадрове забезпечення, матеріальну базу, бажання дітей та сучасні пріоритетні завдання освіти.
Для 1 класу виникла потреба у додаткових заняттях та консультаціях. Одну годину виділено у 1 класі на індивідуальні та групові заняття, консультації які дають можливість працювати додатково як з обдарованими дітьми, так і з невстигаючими учнями.
З метою забезпечення поділу класів на групи (хлопчиків та дівчаток) виділено по 1 годині на трудове навчання у 8-9 класах та 2 години у 5 класі на технології.
Навчальний план для 10-11 класу розроблено відповідно до Державного стандарту. Він містить загальний обсяг навчального навантаження та тижневі години на вивчення базових предметів, вибірково-обов’язкових предметів та профільних.
У 10-11 класах здобувачі та заклад освіти обрали історичний профіль з урахуванням можливостей забезпечити якісну його реалізацію. На профільні предмети «Історія України» додано 6 годин, «Всесвітня історія» – 2 години.
Реалізацію змісту освіти визначеного Державним стандартом забезпечено вибірково-обов’язковими предметами (за вибором здобувачів освіти): «Інформатика» – 1,5 години та «Технології» – 1,5 години, що вивчаються на рівні стандарту.
З варіативної складової у 10-11 класах на підсилення предметів та з метою підготовки випускників до складання зовнішнього незалежного оцінювання до базового предмету «Українська мова» додано по 1 годині (всього 2 години), до базового предмета «Іноземна мова (англійська)» по 1 годині (всього2 години), до базового предмету «Математика» додано 1 годину в 11 класі.
Кадрове забезпечення
У 2023-2024 навчальному році у ліцеї забезпечували освітній процес 30 працівників. Кваліфікаційний рівень: молодший спеціаліст – 1; бакалавр – 1, спеціаліст – 7, спеціаліст ІІ категорії – 8, спеціаліст І категорії – 3, спеціаліст вищої категорії – 10, з них: 6 мають педагогічне звання «старший вчитель» (Андрійчук О.В., Деркач О.І., Левчук О.Ф., Тхоревський О.Є., Овечко Н.М., Ященко І.А.), 1 – «вчитель-методист» (Пісковець І.Я.).
Також у 2023-2024 навчальному році управлінський процес забезпечували директор ліцею та 2 заступники з навчально-виховної роботи. Супровід освітнього процесу здійснювали практичний психолог, педагог-організатор, соціальний педагог, 2 вихователі, 1 керівник гурткової роботи та 4 асистенти вчителя в інклюзивних класах.
У 2024-2025 навчальному році адміністрація ліцею спрямує злагоджену роботу педагогічного колективу щодо надання здобувачам освіти якісних послуг, заохочення педагогів до підвищення педагогічної майстерності, залучення до участі у професійних конкурсах, забезпечення соціально-психологічного супроводу педагогів.
Атестація педпрацівників
Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику роботи.
У 2023-2024 навчальному році робота з атестації педагогічних працівників закладу освіти була організована відповідно до Закону України «Про освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від від 09.09.2022 № 805, на виконання наказу по ліцею від 11 жовтня 2023 року № 109-ОД «Про затвердження списка педагогічних працівників, які атестуються у 2023-2024 навчальному році, плану та графіка проведення атестації» було проведено атестацію вчителів Савчук О.В., Росяк А.О., Дідух М.В., Ященко Г.В., Тхоревський О.Є., Ільчук І.М., Дідух А.В., Головчак І.С, Овечко Н.М. та Жучка М.О., Мельничук Л.О. учителів Пеньківської гімназії.
Адміністрацією ліцею та атестаційною комісією було виконано наступне: у вересні опрацьовано з педагогами Типове положення про атестацію; створено атестаційну комісію та складено списки вчителів, що атестуються 2023-2024 навчальному році; видано відповідні накази. В жовтні закріплено вчителів, що атестуються за членами адміністрації ліцею для вивчення діяльності педагога у міжатестаційний період. Протягом року практикувалися виступи вчителів, що атестуються, на засіданнях методичних структур, педагогічних рад; вивчався рівень кваліфікації, професійної діяльності та загальної культури в педагогічному колективі, серед ліцеїстів та їх батьків.
У 2024-2025 навчальному році атестаційній комісії проводити атестацію педагогічних працівників відповідно до нового Типового положення про атестацію, забезпечити психолого-педагогічний супровід учителів, які атестуються. Морально та матеріально стимулювати педагогів, які беруть участь у професійних конкурсах та мають переможців ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін.
Підвищення кваліфікації
На виконання постанови КМУ від 21.08.2019 №800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ від 27.12.2019 №1133)» заклад освіти планує підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти, яке відбувається у два етапи.
У минулому навчальному році педагогічною радою затверджено орієнтовний план підвищення кваліфікації, який складено з урахуванням пропозицій педагогічних працівників на 2024 рік та оприлюднено на сайті ліцею. Це є перспективний план. Після затвердження кошторису (березень) педагогічна рада розгляне пропозиції педагогів та затвердить план підвищення кваліфікації у межах коштів на відповідний рік.
Педагогічний колектив ліцею постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності через самоосвітню діяльність, проходження курсів підвищення кваліфікації при Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, та інших освітніх платформах.
Кожен педагогічний працівник закладу освіти підвищив свою педагогічну майстерність, опановував нові та вдосконалював раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності або галузі знань на 30 годин.
До 25 грудня 2024 року буде затверджено план проходження курсів на 2025 рік.
Методична робота з педагогічними кадрами
Методична робота з педагогічними працівниками освітнього закладу в 2023-2024 навчальному році здійснювалася на правовій основі – відповідно до наказу Пісківського ліцею імені Героїв-земляків «Про структуру, форми та методи роботи з педагогічними працівниками в 2023-2024 навчальному році» від 01 вересня 2023 року № 92-ОД, програми розвитку ліцею на 2020-2024 роки та плану роботи на поточний рік, які визначають основі напрямки роботи щодо забезпечення підвищення професійного та кваліфікаційного рівнів педагогічних працівників.
Було розпочато роботу педагогічного колективу ліцею над реалізацією ІV завершального етапу науково-методичної проблемної теми ««Створення комфортних умов для вільного розвитку творчої особистості та забезпечення ефективної освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу в умовах компетентнісного підходу Нової української школи», який передбачав визначення ступеня аксіологічного мислення членів педагогічного колективу, вивчення досвіду роботи вчителів і виявлення труднощів з подальшою їх корекцією, апробація моделі формування вчителя як високо компетентного фахівця. Координацію всієї методичної роботи з педагогами закладу здійснює методична рада, метою якої є колегіальне управління процесом удосконалення методичної роботи в ліцеї. На її розгляд виносились питання щодо шляхів реформування освіти через Концепцію Нової української школи, сучасних підходів до організації методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення освітнього процесу на основі сучасних технологій, планів роботи методичних структурних підрозділів, про стан видавничої діяльності, про підсумки курсової підготовки у 2023 році.
Протягом року проводилися методичні оперативні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, рекомендаціями щодо організації освітнього процесу з окремих предметів, перспективним педагогічним досвідом, новинками методичної літератури.
Впродовж 2023-2024 навчального року було організовано роботу методичних об’єднань класних керівників (керівник Овечко Н.М.), вчителів початкових класів (керівник Дідух А.В.), вчителів суспільно-гуманітарного та художньо-естетичного циклів ( керівник Левчук О.Ф.), вчителів природничо-математичного та технологічного циклів (керівник Тхоревський О.Є.).
Психолого-педагогічний семінар «Психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану» - керівник М.Жабровець.
В основі роботи методичних об’єднань ліцею лежить організація системної роботи зі здібними та обдарованими дітьми, науково-дослідницька робота вчителів та здобувачів освіти, підвищення професійної компетентності вчителів відповідно до кваліфікаційної категорії та вимог НУШ.
Результативною була робота всіх методичних об’єднань. Учителі провели виховні заходи, ділились досвідом роботи з проблем, над якими працюють, проводили ділові ігри, різноманітні ігрові вправи, диспути, вікторини, методичні мости, зросла їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень здобувачів освіти за минулий навчальний рік оцінюється хорошими показниками.
Педагогічний колектив спрямував свої зусилля на пошук нових форм і методів роботи. Вибір проблеми передбачає виокремлення ідей, цілей, завдань, положень, висновків наукового дослідження. У плані роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік простежувалась система роботи над проблемою. Згідно планів роботи проводились засідання методичних об’єднань ліцею. Систематично вивчалися й аналізувалися навчальні плани, програми, підручники, посібники, інструктивні матеріали, методичні рекомендації щодо змісту, форми, методів проведення уроку, факультативних та інших занять, позакласної роботи та освітньої роботи вцілому.
Протягом 2023-2024 навчального року здійснювалась методична допомога у проведенні уроків, гуртків, створення умов праці для молодих педагогів.
Не менш важливим є cамоосвітня діяльність педагогів. У кожного з них наявні матеріали по роботі над індивідуальною темою, що містять як теоретичні аспекти розгляду проблеми, так і власні напрацювання. 2023-2024 навчального року педагоги активно підвищували свою майстерність на різноманітних вебінарах, тренінгах, а також були постійними учасниками обласних майстер-класів, семінарів-практикумів, конференцій.
Отже, на ІV етапі науково-методичної проблемної теми «Створення комфортних умов для вільного розвитку творчої особистості та забезпечення ефективної освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу в умовах компетентнісного підходу Нової української школи», було оброблено дані моніторингових досліджень, отриманих у результаті роботи над методичною проблемою ліцею на заключному її стані та вироблено рекомендацій щодо особливостей реалізації методичної проблеми ліцею; узагальнено найбільш вдалий досвід роботи вчителів, моральне та матеріальне стимулювання вчителів, які одержали високі результати в ході реалізації проблеми; визначено напрями роботи й перспектив подальшої діяльності.
Робота з обдарованими дітьми
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Указу Президента України « Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді від 30.09.2010 № 927, наказу МОН від 25.10.2021, N 1127, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 грудня 2021 р. за N 1570/37192 «Про затвердження Змін до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності», плану роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік та з метою створення умов для пошуку, підтримки і розвитку інтелектуально і творчо обдарованих дітей в закладі освіти була налагоджена система роботи з обдарованими учнями, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, самореалізації особистості з сучасному суспільстві.
Це питання постійно на контролі в адміністрації ліцею: розглядається на засіданнях педагогічної ради, методичної ради, нарадах при директору. На засіданнях методичних об'єднань були обговоренні питання роботи зі здібними та обдарованими ліцеїстами та підготовки їх до різного роду інтелектуальних та творчих змагань.
На нарадах при директору розглядалися підсумки участі ліцеїстів в олімпіадах, інтелектуальних та творчих конкурсах районного та обласного рівнів. Практичним психологом проведена діагностика і моніторинг розвитку здібностей учнів та оновлена база даних обдарованості. Результати проведеної роботи узагальнено наказами про підсумки роботи з обдарованими учнями у 2023-2024 начальному році.
У роботі з обдарованими дітьми у ліцеї впроваджуються різні форми і методи роботи для визначення рівня обдарованості ліцеїстів та готовності вчителів і батьків до співпраці з ними (анкетування, опитування, спостереження, співбесіди, індивідуальні бесіди, збори різного характеру, в тому числі і батьківські). Організація освітнього процесу в закладі спрямована не на максимальне навантаження учнів навчальним матеріалом, а на розвиток їх здібностей. Творчість ліцеїстів, новизна та оригінальність їхньої освітньої діяльності виявляються тоді, коли вони самостійно ставлять проблему і знаходять шляхи її вирішення. При цьому намагаємося створити умови для постійного зростання рівня творчості обдарованих дітей, знаходити оптимальні співвідношення всіх видів їх діяльності, щоб одержати найкращі результати. Робота колективу ліцею, яка проведена за планом виявлення та підтримки талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати. Вони відобразилися, зокрема, у результатах участі учнів Пісківського ліцею імені Героїв-земляків в предметних олімпіадах.
Відповідно до звітів педагогів у 2023-2024 н.р. І етап Всеукраїнських олімпіад було проведено із 10 навчальних дисциплін, а саме: української мови та літератури, англійської мови, історії, правознавства, математики, фізики, хімії, біології, географії, трудового навчання (технологій).
Здобувачі освіти активно брали участь в таких олімпіадах: географія – 37 учнів, історія – 51 учень, правознавства – 33 учнів, математика – 45 учнів, хімія – 27 учнів, біологія – 28 учнів, українська мова та література – 24 учнів, англійська мови – 49 учнів, фізики – 55 учнів, трудового навчання – 29 учнів.
Адміністрацією ліцею підведено підсумки участі здобувачів освіти у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2023-2024 навчальному році з метою моніторингу роботи педагогічного колективу з обдарованими дітьми. За результатами було встановлено, що у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін взяли участь 19 учнів 6-10 класів (7,3%). Призерами стали 6 ліцеїстів: ІІ місце – 1 учень, ІІІ місце – 5 учнів.
За результатами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2023 – 2024 навчальному році переможцями стали: Дідух Ярослав (ІІІ місце), учень 9 класу – географія (учитель Дідух Марія Вікторівна); Лебедюк Анна, учениця 11 класу (ІІІ місце), Івашинюта Софія, учениця 10 класу (ІІІ місце) - історія (учитель Пісковець Ірина Ярославівна); Никончук Юлія, учениця 10 класу, (ІІІ місце) – правознавство (учитель Пісковець Ірина Ярославівна); Ященко Дарія, учениця 7 класу (ІІ місце) - українська мова та література (учитель Левчук Олена Федорівна); Дідух Андріана, учениця 6 класу (ІІІ місце) – математика (учитель Лесько Жанна Петрівна).
Підготувати нову генерацію національної інтелектуальної еліти, яка своїми знаннями утверджує державний статус української мови, підносить її престиж, із повагою ставиться до культури і традицій українського народу, вшанувати видатного сина українського народу Тараса Шевченка покликаний Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка. Цьогоріч у мовно-літературному змаганні взяли участь 4 ліцеїсти.
У жовтні 2023 року відбувся також Міжнародний конкурс із української мови імені Петра Яцика. Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді. Цьогоріч у І етапі конкурсу взяли участь 5 ліцеїстів. Переможцем ІІ етапу XXІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стала Ященко Дарія, учениця 7 класу (учитель Левчук Олена Федорівна), яка виборола ІІ місце.
У 2023-2024 навчальному році ліцеїсти не брали участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Проте учениця 10 класу Никончук Ю. була учасницею, а Остаповець Я., учениця 11 класу, фіналісткою ХХ Міжнародного конкурсу «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності». Також Никончук Юлія була активною учасницею Всеукраїнського конкурсу творів-есе з правової тематики «У мене є право» та Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Права людини та права дитини в умовах війни».
Гуртківці під керівництвом Шпак М.М. були учасниками Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Злата Фест. Золоті таланти України», зайнявши 3 місце у номінації «Сучасна хореографія».
Досягнення у спорті має учень 11 класу Петрів Антон, зайнявши ІІ місце в міському етапі спартакіади серед молоді по підтягуванні на перекладині.
Наші діти є учасниками та призерами Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок», за що мають дипломи різного ступеня.
Окрім того наші ліцеїсти брали участь і очно, і онлайн та здобували перемогу різноманітних фестивалях та конкурсах, змаганнях і очно, і онлайн за що мають дипломи, відзнаки, кубки, медалі та призи.
Аналіз результативності участі здобувачів освіти Пісківського ліцею імені Героїв-земляків у олімпіадах, конкурсах свідчать про те, що педагогічним колективом проводиться ґрунтовна робота щодо розвитку інтересів дітей до поглиблення знань з базових дисциплін як в очній так і в дистанційній формі. Цьому, зокрема, сприяє гурткова робота, факультативні, індивідуальні та групові заняття, інтелектуальні ігри та конкурси.
Проте необхідно продумувати систему позаурочної роботи з обдарованими учнями з окремих предметів навчального плану, враховуючи результативність вихованців на Всеукраїнських олімпіадах та активізувати роботу щодо залучення ліцеїстів і педагогів до проведення науково-дослідницької роботи.
У зв'язку з цим та з метою залучення обдарованих дітей до безперервного процесу самовдосконалення, з метою удосконалення освітнього процесу з обдарованими дітьми, озброєння їх практичним розумінням основ наук, розвитку здібностей, творчої активності, системного використання різних видів урочної та позаурочної діяльності
Дошкільна освіта
У 2023-2024 навчальному році у закладі освіти функціонувала 1 дошкільна група з короткотривалим перебуванням, у якій було залучено 18 дітей, в основному це діти від 4,5 до 6 років. Дошкільнята були залучені у ліцеї до гурткової роботи, позакласних заходів, що забезпечувало ранній розвиток дітей.
У 2024-2025 навчальному році у закладі освіти буде охоплено дошкільною освітою 15 дітей.
Реалізація Концепції Нової української школи
Створення необхідного освітнього середовища для першокласників, наближеного до умов дошкільного закладу, наступності між дошкільною та початковою ланками освіти – ключові завдання реалізації Концепції Нової української школи. Впровадження нового державного стандарту початкової, базової освіти у минулому році здійснювалося у 1 – 6 класах.
Реформування системи середньої освіти дає можливість підготувати здобувача освіти на компетентісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання, враховувати вікові особливості психофізичного розвитку учнів, передбачати здобуття ними умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності. Формула Нової української школи передбачає створення сучасного освітнього середовища, яке сприятиме творчому розвитку дітей, стане мотиваційним до навчання.
Із 1 вересня 2024 року вчителі 7-х класів приймають естафету впровадження реформи Нової української школи. Це означає, що працюватимуть педагоги за новим Державним стандартом базової середньої освіти та Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.
Виховна робота
Відповідно до ст. 1. ЗУ «Про освіту» «Освітній процес — система науково-методичних і педагогічних заходів, спрямованих на розвиток особистості, шляхом формування та застосування її компетентностей».
Отже, з урахуванням наявних норм законодавства про освіту, освітній процес у сучасному закладі загальної середньої освіти забезпечує єдність навчання, виховання і розвитку учня.
Основна мета у вихованні здобувачів освіти нашого ліцею– формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.
У роботі з учнями педагоги закладу опиралися на нормативну базу виховання:
- Конституція України;
- Конвенція ООН про права дитини;
- Закон України "Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності».
- Стратегія національно-патріотичного виховання;
- Концепція державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року;
- Концепцію безпеки закладів освіти (розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2023 р. № 301-р.);
- Національна стратегія розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі.
- Лист міністерства освіти і науки України від 24 серпня 2023 р. № 1/12702-23 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році».
- Програма національного виховання Рівненщини на 2020-2025 роки.
- Програма національного виховання Пісківського ліцею імені Героїв-земляків на 2020-2025 роки .
Відповідно до Програми національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020 – 2025 роки та Програми національного виховання Пісківського ліцею імені Героїв-земляків на 2020-2025 роки у план виховної роботи з учнівськими колективами ліцею включені розділи за цінностями: загальнолюдські, національні, духовні, громадянські, родинні, екологічні та особисті.
На кожен розділ було сплановано заходи, під час яких диференційовано використовуються такі форми та методи:
з молодшими учнями: тематичні виховні години, дискусії та диспути з актуальних для учнів питань і проблем; тренінги і міні-тренінги з використанням інтерактивних методів роботи; тренінг групової взаємодії, театральна діяльність (аматорський, ляльковий, пальчиковий, тіньовий театр), ігрова діяльність (ситуаційно-рольова гра, сюжетно-рольова гра, гра-драматизація, гра-бесіда, гра-мандрівка, ігрова вправа), інсценування, екскурсія, колажі, колективне творче панно, етична бесіда, тематичний зошит, ранок, свято, усний журнал, колективні творчі справи, оформлення альбому, on-line подорож, конкурси, демонстрація, презентація, розповідь, моделювання, вікторина, виставка малюнків, виставка-ярмарок, добродійна акція, хвилини з мистецтвом, година спостереження, година милування, спортивні змагання, козацькі забави, ведення літопису класного колективу, веселі старти, естафети, догляд за рослинами і тваринами інші види педагогічної анімації, гуртки дитячої творчості;
з дітьми підліткового віку: тренінги і міні-тренінги, виховні години, класні збори, лекція, зустрічі, фестивалі, вечори, змагання (квести, ярмарок солідарності, конкурси, конкурс-ярмарок, вікторина, виставка-конкурс, турнір, веселі старти та естафети, конкурс-інсценізація) ігрова діяльність (гра-експрес, рольова гра, інтелектуальна гра, колективне ігрове спілкування, пошукова гра), брейн-ринги, наративні методи (розповідь (оповідка), бесіди, диспути), метод «моральних дилем», кластерний метод (складання кросвордів, схем, таблиць, діаграм), метод тестування, метод «П’ять «чому»?», метод «Що буде, якщо...», метод різнонаукового бачення, прийом «Лінія цінностей», колективні творчі справи (КТС) (жива газета, випуск газети, свято-презентація, усний журнал та інше), проектна діяльність, школа етикету, ведення літопису класного колективу, фестиваль, похід, спартакіада, колаж, акція (милосердя, благодійна, екологічна та інші), екологічна стежка, художня галерея, виставка творчих робіт, трудовий десант, родинне свято тощо;
зі старшокласниками: тренінги, майстер-класи, презентації, проектна діяльність, тематичні виховні години; шкільний театр, інші види педагогічної анімації. Основні методи: інтерактивні (рольові ігри, інтелектуальні аукціони, «мозкові атаки», вправи (усні, письмові, графічні), вправляння, метод аналізу соціальних ситуацій, кейс-стаді, створення ситуацій успіху, діалог, методика колективних творчих справ, SWOT-аналіз, наративні методи (етичні та сократівські бесіди, дискусії, диспути); кластерний метод (складання кросвордів, схем, таблиць, діаграм); рефлексивні (рефлексивно-експліцитний метод), метод «Оpen space», метод «Світове кафе», консультування, моделювання, доброчинні акції, учнівські доброчинні проекти, раптівки (флешмоби), форуми, скайп-конференції, онлайн-спілкування, перформанси, майстер-класи та інше.
Форми і методи роботи творчо доповнювались і наповнювались змістом, актуальним до потреб вікового і морально-духовного розвитку дитини, з урахуванням її індивідуальних особливостей.
Національно-патріотичне виховання є ключовим у нашому ліцеї, адже заклад освіти носить ім’я Героїв-земляків і має 4 перехідні кубки на честь Сергія Головчака, Миколи Левчука, Романа Пиясюка та Олександра Мацюка, які виборюють у спортивних змаганнях.
Впродовж 2023-2024 н.р. були проведені наступні заходи: мітинги на могилах Героїв-односельчан, уроки мужності до Дня пам’яті Сергія Головчака, Миколи Левчука, Романа Пиясюка та Олександра Мацюка, патріотичний квест «Знайди декларацію – врятуй незалежність» для 1-4 класів, які проводились в рамках місячника з національно-патріотичного виховання дітей та молоді присвяченого Дню захисника України, маштабні навчально-тренувальні ігри «Патріот», учасниками яких стали 9-тикласники різних шкіл Костопільської ОТГ. Діти мали можливість продемонструвати свої навички в домедичній підготовці, цивільному захисті та стрільби. Ігри влаштували за ініціативи заступниці міського голови Наталії Беляновської і начальниці управління освіти Олени Дідух. А також за сприяння фахівців військової частини А2390 та представника ДСНС Олексія Дем'янчука.
Важливу роль у національно-патріотичному вихованні відіграє Орган учнівського самоврядування, який веде telegram канал закладу, де висвітлює важливі події ліцею. Цьогоріч разом із учителем історії Парламент ліцею започаткували акцію «Ми діти героїв» з метою збору інформації про військових нашої громади. Також орган учнівського самоврядування організовував ланцюг єднання до Дня Соборності України «З Україною в серці. До Міжнародного дня волонтерів парламентом ліцею була організована відео-підтримка для волонтерів «Волонтери – янголи добра».
Впродовж року був проведений загальношкільний захід «Небесна сотня - перші Герої російсько-української війни», виставка дитячих малюнків «Будь-якій війні скажемо - «Ні!», лінійка-реквієм до Дня Гідності та Свободи, тематичну книжкова виставка «За Україну молюся!» (до Дня Гідності та Свободи), «Минуле стукає у наші серця», година пам’яті «Ціна чужої війни» (до річниці виведення військ з Авганістану) тощо.
Класними керівниками було проведено години спілкування, година пам’яті до Дня визволення України від фашистських загарбників «Спалена, але не скорена», виховні заходи «Міста-Герої України», бесіди до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим, пізнавальні години «Україна – територія Гідності і Свободи», години спілкування «Ми діти козацького роду», вікторини «Подорож стежками захисників України», бесіди до Дня пам’яті Героїв Крут «Нема любові понад ту, що окропила кров’ю Крути…» тощо.
У День пам'яті жертв голодомору у ліцеї проходить Всеукраїнська акція «Запали свічку», а у кожному класному колективі були проведені інформаційні хвилини про Голодомор.
Цьогоріч на Великодні свята наші здобувачі освіти разом із педагогами ліцею брали участь у формуванні Великодніх кошиків для захисників.
Впродовж 2023-2024 н.р. за активної участі батьків здобувачів освіти ліцею було організовано дві благодійні ярмарки під гаслом «Разом до перемоги», з яких було зібрано кошти в сумі 58 636 грн., які спрямували на допомогу нашим землякам, які перебувають на передових позиціях, частина кошів пішла на закупівлю основи та тканини на сітки, парафіну для окопних свічок. Таким чином за плідної співпраці батьків, членів органу учнівського самоврядування, Овечко Н.М., Деркача О.І. було відправлено близько тридцяти маскувальних сіток та декілька сотень окопних свічок для наших земляків, які перебувають на передовій.
Загальнолюдські цінності включають, перш за все, формування усвідомлення закономірностей людського співжиття, дослідження власного життя та життя й індивідуальності інших, пробудження в особистості бажання робити добрі вчинки, мати власну гідність, бути людяними і поважати людей. Класними керівниками проводились виховні години до Міжнародного дня миру «Урок миру і дружби», флешмоби «Діти України за мир та єдність!», День Єднання – свято, що об’єднало українців.
Практичним психологом та соціальним педагогом за окремим планом проведено Всеукраїнський тиждень протидії булінгу та Тиждень толерантності.
Парламентом ліцею організовано флешмоб до Дня доброти, проект «Сім кольорів щастя» до Дня щастя, скриньку побажань до Дня Святого Валентина.
Значна увага приділяється гуртковій роботі, яка розвиває естетичні та художні смаки ліцеїстів, поглиблює їх знання, розвиває їх творчі здібності, виховує почуття краси.
У ліцеї працює 14 гуртків, 10 з яких учителі ведуть на добровільних засадах.
Заняття гуртків відвідує 185 ліцеїст, що становить 73% від загальної кількості учнів.
Формуванню у здобувачів освіти екологічних цінностей, свідомого ставлення до природи, власного здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності сприяють проведені у закладі освіти наступні заходи: акція «Посади дерево», «Чисте довкілля», фотоквест «Година милування природою», конкурс еколого-натуралістичного напрямку «Новорічна композиція», акція «Парки – легені міст і сіл», урок екологічної просвіти «Людські долі розщеплені на атоми» (до Дня Чорнобильської трагедії 26.04), виховні години по класах на тему «Слава і шана ліквідаторам аварії на ЧАЕС!», виховний захід «Чорнобиль - трагедія, подвиг, пам'ять!».
У січні проводиться Місячник зимуючих птахів (за окремим планом), у квітні - Місячник зелена весна (за окремим планом), у рамках яких учителі біології та географії проводять конкурси, ігри, змагання з подальшим нагородженням переможців.
Зокрема, класними керівниками проводяться години спілкування, усні журнали, розмови в колі, диспути на тему «Здоров’я природи – здоров’я людини» тощо.
Особисті цінності виступають важливою умовою сформованості у дітей та учнівської молоді активної життєвої позиції і передбачає сформованість зростаючої особистості уміння цінувати себе. З цією метою у ліцеї проведено ряд загальношкільних спортивних змагань, зустрічей з медичними працівниками, декадник «Увага, діти!», декадник здорового способу життя, Тиждень безпеки дитини, тематичні уроки у Класі безпеки, Олімпійський тиждень та урок (за окремим планом), у рамках Олімпійського тижня та до Всесвітнього дня здоров’я проводився конкурс на кращу руханку «Будьмо здоровими!», челендж «Моя ранкова зарядка», активними учасниками якого були здобувачі освіти усіх класів.
Серед учнів усіх класів проводиться бесіда «Що таке здоров’я?», година спілкування «Ми різні. Дівчатка та хлопчики», диспут «Поважай оточуючих», розмова в колі «Здорове харчування – основа процвітання», усний журнал «Здоров’я – головне багатство» (до Всесвітнього дня здоров’я) всі перераховані заходи спрямовані на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя.
Цьогоріч на фейсбук сторінці активно проходив челендж «Збережи життя у темну пору доби», учасниками якого були як здобувачі освіти, так і учителі.
Родинні цінності спрямовані на розвиток інтересів до традицій свого народу, своєї родини, розуміння важливості сімейно-родинних цінностей у житті людини, суспільства.
Впродовж реалізації Програми класними керівниками 1-4 кл. проводяться години спілкування «Про що розповів сімейний альбом», «У чому цінність сім’ї?», «Чого нас вчать бабусі та дідусі?», «Про доброту й милосердя», розмови в колі «Розкажи нам про свою родину», «Моя родина - мій скарб»; КВК «Козацькому роду нема переводу»; конкурс малюнків «Мій родовід»; створення фотогалереї з сімейних фотографій, колаж «Моя родина»; виставка-конкурс «Сімейні реліквії»; година естетики «Які колядки та щедрівки знаю я та моя родина»;
Класними керівниками 5-11 класів проводились година спілкування «Сім’я – простір без насилля», круглий стіл «Сімейні цінності», година спілкування до Всесвітнього дня Матері «Матуся наша – ангел на землі». Традиційно до дня Матері у закладі проходять батьківські збори та організовується свято.
Формуючи духовні цінності педагогічний колектив ліцею об’єднав зусилля на виховання вільної особистості, активної у виборі власної життєвої позиції, свідомого громадянина України, виховання в учнів працелюбності, старанності та поваги до людей, які створюють духовні та матеріальні блага та цінності.
Щорічно 1 вересня проведено святкові заходи до Дня знань.
Учнівським активом закладу була організовувалося святково-розважальні програми «Високе звання Вчитель», відео-привітання до дня працівників освіти в Україні та Міжнародного дня вчителя.
Також формують духовні цінності традиційні бібліотечні уроки та Уроки моральності, які організовують класні керівники початкових класів до Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку.
Традиційно організовано театралізовану виставу «Андрієвські вечорниці», яка була спрямована на те, щоб ознайомити дітей з традиційним проведенням Андріївських вечорниць та на виховання в учнів любові до рідної землі, традицій рідного народу, української народної пісні, народної творчості, до краси і гармонії навколишнього світу, інтересу до вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти народні звичаї та обряди, знати і передавати кращі народні надбання, берегти і шанувати історію своєї держави, свою національну сутність.
На закінчення першого семестру для учнів 1-4 класів класні керівники четвертих класів із своїми вихованцями готували святковий ранок «Святий Миколай нашу хату не минай».
Окрім вищесказаного класними керівниками проведено бесіди, години спілкування, конкурси, виховні години, поетичні хвилинки до Дня народження визначних особистостей.
Формуючи у здобувачів освіти громадянські цінності педагогічним колективом та учнівським активом закладу було проведено ряд змістовних заходів.
За окремим планом був проведений декадник «Увага діти!» у рамках якого класні керівники провели бесіди та виховні години по класах з виготовленням пам’ятки «Безпечна дорога до ліцею».
До Дня української писемності та мови парламентом ліцею був створений фотопроєкт «Прикрась життя українською». Усі учасники освітнього процесу щорічно пишуть Всеукраїнський радіодиктант єдності. Також був організований онлайн-конкурс на кращий декламований вірш до Дня української писемності та мови, переможців якого визначали за кількістю вподобайок на фейсбук сторінці закладу освіти.
Для учнів 1-4 класів бібліотекарем була підготовлена виставка сучасної дитячої української літератури «Розмаїття книжкових новинок».
Медичною сестрою та вчителем основ здоров’я до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та Міжнародного дня людей з інвалідністю були поведені профілактичні бесіди «ВІЛ/СНІД – мовою фактів» для учнів 8-10 класів та уроки доброти «Здоров’я – це сучасно!». Учнівський колектив бере участь у всеукраїнських акціях «Молодь проти наркоманії та СНІДУ», «Тверезість», «Життя без куріння» тощо.
Соціально-психологічною службою закладу був організований ряд заходів (конкурс стіннівок «Зупинимо насилля», виготовлення буклетів, анкетування, інформаційні бесіди) до Міжнародного дня проти насилля та Дня боротьби з торгівлею людьми.
За окремим планом вчителем правознавства проводиться Місячник правових знань та Всеукраїнський тиждень права.
Всі класні керівники закладу провели Всеукраїнський урок з медіаграмотності у ході якого школярі разом з учителями проговорили способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин.
Крім того основним цільовим напрямом в умовах воєнного стану є забезпечення безпекової складової здоров'я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Виходячи з цього основні напрямки та завдання виховної роботи класних керівників:
- надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;
- надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;
- формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України, моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу, протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу, здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки, співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином.
Проведені інструктажі та бесіди з безпеки життєдіяльності на яких розглядалися питання – що таке «воєнний стан», «надзвичайна ситуація», «евакуація», «хімічна атака», «тривожна валіза» (як підготувати, що покласти); правила поведінки в надзвичайній ситуації воєнного характеру, як діяти під час сигналу «повітряна тривога», під час онлайн-уроків, якщо вмикається сигнал «повітряна тривога»; правила спілкування в соціальних мережах в умовах воєнного стану; як реагувати на інформацію, яка несе загрозу для України (не фотографувати місцевість, не публікувати, не репостити інформацію, яка містить фото з координатами інфраструктури населеного пункту, розташування ЗСУ тощо); правила поведінки з підозрілим або вибухонебезпечним предметом; правила поведінки під час обстрілів стрілецькою зброєю, артобстрілах, артилерійських обстрілів системами залпового вогню; правила поводження у разі виявлення диверсантів; домашня медична аптечка (що має бути).
Протягом 2023-2024 н. р. проведені інструктажі та бесіди з безпеки життєдіяльності: з правил поведінки під час освітнього процесу: під час уроків, перерв, в їдальні, на подвір’ї, в спортзалах та на спортмайданчиках; з правил дорожнього руху, попередження дорожньо-транспортних пригод; з правил поводження з електро- та газоприладами, вибухонебезпечними предметами; протипожежної безпеки; правил поведінки на воді, у лісі, вдома; з профілактики гострих кишкових, вірусних респіраторних інфекцій; про правила поведінки під час канікул.
Виховну роботу спрямовували також на зменшення правопорушень, усвідомлення негативних вчинків та бажання дотримуватись і виконувати загальноприйняті норми поведінки у суспільстві.
В закладі проводилась активна робота з профілактики шкідливих звичок, попередження тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин: проводилась лекційна робота з медичними працівниками, спеціалістами соціально-психологічної служби. Проводились інформаційні заходи з питань захворюваності на ГРВІ, Covid-19, туберкульоз.
Робота органу учнівського самоврядування
Самоврядування – спосіб організації життя колективу, що передбачає активну участь дітей (на основі взаємодії з педагогами) у прийнятті й виконанні рішень для досягнення суспільно значущих цілей. Воно є методикою їх залучення до організації спільної діяльності.
Учнівське самоврядування допомагає учням організувати власне життя і життя своїх товаришів. Адже взаємостосунки, які існують у колективі, розв’язування певних конфліктів, захист своїх прав та інтересів, спільні пошуки тих чи інших шляхів для виконання поставлених завдань – це і є перші кроки у доросле життя.
Цінність організації учнівського самоврядування в ліцеї полягає в тому, що діти глибоко і всебічно проникають у суть своїх прав та обов’язків. Діяльність органів самоврядування носить демократичний характер і спрямована на формування у дітей національної свідомості, духовності, патріотизму, основ моральності, працелюбності, вірності ідеалам своєї держави, почуття громадянина своєї держави.
Учнівський парламент «Патріот» Пісківського ліцею імені Героїв-земляків працює відповідно до Статуту, який обговорено і затверджено на загальношкільній учнівській конференції від 14.09.2022р. (протокол №1). Основною метою його діяльності є формування організаторських здібностей та лідерських якостей його членів; активної особистості, здатної нести відповідальність за свої дії та вчинки.
До складу парламенту задіяно 86 учнів 5-11 класів, що становить 28% від загальної чисельності здобувачів освіти. До роботи у комісіях (по роботі з молодшими школярами, з питань культури, спорту, відпочинку та здоров’я, з питань права, дисципліни та порядку, національно-патріотичного виховання, редакційної) протягом останніх років залучено 40 вихованців, а це 16,5% від загальної кількості ліцеїстів, у цьому ж році – 98 учнів, що становить 41%, а це свідчить про те, що діти активно долучаються і всебічно проникають у суть та розвиток навчального процесу та реалізують свої права та обовʼязки.
Здійснювався моніторинг системи спрямований на вивчення роботи учнівського самоврядування, діяльності дитячих об’єднань. Його проведення відповідає вимогам часу, оскільки уміло організоване учнівське самоврядування, відкриває широкі можливості для самореалізації учнів, відвертає їх увагу від асоціальних форм поведінки.
Під час проведення моніторингу використовувались наступні методи роботи: проводився аналіз моделі учнівського самоврядування та проведено анкетування серед учнів 7-11 класів, а це 41,5%. За результатами проведеного моніторингу за сумарною кількістю балів згідно формули визначалися рівні роботи з даного напрямку: високий, достатній, середній та низький.
Аналіз моделі учнівського самоврядування.
Встановлено, що свою діяльність органи учнівського самоврядування здійснюють згідно затверджених учнівськими конференціями Статутів, які передбачають різні організаційно-змістові моделі діяльності.
У ліцеї модель учнівського самоврядування проста: складається з п’яти комісій, заступника та секретаря що утворюють парламент «Патріот», яку очолює голова Лебедюк Анна учениця 11 класу.
1. Головою комісія по роботі з молодшими школярами (організація «Країна Барвінкова») - Копиловська Христина, учениця 10 класу;
2. Комісія з питань культури, спорту, відпочинку та здоров’я - Никончук Юлія, учениця 10 класу
3. Комісія національно-патріотичного виховання - Копиловська Софія, учениця 11 класу
4. Редакційна комісія - Остаповець Яна, учениця 11 класу
5. Комісія з питань права та дисципліни і порядку - Герасимчук Аліна, учениця 9 класу
Отже, у ліцеї учнівське самоврядування побудоване на двох основних принципах: педагогічного керівництва, яке забезпечує розвиток дитячого самоуправління, та на визначенні чіткої структури, яка дозволяє реалізовувати мету та завдання Статутів учнівського самоврядування.
За результатами анкетування, якому підлягали діти 7-11 класів, а це 83 учні ліцею, яке проводилось з метою визначення рівня роботи учнівського самоврядування. Перед його початком учні були змотивовані на те, щоб відповіді були правдиві, при цьому вказувалося на можливість використання відомої, навіть мінімальної, але достовірної інформації, яку знає учень з того чи іншого питання.
За результатами анкетування встановлено наступне.
На запитання: «Чи діє у Вас учнівське самоврядування» учням було запропоновано 4 варіанти відповіді:
- так;
- діє формально;
- мені це нецікаво;
- ні.
Приємно відзначити, що, 92 (93,9%) діти вказали на його дієвість, знають, за винятком 5 респондентів (6%), хто обраний головою парламенту, що в цілому є позитивним. 83 (88%) учені знає тих, хто входить до шкільного самоврядування, а решта (12%) – лише декого. Жодна особа не відзначила пункт, що «нікого не знає». Хоч при цьому не всі учні знають, яку точну назву має вищий орган учнівського самоврядування, у більшості називали стару назву «Калинка», а деякі просто – учнівське самоврядування.
На запитання «Як, на Вашу думку, адміністрація школи відноситься до учнівського самоврядування» пропонувалися такі питання :
- ми вважаємо себе господарями життя ліцею;
- ми є активними помічниками директора і його заступників;
- з нашою думкою рахуються;
- працюємо, як можемо, але з директором не зустрічаємося;
- учнівське самоврядування у нас взагалі існує лише на папері.
Більшість учнів, а це 92 респондентів (93,9%) відзначили зразу два пункти, що «з нашою думкою рахуються», що вони є «активними помічниками директора та заступника». За результатами анкетування встановлено, що учнівське самоврядування у школі дійсно діє і не є формальним. Більшість учнів, а саме 93% беруть участь у шкільних та класних заходах і є організаторами цікавих справ. Лише 7% опитаних зазначили, що «участі не беруть».
Позитивним є те, що серед опитаних взагалі не було учнів, які були б не задоволені життям ліцею, з задоволенням беруть участь у акціях та заходах, особливо відзначалися заходи патріотичного спрямування, день самоврядування в ліцеї. Разом з тим щодо проведення цікавих заходів, більшість звертається до вчителів та адміністрації.
І на остатнє запитання «Якби тобі запропонували перейти до іншого закладу освіти, погодився б ти?» пропонувалися такі відповіді
Так;
Швидше так, ніж ні;
Швидше ні, ніж так;
Ні.
Приємно відзначити що серед всіх опитаних 97% відзначили «ні», а лише 3% «швидше ні, ніж так»
Як бачимо, в значній мірі розвиток учнівського самоврядування залежить від адміністрації закладу, її зацікавленості, уважному ставленні до органів самоврядування, їх представників, розуміння важливості розвитку самоврядування учнів. Результати проведеного моніторингу показали, що перед адміністрацією закладів освіти стоїть завдання працювати над удосконаленням напрямків роботи учнівського самоврядування, адже практична спрямованість цієї діяльності дає можливість учням відчути свою причетність до справ, орієнтує їх на безкорисну допомогу тим, хто її потребує.
Діяльність учнівського парламенту та його комісій спланована, систематично проводяться їх засідання, на яких розглядаються питання щодо підготовки і проведення різних заходів, благодійних акцій, розмов в колі, практикуються звіти членів комісій.
З ініціативи органу учнівського самоврядування було проведено ряд заходів:
У рамках місячника з національно-патріотичного виховання:
Виготовлення листівок, оберегів для українських воїнів;
Стріт-арт на асфальті крейдою «Україна – моя країна»;
Акція «Голуб миру» до Всесвітнього дня миру;
День патріотичних кольорів;
Патріотичний квест серед учнів 1-4 класів «Знайди декларацію – врятуй незалежність».
Благодійні акції «Нашим захисникам з любов’ю» (виготовлення оберегів, листівок).
Організація заходів до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, Революції Гідності.
Проведення флеш-акції «Повертайся живим» (до дня Героїв Небесної Сотні).
Проекти «Патріотичний марафон».
Акції «Герої – односельчани» (надання волонтерської допомоги родинам загиблих).
День вишиванки.
Революція Гідності і Свободи.
Фотовиставки, колажі, малюнки.
День самоврядування.
Заходи до Дня пам’яті жертв голодомору.
Щороку зростає роль учнівського самоврядування щодо організації та проведення заходів, змістовного дозвілля учнів, оцінювання результативності участі класних колективів у конкурсах та акціях.
Актив ліцею бере активну участь в організації та проведенні заходів, присвячених визначних подіям в історії ліцею, в акціях милосердя, волонтерській роботі тощо.
Розглядаючи механізми реалізації виховного ідеалу, треба так перебудувати навчально-виховний процес, щоб учні не були пасивним об’єктом, щоб вони брали активну участь у ньому під керівництвом педагогів. Навчальний заклад мусить стати для них маленькою Батьківщиною, яку вони люблять і честю якої вони дорожать, яку вони разом з педагогами розбудовують.
Запорукою ефективності виховного процесу є органічне поєднання системи принципів національно-патріотичного виховання в цілісну систему, яка забезпечує досягнення відповідних результатів – міцно і органічно засвоєних загальнолюдських і українських національних цінностей.
Патріотичне виховання підростаючого покоління завжди було одним з найважливіших завдань сучасної школи, адже дитинство і юність - найблагодатніша пора для виховання відчуття любові до Батьківщини. Патріотизм - одна з найважливіших рис всебічно розвиненої особи.
У національно – патріотичному вихованні провідне значення мало активність учня, його бажання вдосконалювати себе, вивчати відповідний матеріал та самостійно знаходити його. У продовж програми молодь активно приймала участь у благодійних акціях, у Всеукраїнських акціях, у виготовлені новорічних подарунків для захисників України, у зборі коштів для лікування поранених у зоні АТО.
Головною метою розвитку патріотичного виховання учнів педагогічний колектив вбачає у забезпеченні єдності навчання, виховання, розвитку особистості та підготовці учнів до захисту Вітчизни; виробленні єдиних поглядів і вимог до проблеми виховання патріота та громадянина; використанні інноваційних форм і методів патріотичного виховання; формуванні у молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності.
Робота з профілактики правопорушень та інших негативних проявів серед здобувачів освіти
Великого значення набуває превентивне виховання та правова освіта молоді, адже без глибоких знань права розвиток суспільства неможливий.
У нашому закладі освіти за останні роки склалась певна система правової роботи з учнями та громадськістю.
Правовий процес регулюється Конституцією України, Законом України «Про освіту» та іншими чинними нормативно-правовими актами.
У ліцеї наявний кабінет історії та правознавства, де розміщені законодавчі та нормативно правові акти у сфері захисту прав дітей. Крім того, у коридорі ліцею наявний куточок державних символів України.
Особлива увага приділяється правоосвітній роботі, мета якої - запобігання правопорушень, попередження розвитку асоціальної спрямованості особистості до навколишньої дійсності в процесі перевиховання, забезпечення набуття вихованців та учнів ліцею особистого досвіду реалізації прав і виконання обов’язків у моральних і правових взаємостосунках. Система правовиховної роботи закладу передбачає вироблення стійких морально-правових знань, соціально - психологічних навичок поведінки учнів у суспільстві, розвиток їх трудової і громадянської активності.
Щоб запобігти правопорушенням серед здобувачів освіти, Дідух М.В., заступником директора, ведеться облік дітей «групи ризику», а зведені дані зафіксовано у соціальному паспорті ліцею.
У порівнянні з минулим навчальним роком соціальний паспорт ліцею виглядає наступним чином:
З метою розв'язання проблем профілактики бездоглядності дітей та скоєння ними правопорушень, створення належних умов для їхнього фізичного, інтелектуального і духовного розвитку та підвищення рівня організації змістовного дозвілля, наказом по ліцею «Про створення ради з профілактики правопорушень серед учнів створено раду з профілактики правопорушень серед учнів».
Про ефективну та систематичну роботу щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх та запобіганню безоглядності свідчить відсутність дітей на обліку у секторі ювенальної превенції.
Кількісний аналіз учнів, які перебувають на внутрішкільному обліку та на обліку у секторі ювенальної превенції
У ліцеї проводяться психолого-педагогічні спостереження та вивчення психологічних можливостей дітей з метою виявлення рівня вихованості дітей та надання відповідних рекомендацій батькам та вчителям.
Використовуються в роботі різноманітні форми виховних заходів з врахуванням вікових особливостей дітей та потреб напрямків виховної роботи. Це, зокрема, проведення Всеукраїнського тижня права та місячника правових знань, рейди-перевірки бездоглядності учнів, тематичні розмови в колі, анкетування, тематичні класні години, зустрічі з фахівцями – лікарями, працівниками Костопільського РВ національної поліції України в Рівненській області, служби у справ дітей.
Питання правовиховної роботи розглядаються на засіданнях педради, ради ліцею, наради при директору, методичного об’єднання класних керівників. Крім того даний напрямок роботи регулюється наказами по ліцею.
У рамках роботи з попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності у закладі освіти проводились наступні заходи: постійний контроль класними керівниками відвідування учнями закладу освіти та своєчасне встановлення відсутності учнів, заповнення "Журналу обліку відсутніх учнів по ліцею", контроль класних керівників за збереженням медичних довідок чи письмових пояснень батьків про причину відсутності на уроках в особовій справі учня протягом навчального року; щоденний контроль за станом відвідування ліцею дітьми.
Дієвість складових частин системи правової освіти та виховання зумовлюється глибокими знаннями індивідуально-психологічних особливостей важковиховуваних учнів, умов їх сімейного виховання, мікросоціального оточення. Значне місце в організації індивідуальної роботи з важкими підлітками займає практичний психолог Жабровець М.Ю. та соціальний педагог Мандик Ю.С.
Робота практичного психолога та соціального педагога проводиться відповідно до запитів класних керівників. Діагностика розвитку психічних процесів, виявлення відхилень від норми.
Мандик Ю.С., соціальним педагогом здійснюється соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей з метою попередження безпритульності, бездоглядності та випадків усіх форм домашнього насильства над дітьми. Саме соціальний педагог забезпечує соціально-правовий захист учнів ліцею та попередження впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини. У закладі він є громадським інспектором з охорони дитинства.
Спостереження свідчать, що однією з головних причин появи важковиховуваних дітей у закладі освіти є відсутність наступності в діяльності дитячого садка чи батьків, які виховують дитину вдома, і початкової ланки закладу. Відсутність ранньої психолого-педагогічної діагностики відхилень у поведінці, несвоєчасне виявлення в дитини як позитивних, так і негативних якостей і здібностей, відсутність захисту і допомоги дитині у процесі її розвитку.
Всі заходи, заплановані психологічною службою з правової освіти та виховання, проводяться з 1 по 11 класи. Тематика заходів планується, враховуючи вікові та індивідуальні особливості учнів.
На учня, який перебуває на обліку, практичним психологом заведена індивідуальна картка, у якій фіксуються зміни в характері і поведінці дітей, висвітлюється динаміка розвитку особистості протягом декількох років. На основі цього застосовуються ті чи інші виховні методи. Результати такої всебічної діагностики допомагають знайти шляхи корекційної і розвиваючої роботи з «важким» учнем. В основному індивідуальна робота психолога проходить за таким планом:
- виявлення причин правопорушення;
- підтримка постійного зв’язку з батьками, з громадським інспектором;
- знайомство з друзями підлітка;
- залучення до гуртків, доручення;
- відвідування уроків вчителів - предметників з метою спостереження за учнями з неадекватною поведінкою;
- постійний контроль за учнем, як він бере участь у трудових справах класу;
- залучення до класних і загальношкільних справ;
- проведення різноманітних бесід.
У ліцеї проводяться психолого-педагогічні спостереження та вивчення психологічних можливостей дітей з метою виявлення рівня вихованості дітей та надання відповідних рекомендацій батькам та вчителям.
Робота з реалізації мовного законодавства
У 2023-2024 навчальному році педагогічним колективом велика увага приділялася піднесенню ролі рідної мови в житті вихованців. Для підвищення якості знань з української мови та підготовкою до складання зовнішнього незалежного оцінювання адміністрацією ліцею були виділені години із варіативної складової робочого навчального плану на підсилення предмета. Протягом минулого навчального року здійснювалася перевірка та аналіз виконання педагогічним колективом єдиних вимог до усного та письмового мовлення здобувачів освіти, ведення зошитів, проведення письмових робіт та якість їх перевірки.
У ліцеї проводилися виставки літератури, конкурси, поетичний калейдоскоп, флешмоб (Деркач О.І., Довматюк Я.О., Дідух З.Є., Левчук О.Ф.) в тому числі й дистанційно.
Оскільки в країні було запроваджено воєнний стан і заклад освіти функціонував у дистанційному режимі, тому окремі конкурси не проводилися. Прагнення знищити рашистами українську націю тільки підвищило роль мови у житті народу, в тому числі й серед здобувачів освіти ліцею та їх батьків. Свідомість у такий важкий час зросла, тому не було потреби проводити заходи з мовного законодавства, бо вони щоденно відбувались і так.
Таким чином, життя внесло свої корективи у мовне законодавство і сьогодні велика честь розмовляти української мовою.
Безпека життєдіяльності та запобігання усім видам дитячого травматизму
Протягом 2023-2024 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності ліцеїстів під час освітнього процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагоги дотримувались вимог законів України, нормативних документів з питань безпеки життєдіяльності здобувачів, Положення про організацію роботи з охорони праці учасників освітнього процесу, «Про пожежну безпеку», комплексних заходів щодо збереження життя і здоров’я учнів, запобігання травматизму. Класні керівники вчасно проводили із здобувачами освіти інструктажі, проводили заплановані заходи в рамках Тижнів безпеки, цільові бесіди про збереження життя і здоров’я, про що свідчать записи у класних журналах та спеліальних журналах, планах класних керівників.
Війна в Україні націлила освітян на проведення бесід щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами, вироблення умінь і навичок щодо поведінки у надзвичайних ситуаціях (артилерійський обстріл, хімічна атака, ядерний удар).
Із метою забезпечення безпеки життєдіяльності ліцеїстів, керуючись відповідною нормативною базою у закладі системно була організована робота з питань безпеки. Своєчасно було обстежено і складено акти-дозволи на проведення занять у кабінетах фізики, інформатики, хімії, майстернях, спортзалі. У вересні класними керівниками проведено вступний інструктаж, а протягом навчального року проводилися первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності та перед виконанням лабораторних та практичних робіт, під час роботи в майстернях, на заняттях трудового навчання та фізкультури. Перед виконанням специфічних видів робіт проводився цільовий інструктаж.
Перед початком навчального року здобувачі освіти та дошкільної групи пройшли медичний огляд, своєчасно і якісно була проведена підготовка закладу до роботи в осінньо-зимовий період. Упродовж року були проведені профілактичні заходи щодо попередження дитячого травматизму. Перед початком канікул класні керівники проводили бесіди та інструктажі з питань безпеки. Класні керівники провели всі заплановані бесіди та заняття з дітьми по вивченню правил дорожнього руху. Правил пожежної безпеки, правил користування природним газом, правил поведінки в громадських місцях, на воді тощо.
У вересні та травні в ліцеї проводилось практичне заняття щодо евакуації. У закладі наявний план евакуації, система оповіщення та в достатній кількості заклади забезпечено вогнегасниками.
У закладі освіти є медичний кабінет та медсестра, яка здійснює системну профілактичну роботу серед дітей та контролює їх здоров’я.
З батьками проводилась роз’яснювальна робота щодо збереження здоров’я дітей в умовах воєнного стану (в тому числі в режимі онлайн).
У ході освітнього процесу у ліцеї проводилась роз’яснювальна робота з питань профілактики шкідливих звичок. Було проведено ряд просвітницьких заходів соціально-педагогічною службою закладу, навчальною службою з метою рівня обізнаності учнів щодо небезпек, які несуть необдумані вчинки підлітків.
Відповідно до річного плану роботи ліцею з метою забезпечення здорових і безпечних умов під час освітнього процесу, запобігання нещасних випадків серед учнівської молоді у побуті, дотримання вимог чинного законодавства протягом 2023-2024 навчального року робота педагогічного колективу з питань профілактики дитячого травматизму проводилась згідно законів України, Інструктивних листів Міністерства освіти і науки України, рекомендацій МНС України, наказів обласного управління освіти і науки.
Відповідно до вимог велися журнали обліку інструктажів та обліку відвідування занять. В усіх навчальних кабінетах та майстернях, спортивній залі є затверджені інструкції з правил безпеки під час роботи в кабінеті.
Класними керівниками 1-11 класів та вихователю дошкільної групи, вихователю по супроводу дітей у автобусі проводилися всі види програмних бесід по запобіганню різних видів травматизму дітей, а також позапланові та додаткові бесіди. Крім того було проведено класні години, зустрічі, конкурси, вікторини, майстер-класи з питань охорони життя та здоров’я ліцеїстів. Були проведені відповідні інструктажі з техніки безпеки на уроках біології, хімії, фізики, інформатики, трудового навчання, фізичної культури, перед проведенням екскурсій, змагань, конкурсів, перед виходом на канікули.
У 2024-2025 навчальному році усі зусилля педагогів будуть спрямовані на подолання психологічних наслідків здоров’я дітей за воєнного стану.
Охорона здоров’я
Рівень навчальних досягнень учнів у великій мірі залежить від їх стану здоров’я. Щороку здобувачі освіти проходять поглиблений медичний огляд за яким діти поділяються на групи для занять фізичною культурою. За останніх два роки кількість дітей у групах здоров’я була такою:
Групи здоров’я |
2022-2023 |
2023-2024 |
основна |
217 |
216 |
підготовча |
37 |
38 |
спеціальна |
12 |
13 |
звільнені |
2 |
3 |
Одним із пріоритетних напрямків роботи закладу загальної середньої освіти є створення умов для збереження фізичного здоров'я здобувачів, залучення їх до систематичних занять фізичною культурою та спортом.
Упродовж навчального року ліцеїсти брали участь у змаганнях різного рівня: заходи у рамках олімпійського тижня, турнірах та змаганнях імені героїв-односельчан, змаганнях на кубок ліцею по футболу, баскетболу, волейболу, Днях здоров’я. У закладі освіти створено зони відпочинку, тому на перервах діти можуть пограти в теніс, футбол, шашки. На подвір’ї є дитячий ігровий майданчик для дітей початкової ланки.
Контроль за станом викладання фізичної культури здійснюється відповідно до перспективного графіку вивчення стану викладання предметів.
У закладі освіти проводиться робота щодо залучення батьків до фізкультурно-масової роботи. Протягом 2023-2024 навчального року батьки учнів брали участь у спортивних змаганнях з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу (до Дня пам’яті героїв). Постійно здійснюються заходи щодо підтримки існуючої матеріально-спортивної бази у належному стані. У закладі наявна спортивна зала, що сприяє якісному проведенню уроків та позакласних заходів з фізкультурно-масової роботи у осінньо-зимовий період.
У 2023-2024 навчальному році з метою збереження здоров’я у ліцеї: контролювався повітряно-тепловий режиму та підтримувався відповідний температурний режим, не допускалося перебування у класах хворих дітей, забезпечувалося дотримання учасниками освітнього процесу та персоналом правил особистої гігієни, вживалися заходи щодо забезпечення дітей гарячим харчуванням, проводилося щоденне вологе прибирання приміщень з використанням миючих та дезінфекційних засобів. Приміщення та території закладу використовувалися тільки за призначенням, організовувалася робота щодо профілактики різних видів захворювань. Осиблива увага приділялася дотримання учасниками освітнього процесу карантинних вимог у зв’язку з пандемією.
Адміністрація ліцею забезпечує здійснення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням здобувачів освіти, відповідно до положень спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674, «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах». За результатами медико-педагогічного спостереження у разі необхідності проводиться корекція планування процесу фізичного виховання та дозування фізичних навантажень здобувачів освіти. Основними формами медико-педагогічного контролю у ліцеї є: медико-педагогічні спостереження під час уроків з фізичного виховання, перерв, змагань та інших форм фізичного виховання, диспансерний облік дітей, які за станом здоров'я займаються в підготовчій та спеціальній групах, оцінка санітарно-гігієнічного стану місць проведення уроків та інших форм фізичного виховання, медико-педагогічні консультації з питань фізичного виховання, медичний супровід змагань, туристичних походів тощо, профілактика, в тому числі спортивного, травматизму, санітарно-просвітницька робота.
У 2023-2024 навчальному році адміністрацією ліцею, медсестрою, класними керівниками, вихователями проводилася робота як із здобувачами освіти так із їхніми батьками щодо профілактики інфекційних захворювань та важливості убезпечення дітей від захворювань через щеплення, щодо профілактики COVID-19.
Важливим напрямком діяльності з охорони здоров'я дітей є робота з організації їхнього харчування. На виконання вимог Закону України «Про охорону дитинства» 100% ліцеїстів мають можливість харчуватися. Адже у закладі загальної середньої освіти для організації харчування дітей створені всі необхідні умови: працює їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів. Технологічне обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані.
Відповідно до законів України «Про повну загальну середню освіту», „Про дошкільну освіту”, «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та на виконання рішення Костопільської міської ради Про організацію харчування учнів і вихованців закладів загальної середньої освіти та дошкільної освіти Костопільської міської ради на 2023 рік від 12 грудня 2022 року № 926, з метою забезпечення додаткових заходів щодо соціального захисту (померлих), які брали участь в проведенні антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, учнів 1-11 класів із числа дітей із сімей учасників АТО/ООС, батьки яких призвані в порядку визначеному Законами України «про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», учням 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу малозабезпеченим сім’ям та дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах проводилось безкоштовне харчування у минулому навчальному році.
Діти із малозабезпечених сімей, діти учасників АТО/ООС, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах від 6 до 10 років харчувалися на 50.00 грн. за дітодень, а від 10 років – на 60.00 грн. за дітодень.
Усього харчувалися у їдальні за батьківські кошти 81% ліцеїстів. Тому у 2024-2025 навчальному році зі здобувачами освіти та їхніми батьками потрібно продовжити роботу щодо вдосконалення якості гарячого харчування у період перебування дітей у закладі освіти, що покращить їх стан здоров’я, та сприятиме запобіганню захворювань у дітей органів шлунково-кишкового тракту.
У 2024-2025 навчальному році заклад освіти буде організовувати свою освітню діяльність щодо здоров’я дітей, освітнього середовища, харчування тощо відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 25 вересня 2020 року № 2205 та уведеного у дію 01.01.2021 року.
У наступному навчальному році педагогічний колектив буде продовжувати працювати над створенням умов для збереження та покращення здоров’я учасників освітнього процесу, організовувати якісно освітній процес в умовах воєнного стану (в тому числі дистанційно).
Цивільний захист
У закладі освіти станом на вересень та січень місяць 2023-2024 навчального року було видано два накази, які регламентували роботу учасників освітнього процесу з цивільного захисту. У вересні та травні проведено практичні заняття по евакуації учасників освітнього процесу. Класними керівниками проведено та зафіксовано у спеціальних журналах інструктажі щодо правил поведінки у надзвичайних ситуаціях.
На виконання Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та з метою забезпечення надання освітніх послуг у встановлених обсягах, відповідно до освітньої програми і плану роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік, а також здатності швидкого відновлення освітнього процесу адміністрація ліцею перевела в готовність об’єктові формування цивільного захисту до дій за призначенням у взаємодії з територіальними формуваннями цивільного захисту щодо проведення великих обсягів робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт. Заклад освіти готовий за рішенням Костопільської міської ради бути залученим до виконання завдань за призначенням на об’єктах інших суб’єктів господарювання чи на визначених територіях. До здійснення оповіщення органів управління та сил цивільного захисту, учасників освітнього процесу та працівників про виникнення надзвичайної ситуації; інформування про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації. Забезпечити готовність наявних сил і засобів цивільного захисту, можливість залучення додаткових сил і засобів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
У випадку безпосередньої загрози життю та здоров’ю учасників освітнього процесу на об’єкті освіти вводити в дію План евакуації закладу освіти. У грудні 2023 року було дооблаштовано найпростіше укриття на 246 учнів, яке дало змогу забезпечити безпеку життя і здоров’я учасників освітнього процесу.
У 2024-2025 навчальному році у плани реагування на надзвичайні ситуації включено алгоритм дій під час воєнного стану та у разі виявлення COVID-19 у здобувачів освіти чи працівників закладу.
Організація роботи з предмета «Захист України» та військово-патріотичного виховання
Викладання предмета Захист України та військово-патріотичне виховання у закладі загальної середньої освіти у 2023-2024 навчальному році були організовані відповідно до ст. 9 Закону України «Про військовий обов‘язок і військову службу», Указу Президента України від 25.10.2002 № 948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2000 № 1770 «Про затвердження положень про допризовну підготовку і підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей», наказу Міністерства освіти і науки України від 27.12.2000 № 625 «Про оголошення постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2000 року № 1770», Програми предмета Захист Вітчизни, листа Міністерства освіти і науки України від 11.08.2020 № 1/9-436 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах».
Предмет Захист України у минулому навчальному році викладався у 10 та 11 класах за оновленими навчальними програмами «Захист України. Рівень стандарту» для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти та «Захист України. Профільний рівень» для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2022 року № 698 в обсязі 1,5 години на тиждень. Навчальні програми з предмету приведено у відповідність до чинного законодавства про освіту та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».
На виконання плану роботи ліцею на 2023-2024 навчальний рік адміністрацією закладу здійснено перевірку виконання навчальної програми з предмета «Захист України».
Перевіркою встановлено, що впродовж 2023-2024 навчального року проведено підготовку здобувачів освіти по прикладній фізичній, стройовій, тактичній, вогневій підготовці та домедичній допомозі, що відповідає програмі Міністерства освіти і науки України з предмета. Заняття проводились на належному науково-методичному рівні вчителями Деркачем О.І. та Овечко Н.М. У програмі проведення занять відпрацьовувались практичні вміння та навички.
У підсумку вивчення предмета «Захист України» випускники показали наступні результати: 12 учнів засвоїли програму на високому рівні (63%).
У закладі освіти проводиться належна робота щодо національно-патріотич-ного виховання здобувачів освіти. Проводяться зустрічі з учасниками АТО, ООС та афганської війни. Вже стало традицією до Днів пам’яті героїв, колишніх випускників закладу, які загинули в афганській війні та в АТО, проводити серед учасників освітнього процесу змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки, змагання з шахів та шашок, спортивні змагання. Учні ведуть шефство над обеліском загиблим односельчанам у Другій світовій війні. Учительсько-батьківсько-учнівський колектив активно долучилися до волонтерської діяльності з початком вторгнення росії на територію України.
У ліцеї проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо вступу випускників до вищих військових закладів України.
У 2024-2025 навчальному році у ліцеї буде продовжено роботу щодо засвоєння практичних умінь і навичок відповідно до навчальних програм та у зв’язку з війною посилення практичної діяльності щодо дій у надзвичайних ситуаціях.
Робота щодо організації оздоровлення учнів
У зв’язку з воєнним станом оздоровлення здобувачів освіти не проводилось.
Виконання законодавства України з питань соціального захисту
дітей пільгових категорій
На виконання Закону Україну «Про охорону дитинства», Конвенції ООН про права дитини у ліцеї здійснюється робота щодо захисту інтересів дітей пільгових категорій.
У закладі освіти систематизована робота з соціального захисту неповнолітніх. Усі діти із сімей учасників АТО та учні 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.
У 2024-2025 навчальному році педагогічному колективу спрямувати свою роботу на виконання Закону Україну «Про охорону дитинства».
Співпраця з батьками
Виховання учня в закладі освіти – щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником закладу освіти, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних із захопленнями своїх дітей, родинними святами. Батьків залучено до класних батьківських комітетів. На даний час особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань: оптимальне формування мережі навчальних закладів, зміцнення матеріально-технічної бази, забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу, формування здорового способу життя, реалізація освітніх програм тощо. Особливо співпраця батьків та вчителів активізувалася під час дистанційного навчання у зв’язку з воєнним станом. Адміністрація та класні керівники працювали з батьківською громадськістю в режимі онлайн через вайбер-групи тощо.
У зв’язку з воєнним станом посилилась робота соціально-психологічної служби щодо надання індивідуальних та групових консультацій батькам, розміщення інформаційних буклетів, створення групи психологічної підтримки у соціальних мережах та онлайн-платформах.
Визначальним у реформуванні управління закладом освіти стало забезпечення спільної роботи адміністрації ліцею, органів громадського та державного управління освітою, та їх відповідності в межах повноважень, створення цілісної системи управління закладом освіти, забезпечення якісного рівня контрольно-аналітичної діяльності у відповідності до сучасних вимог. У 2023-2024 навчальному році ефективно працювали батьківські комітети по класах.
У 2024-2025 навчальному році продовжити роботу на засадах педагогіки партнерства щодо впровадження моделі громадсько-державного управління ліцеєм, участі вчителів, батьків та дітей, довіри у відносинах, на принципах соціального партнерства у забезпеченні ефективності освітнього процесу, відкритості, демократизму. Здійснювати вивчення громадської думки та поширення її на прийняття управлінських рішень. Відповідно до Концепції Нової української школи педагогічний колектив допомагатиме батькам і надалі здобувати спеціальні знання про стадії розвитку дитини, ефективні способи виховання в дитині сильних сторін характеру і чеснот залежно від її індивідуальних особливостей.
Роль бібліотеки в організації освітнього процесу
На базі закладу працює відділення публічно-шкільної бібліотеки. У 2023-2024 році її робота була організована відповідно до нормативно-правових документів: Конституції України, Закону України «Про бібліотеку і бібліотечну справу», Закону України «Про повну загальну середню освіту», плану роботи бібліотеки.
Упродовж 2023-2024 навчального року завідувач публічно-шкільною бібліотекою Дідух З.Є. постійно розширювала бібліотечно-інформаційні послуги на основі вдосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи.
Кількість бібліотечного фонду закладу освіти становить: кількість книг, газет, журналів – 6694 примірників, у тому числі підручників – 3096. Для 1-4 класів – 1186, 5-9класів – 1474, 10-11класів – 436, інші – 15.
У 2023-2024 навчальному році бібліотекарем проведено бібліографічні уроки, тиждень дитячої книги, акції по збереженню підручників та посвяту в читачі дітей початкових класів. На базі бібліотеки працюють постійні тематичні полиці та змінні виставки літератури.
Бібліотека забезпечена за програмою «Бібліоміст» двома сучасними комп’ютерами, які підключені до мережі Інтернет.
У 2024-2025 навчальному році спрямовувати роботу бібліотеки на розкриття та розвиток здібностей, талантів та інтелекту кожної дитини.
Психологічний супровід та соціально-педагогічний патронаж учасників освітнього процесу
Психологічний супровід проводився відповідно Закону України «Про освіту», Положення про психологічну службу у системі освіти України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року № 509, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за № 885/32337), відповідно до пункту 2.4 наказу Міністерства освіти і науки України від 08 серпня 2017 року № 1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2023 року» , додатку до листа Міністерства освіти і науки України від 02.08. 2022 р. № 1/8794-22 «Про пріоритетні напрями психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу», на виконання плану роботи ліцею на 2022-2023 навчальний рік вся робота психологічної служби проводилася на основі розробленого плану за такими напрямками: психодіагностична, корекційно-відновлювальна, консультаційна, профілактична, психологічна просвіта та організаційно – методична робота.
Психодіагностична робота включала в себе психологічне обстеження дітей, умов навчання та розвитку. Проводилась діагностика готовності до освітньої діяльності дітей дошкільної групи. Здійснювався психолого-педагогічний супровід процесу адаптації ліцеїстів 1-го (діагностичний мінімум майбутніх першокласників) та 5-го класів до навчання, визначали особистісну адаптацію ліцеїстів (82% позитивна, 10%-нейтральна, 8%-негативна). Разом з педагогами цих класів були визначені труднощі освітньої адаптації дітей. Також підготовлений та проведений психолого-педагогічний консиліум, щодо результатів моніторингу адаптації учнів 1-х класів до умов освітньої діяльності в початковій ланці. Класні керівники та адміністрація закладу ознайомлена з висновками та рекомендаціями дослідження.
Проводилась також діагностика інтересів і схильностей ліцеїстів 9-11х класів в умовах професійної діяльності. Були виявлені загальні життєві інтереси, на які предмети їм слід звернути увагу й глибше вивчати. Порівняно з минулими даними, ліцеїсти об'єктивно реальніше ставляться до вибору професії. Майже всі результати відповідають індивідуальним можливостям дитини.
Також впродовж року серед ліцеїстів проводилась діагностика характерологічних особливостей, емоційно – вольової сфери, поведінки та настрою серед (методика Лонга – Зіллера , малюнкова методика «Моя сім'я», методика «12 тварин», методика Басса – Даркі ,вивчення мотивації за методикою Ільїна, методика «Конструктивний малюнок чоловічка з геометричних фігур»)
На початку навчального року проведена паспортизація класів та ліцею в цілому, зібрані і упорядковані списки дітей «групи ризику».
Протягом навчального року надавалися індивідуальні, групові консультації та рекомендації дітям різних вікових категорій, а також батькам та педагогам.
Тематика звернень
З боку батьків: підготовка дитини до школи; психологічні особливості дитини; як працювати з обдарованою дитиною; дитячі страхи, тривожність; профілактика інтернет-залежності у сучасних дітей.
З боку вчителів: агресивність дітей; поведінка учнів на уроках та перервах; результати діагностик, мотивація до навчання, синдром емоційного вигорання; допомога з адаптації у класах учнів ВПО.
З боку дітей: проблеми з однолітками; проблеми в сім'ї; стосунки між дівчатами та хлопцями, самооціночні проблеми, взаємини з батьками.
Психологічна просвіта та профілактика включала в себе проведення годин психолога, годин спілкування, занять з елементами тренінгу, воркшопів та виховних заходів на життєво-важливі теми; виступи на педрадах, проведення психолого-педагогічних семінарів. Було проведено тиждень толерантності (Година психолога « Толерантність починається з мене», перегляд відеосюжетів про толерантне ставлення, тест для педагогів « Наскільки ви толерантна особа»). Також проводилися заходи спрямовані на протидію насильства та торгівлі людьми (відеолекторій «Скажи СТОП торгівлі людьми», бесіда «Незнайомі люди – правила поведінки», бесіда «Жертвою торгівлі людьми може стати кожен», заняття «Вчинок – наслідок», анонімне анкетування «Які прояви насилля Ви зазнавали по відношенню до себе?», консульт пункт «Скринька довіри»), тиждень психології, тематичні заходи «СНІД! Не залишимося байдужими!", профорієнтаційна робота, профілактика шкідливих звичок та формування навичок здорового способу життя.
Також протягом року психологічною службою проводилась діагностика в рамках програми протидії булінгу, анкета «Чи потерпаєте ви від булінгу?» виявила, що учні нашої школи не піддані жодному з видів насилля і досить комфортно себе почувають як у ліцеї, так і вдома. З’ясовуючи ставлення старшокласників до актуальних проблем сучасності, виявлено більш категоричну позицію щодо шкідливих звичок та інших асоціальних проявів серед молоді (якщо в попередні роки були відповіді , що люди курять і вживають алкогольні напої, бо їм сумно і нічим зайнятись або це престижно, то зараз майже всі відповіли, що це шкідливо).
Організаційно - методична робота включала в себе : складання плану роботи ; поповнення банку даних про дітей соціально незахищених категорій; складання звітів про виконану роботу; підготовка до проведення розвивальних та корекційних занять, до виступів на батьківських зборах, педагогічних нарадах, семінарах для педагогів, районних психологічних семінарів; виготовлення наочності, оформлення стендів, інформаційних куточків; вивчення нових досліджень в галузі психології; оволодіння новими діагностичними методиками та методами проведення корекційних та розвиваючих тренінгів; роботу у бібліотеці, самоосвіта; оформлення документації психологічної служби ; участь у навчально-методичних семінарах (нарадах) психологів; розробку рекомендацій для батьків, вчителів; підготовку до проведення розвивальних та корекційних занять, до виступів на батьківських зборах, педагогічних нарадах, семінарах для педагогів, районних психологічних семінарів.
Результати освітньої діяльності здобувачів освіти
У 2023-2024 навчальному році відповідно до Інструкції про переведення до наступного класу переведено учнів 1-10 класів, про що свідчить рішення педагогічної ради від 31.05.2024 протокол № 22. Здобули базову освіту 23 учні та повну загальну середню освіту – 19, один учень на сімейній формі навчання.
За підсумками 2023-2024 навчального року нагороджено Похвальним листом 8 ліцеїстів, свідоцтво з відзнакою отримав один учень, а дві учениці нагороджено Золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні».
У 2024-2025 навчальному році педагогічному колективу посилити роботу з обдарованими дітьми, особливо звернути увагу на ліцеїстів, які мають 1-3 оцінки достатнього рівня, а всі інші – високого.
Моніторинг досягнень учнів початкових класів у 2023-2024 навчальному році
Відповідно Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», керуючись Статутом Пісківського ліцею імені Героїв-земляків, Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти Пісківського ліцею імені Героїв-земляків адміністрацією закладу здійснено моніторинг навчальних досягнень учнів 3 і 4 класів.
Моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти 4 - А класу ( 18 учнів)
за 2023-2024 навчальний рік
Характеристика Результатів навчання |
Рівень результату навчання |
||||||
В |
Д |
С |
П |
||||
ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|||||||
Використовує цифрові пристрої для виконання навчальних завдань |
12/66.6% |
3/ 16.7% |
3/ 16.7% |
||||
Створює інформаційні продукти (текст, графічне зображення, презентацію) в програмних середовищах |
5/27.8% |
10/ 55,5.% |
3/ 16.7% |
||||
Складає лінійні, розгалужені та циклічні алгоритми на основі їх опису, отримує очікуваний результат дій виконавця за складеним алгоритмом |
4/22.2% |
11/ 61.1% |
3/ 16.7% |
||||
Збирає інформацію за допомогою цифрових пристроїв відповідно до навчальної мети, використовує онлайн середовища для спільної діяльності й обміну думками, дотримується безпечної поведінки під час онлайн-взаємодії |
12/66.6% |
5/27.8.% |
1/ 5.6% |
||||
МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|||||||
МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО |
|||||||
Описує враження від сприймання музичних творів, словесно характеризує твір з використанням мистецької термінології |
8/44.4% |
5/27.8.% |
5/27.8% |
||||
Співає виразно, відтворює запропоновані ритми (соло та в групі), імпровізує з ритмами |
8/44.4% |
2/11.2% |
8/44.4% |
||||
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО |
|||||||
Створює варіанти запропонованих художніх образів засобами образотворчого мистецтва, користується різними художніми матеріалами |
10/55.5% |
7/38.9% |
1/5.6% |
||||
Презентує власні художні образи, оцінює власну творчість, пояснює, що вдалося |
10/55.5% |
7/38.9% |
1/ 5.6% |
||||
ФІЗКУЛЬТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ ( 16 учнів + 2 учні (спец. група – Зар.) |
|||||||
добирає і виконує фізичні вправи з різних видів спорту, дотримуючись правил безпеки, здійснює самоконтроль, самопочуття у процесі виконання фізичних вправ |
14/87,5% |
2/ 12,5% |
|||||
Пояснює значення фізичного навантаження і загартовування для організмулюдини та вихованнясиливолі |
14/87,5% |
2/ 12,5% |
|||||
дотримується правил проведення рухливих ігор та естафет; співпереживає за результат команди |
15/93,8% |
1/ 6,2% |
|||||
Характеристика результатівнавчання |
Рівень результату навчання |
|
||||
В |
Д |
С |
П |
|
||
МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
|||||
Українська мова (мова навчання) |
|
|||||
Визначає фактичний зміст, тему, основну думку, пояснює причинно-наслідкові зв’язки сприйнятого на слух висловлення, уточнює інформацію, ставить доцільні запитання |
9/50% |
8/ 44,4% |
1/ 5,6% |
|
||
Володіє повноцінною навичкою читання вголос і мовчки |
8/44,4% |
8/44,4% |
1/5,6% |
1/5,6 |
|
|
Аналізує прочитаний текст, висловлює й обґрунтовує власне ставлення щодо прочитаного, формує висновки |
11/61',1% |
6/33,3% |
1/ 5,6% |
|
||
Переказує усно і письмово прочитаний/прослуханий твір з дотриманням логіки викладу та з творчим доповненням |
6/33.3% |
10/ 55.5% |
1/ 5,6% |
1/ 5.6% |
|
|
Будує зв’язні висловлювання (розповідь, опис, міркування, есе, діалог) в усній і письмовій формах, володіє монологічною та діалогічною формами мовлення, дотримується правил культури спілкування |
6/33.3% |
9/50% |
2/ 11.2% |
1/ 5.6% |
|
|
Пише розбірливо, дотримується граматичних і орфографічних норм, перевіряє і редагує написане |
4/22.2% |
9/50% |
5/27.8% |
|
||
Досліджує мовні одиниці та явища, використовує їх для вдосконалення мовлення |
11/61,1% |
6/33,3% |
1/5,6% |
|
||
ІНОЗЕМНА МОВА (АНГЛІЙСЬКА) |
||||||
сприймає з розумінням іноземну мову на слух |
6/33,3% |
8/ 44,4% |
3/ 16.7% |
1/ 5,6% |
||
читає з розумінням іноземною мовою |
6/33,3% |
3/ 16.7% |
8/ 44,4% |
1/ 5,6% |
||
Висловлюється іноземною мовою |
7/38,9% |
4/ 22,2% |
6/ 33,3% |
1/ 5,6% |
||
записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою |
5/27,8% |
6/ 33.3% |
6/ 33.3% |
1/ 5,6% |
||
МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||||||
читає, записує, утворює, порівнює числа, визначаєрозрядний склад числа |
13/72.2% |
4/22.2% |
1/5.6% |
|||
Володіє навичками додавання і віднімання чисел |
4/22.2% |
9/50% |
5/27,8% |
|||
Володіє навичками множення і ділення чисел |
4/22.2% |
9/50% |
5/27,8% |
|||
читає і записує математичні вирази, у тому числі зі змінною, знаходить їх значення; розв’язує рівняння, добирає розв’язок нерівності зі змінною |
4/22.2% |
9/50% |
4/22.2% |
1/ 5.6% |
||
розв’язує задачу, прогнозує і перевіряє розв’язок |
4/22.2% |
12/666.6% |
2/ 11.2% |
|||
розпізнає, будує геометричні фігури, конструює об’єкти з геометричних фігур |
12/66.6% |
5/27.8% |
1/5.6% |
|
||
використовує для вимірювання величин доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами, користується приладами для вимірювання |
12/66.6% |
5/27.8% |
1/5.6% |
|
||
Характеристика результатівнавчання |
Рівень результату навчання |
|
||||
В |
Д |
С |
П |
|
||
ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
|||||
Установлює взаємозв’язки неживої і живої природи, розрізняє рукотворні об’єкти, виготовлені з природних і штучних матеріалів |
16/88.8% |
2/11,2% |
|
|||
Описує зміни, які відбуваються в природі, установлює причинно-наслідкові зв’язки між ними |
13/72,2% |
5/27.8% |
|
|||
Обирає обладнання та досліджує об’єкт природи за власно складеним планом, робить висновки і презентує їх |
11/61.1% |
7/38,9% |
|
|||
орієнтується на місцевості за об’єктами природи і з допомогою компасу |
12/66.6% |
6/33.4% |
|
|||
знаходить і показує на карті Україну, материки, океани та інші об’єкти відповідно до навчального плану |
12/66.6% |
5/27.8% |
1/5.6% |
|
||
Пояснює залежність життя організмів від умов існування, правила природоохоронної поведінки, дотримується цих правил |
15/83.3% |
3/16.7% |
|
|||
СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА, ГРОМАДЯНСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНІ ГАЛУЗІ |
|
|||||
пояснює на прикладах, що означає бути громадянином України; досліджує історію свого роду, села/міста, рідного краю і презентує результати |
10/55,5% |
7/38.9% |
1/5.6% |
|
||
розповідає про відомі історичні події, пам’ятки природи і культури, видатних людей, у тому числі винахідників, пояснює вплив їх діяльності на життя людей/збереження довкілля |
9/50% |
8/44.4% |
1/5.6% |
|
||
Пояснює свої права і обов’язки в сім’ї, в школі, громадських місцях; аргументовано визначає перевагу добрих взаємин над конфліктами |
13/72.2% |
5/27.8% |
|
|||
Розрізняє першочергові і другорядні потреби, пояснює важливість помірності у споживанні товарів і послуг, планує конкретні дії для задоволення власних потреб |
14/77.8% |
4/22.2% |
|
|||
Пояснює від чого залежить безпека в довкіллі; описує можливі ризики поведінки на прикладах |
13/72.2% |
5/27.8% |
|
|||
Моделює звернення по допомогу в різні служби у разі небезпечних ситуацій, пояснює можливі наслідки та свої дії |
11/61.1% |
6/33.3% |
1/5.6% |
|
||
ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
|||||
Організовує робоче місце відповідно до власних потреб і визначених завдань, дотримується безпечних прийомів праці |
14/77.8.% |
4/22.2% |
|
|||
Планує послідовність виготовлення виробу за власно обраними технологіями обробки матеріалів та виготовляє його |
11/61.1% |
7/38.9% |
|
|||
Планує та виконує трудові дії щодо самообслуговування, у тому числі ремонтує книжки, пришиває ґудзики, сервірує стіл |
12/66.6% |
6/33.4% |
|
|||
Моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти 4 – Б класу
за 2023-2024 навчальний рік
Характеристика результатів навчання |
Рівень результату навчання |
|||||
В |
Д |
С |
П |
|||
ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||||||
використовує цифрові пристрої для виконання навчальних завдань |
8/57.1% |
4/28.6% |
1/7.1% |
1/7.1% |
||
створює інформаційні продукти (текст, графічне зображення, презентацію) в програмних середовищах |
8/57.1% |
4/28.6% |
1/7.1% |
1/7.1% |
||
складає лінійні, розгалужені та циклічні алгоритми на основі їх опису, отримує очікуваний результат дій виконавця за складеним алгоритмом |
3/23.1% |
9/69.2% |
1/7.1% |
|||
збирає інформацію за допомогою цифрових пристроїв відповідно до навчальної мети, використовує онлайн середовища для спільної діяльності й обміну думками, дотримується безпечної поведінки під час онлайн-взаємодії |
7/53.8% |
5/ 38.5% |
1/ 7.1% |
|||
МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||||||
МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО |
||||||
описує враження від сприймання музичних творів, словесно характеризує твір з використанням мистецької термінології |
5/38.5% |
7/53.8% |
1/7.7% |
|||
співає виразно, відтворює запропоновані ритми (соло та в групі), імпровізує з ритмами |
4/28.6% |
8/57.1% |
1/ 7.1% |
1/ 7.1% |
||
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО |
||||||
створює варіанти запропонованих художніх образів засобами образотворчого мистецтва, користується різними художніми матеріалами |
8/57.1% |
5/35.7% |
1/ 7.1% |
|||
презентує власні художні образи, оцінює власну творчість, пояснює, що вдалося |
8/57.1% |
5/35.7% |
1/ 7.1% |
|||
ФІЗКУЛЬТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||||||
добирає і виконує фізичні вправи з різних видів спорту, дотримуючись правил безпеки, здійснює самоконтроль, самопочуття у процесі виконання фізичних вправ |
11/84.6% |
2/15.4% |
||||
пояснює значення фізичного навантаження і загартовування для організму людини та виховання сили волі |
13/100% |
|||||
дотримується правил проведення рухливих ігор та естафет; співпереживає за результат команди |
1/78.6% |
2/14.3% |
1/7.1% |
|||
Характеристика результатів навчання |
Рівень результату навчання |
|
|||||
В |
Д |
С |
П |
|
|||
МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
||||||
Українська мова (мова навчання) |
|
||||||
визначає фактичний зміст, тему, основну думку, пояснює причинно-наслідкові зв’язки сприйнятого на слух висловлення, уточнює інформацію, ставить доцільні запитання |
8/61.5% |
2/15.4% |
3/23.1% |
|
|||
володіє повноцінною навичкою читання вголос і мовчки |
8/61.5% |
5/38.5% |
|
||||
аналізує прочитаний текст, висловлює й обґрунтовує власне ставлення щодо прочитаного, формує висновки |
8/61.5% |
3/23.1% |
2/15.4% |
|
|||
переказує усно і письмово прочитаний/прослуханий твір з дотриманням логіки викладу та з творчим доповненням |
7/53.8% |
6/42.3% |
|
||||
будує зв’язні висловлювання (розповідь, опис, міркування, есе, діалог) в усній і письмовій формах, володіє монологічною та діалогічною формами мовлення, дотримується правил культури спілкування |
4/30.8% |
5/38.5% |
4/30.8% |
|
|||
пише розбірливо, дотримується граматичних і орфографічних норм, перевіряє і редагує написане |
7/53.8% |
3/23.1% |
3/ 23.1% |
|
|||
Досліджує мовні одиниці та явища, використовує їх для вдосконалення мовлення |
4/30.8 % |
4/30.8 % |
5/38.5% |
|
|||
ІНОЗЕМНА МОВА (АНГЛІЙСЬКА) |
|||||||
сприймає з розумінням іноземну мову на слух |
7/53.8% |
3/23.1% |
3/23.1% |
||||
читає з розумінням іноземною мовою |
7/53.8% |
1/7.7% |
5/38.5% |
||||
висловлюється іноземною мовою |
4/30.8% |
4/30.8% |
5/ 38.5% |
||||
записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою |
6/46.2% |
1/7.7% |
6/46.2% |
||||
МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|||||||
читає, записує, утворює, порівнює числа, визначає розрядний склад числа |
8/57.1% |
4/28.6% |
1/7.1% |
1/7.1% |
|||
володіє навичками додавання і віднімання чисел |
8/57.1% |
4/28.6% |
1/7.1% |
1/7.1% |
|||
володіє навичками множення і ділення чисел |
8/57.1% |
4/28.6% |
1/7.1% |
||||
читає і записує математичні вирази, у тому числі зі змінною, знаходить їх значення; розв’язує рівняння, добирає розв’язок нерівності зі змінною |
7/53.8% |
2/15.4% |
4/30.8% |
||||
розв’язує задачу, прогнозує і перевіряє розв’язок |
6/46.2% |
2/15.4% |
5/38.5% |
||||
розпізнає, будує геометричні фігури, конструює об’єкти з геометричних фігур |
8/61.5% |
4/30.8% |
4/30.8% |
|
|||
використовує для вимірювання величин доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами, користується приладами для вимірювання |
7/53.8% |
1/7.7% |
5/38.5% |
|
|||
Характеристика результатів навчання |
Рівень результату навчання |
|
|||||
В |
Д |
С |
П |
|
|||
ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
||||||
установлює взаємозв’язки неживої і живої природи, розрізняє рукотворні об’єкти, виготовлені з природних і штучних матеріалів |
9/69.2% |
4/30.8% |
|
||||
описує зміни, які відбуваються в природі, установлює причинно-наслідкові зв’язки між ними |
10/76.9% |
3/23.1% |
|
||||
обирає обладнання та досліджує об’єкт природи за власно складеним планом, робить висновки і презентує їх |
5/38.5% |
5/38.5% |
3/23.1 % |
|
|||
орієнтується на місцевості за об’єктами природи із допомогою компасу |
4/30.8% |
4/30.8% |
5/38.5% |
|
|||
знаходить і показує на карті Україну, материки, океани та інші об’єкти відповідно до навчального плану |
6/46.2% |
5/38.5% |
2/15.4% |
|
|||
пояснює залежність життя організмів від умов існування, правила природоохоронної поведінки, дотримується цих правил |
7/53.8% |
5/38.5% |
1/7.7% |
|
|||
СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА, ГРОМАДЯНСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНІ ГАЛУЗІ |
|
||||||
пояснює на прикладах, що означає бути громадянином України; досліджує історію свого роду, села/міста, рідного краю і презентує результати |
9/69.2% |
4/30.8% |
|
||||
розповідає про відомі історичні події, пам’ятки природи і культури, видатних людей, у тому числі винахідників, пояснює вплив їх діяльності на життя людей/збереження довкілля |
5/38.5% |
4/30.8% |
4/30.8% |
|
|||
пояснює свої права і обов’язки в сім’ї, в школі, громадських місцях; аргументовано визначає перевагу добрих взаємин над конфліктами |
8/61.5% |
4/30.8% |
1/7.7% |
|
|||
розрізняє першочергові і другорядні потреби, пояснює важливість помірності у споживанні товарів і послуг, планує конкретні дії для задоволення власних потреб |
6/42.9% |
7/50.0% |
1/7.1% |
|
|||
пояснює від чого залежить безпека в довкіллі; описує можливі ризики поведінки на прикладах |
7/53.8% |
5/38.5% |
1/7.7% |
|
|||
моделює звернення по допомогу в різні служби у разі небезпечних ситуацій, пояснює можливі наслідки та свої дії |
8/61.5% |
4/30.8% |
1/7.7% |
|
|||
ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
||||||
організовує робоче місце відповідно до власних потреб і визначених завдань, дотримується безпечних прийомів праці |
13/ 100% |
|
|||||
планує послідовність виготовлення виробу за власно обраними технологіями обробки матеріалів та виготовляє його |
7/53.8% |
5/38.5% |
1/7.7% |
|
|||
Планує та виконує трудові дії щодо самообслуговування, у тому числі ремонтує книжки, пришиває ґудзики, сервірує стіл |
7/53.8% |
6/46.2% |
|
||||
Моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти 3 класу
за 2023-2024 навчальний рік
Характеристика результатів навчання |
Рівень результату навчання |
|||
В |
Д |
С |
П |
|
ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||||
використовує цифрові пристрої для виконання навчальних завдань |
11/46% |
11/ 46% |
2/8% |
|
створює інформаційні продукти (текст, графічне зображення, презентацію) в програмних середовищах |
19/38% |
11/ 46% |
2/8% |
2/8% |
складає лінійні, розгалужені та циклічні алгоритми на основі їх опису, отримує очікуваний результат дій виконавця за складеним алгоритмом |
14/ 58% |
8/ 34% |
2/8% |
|
збирає інформацію за допомогою цифрових пристроїв відповідно до навчальної мети, використовує онлайн середовища для спільної діяльності й обміну думками, дотримується безпечної поведінки під час онлайн-взаємодії |
13/54% |
8/34% |
1/4% |
2/8% |
МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||||
МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО |
||||
описує враження від сприймання музичних творів, словесно характеризує твір з використанням мистецької термінології |
12/50% |
10/ 42% |
1/4% |
1/4% |
співає виразно, відтворює запропоновані ритми (соло та в групі), імпровізує з ритмами |
13/54% |
9/ 38% |
1/4% |
1/4% |
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО |
||||
створює варіанти запропонованих художніх образів засобами образотворчого мистецтва, користується різними художніми матеріалами |
11/46% |
12/ 50% |
1/4% |
|
презентує власні художні образи, оцінює власну творчість, пояснює, що вдалося |
12/50% |
10/ 42% |
1/4% |
1/4% |
ФІЗКУЛЬТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||||
добирає і виконує фізичні вправи з різних видів спорту, дотримуючись правил безпеки, здійснює самоконтроль, самопочуття у процесі виконання фізичних вправ |
19/79% |
3/ 13% |
2/8% |
|
пояснює значення фізичного навантаження і загартовування для організму людини та виховання сили волі |
14/58% |
8/ 34% |
1/4% |
1/4% |
дотримується правил проведення рухливих ігор та естафет; співпереживає за результат команди |
20/84% |
2/ 8% |
2/8% |
Характеристика результатів навчання |
Рівень результату навчання |
|
||||
В |
Д |
С |
П |
|
||
МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
|||||
Українська мова (мова навчання) |
|
|||||
визначає фактичний зміст, тему, основну думку, пояснює причинно-наслідкові зв’язки сприйнятого на слух висловлення, уточнює інформацію, ставить доцільні запитання |
8/3% |
11/46% |
3/ 13% |
2/8% |
|
|
володіє повноцінною навичкою читання вголос і мовчки |
6/25% |
14/58% |
3/ 13% |
1/4% |
|
|
аналізує прочитаний текст, висловлює й обґрунтовує власне ставлення щодо прочитаного, формує висновки |
7/29% |
11/ 46% |
4/ 17% |
2/8% |
|
|
переказує усно і письмово прочитаний/прослуханий твір з дотриманням логіки викладу та з творчим доповненням |
6/25% |
10/42% |
6/ 25% |
2/8% |
|
|
будує зв’язні висловлювання (розповідь, опис, міркування, есе, діалог) в усній і письмовій формах, володіє монологічною та діалогічною формами мовлення, дотримується правил культури спілкування |
3/12% |
9/38% |
11/ 46% |
1/4% |
|
|
пише розбірливо, дотримується граматичних і орфографічних норм, перевіряє і редагує написане |
3/12% |
15/63% |
5/21% |
1/4% |
|
|
Досліджує мовні одиниці та явища, використовує їх для вдосконалення мовлення |
3/12% |
10/42% |
9/38% |
2/8% |
|
|
ІНОЗЕМНА МОВА (АНГЛІЙСЬКА) |
||||||
сприймає з розумінням іноземну мову на слух |
3/12% |
9/38% |
10/ 42% |
2/8% |
||
читає з розумінням іноземною мовою |
4/17% |
14/ 58% |
4/ 17% |
2/8% |
||
висловлюється іноземною мовою |
4/17% |
6/ 25% |
12/ 50% |
2/8% |
||
записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою |
3/12% |
10/ 42% |
10/ 42% |
1/4% |
||
МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||||||
читає, записує, утворює, порівнює числа, визначає розрядний склад числа |
9/37% |
12/50% |
3/13% |
|||
володіє навичками додавання і віднімання |
9/37% |
12/50% |
3/13% |
|||
володіє навичками множення і ділення чисел |
8/33% |
8/33% |
6/26% |
2/8% |
||
читає і записує математичні вирази, у тому числі зі змінною, знаходить їх значення; розв’язує рівняння, добирає розв’язок нерівності зі змінною |
8/33% |
4/17% |
10/42% |
2/8% |
||
аналізує текст задачі, створює за потреби модель, обґрунтовує спосіб розв’язування, розв’язує задачу, прогнозує і перевіряє розв’язок |
6/25% |
6/25% |
10/42% |
2/8% |
||
розпізнає, будує геометричні фігури, конструює об’єкти з геометричних фігур |
4/17% |
12/50% |
7/29% |
1/4% |
|
|
використовує для вимірювання величин доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами, користується приладами для вимірювання |
7/29% |
7/29% |
8/34% |
2/8% |
|
|
Характеристика результатів навчання |
Рівень результату навчання |
|
||||
В |
Д |
С |
П |
|
||
ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
|||||
установлює взаємозв’язки неживої і живої природи, розрізняє рукотворні об’єкти, виготовлені з природних і штучних матеріалів |
6/25% |
14/58% |
3/13% |
1/4% |
|
|
описує зміни, які відбуваються в природі, установлює причинно-наслідкові зв’язки між ними |
7/29% |
12/50% |
4/17% |
1/4% |
|
|
обирає обладнання та досліджує об’єкт природи за власно складеним планом, робить висновки і презентує їх |
3/13% |
7/29% |
12/50% |
2/8% |
|
|
орієнтується на місцевості за об’єктами природи із допомогою компасу |
1/4% |
9/38% |
12/150% |
2/8% |
|
|
знаходить і показує на карті Україну, материки, океани та інші об’єкти відповідно до навчального плану |
6/25% |
10/42% |
8/33% |
|
||
пояснює залежність життя організмів від умов існування, правила природоохоронної поведінки, дотримується цих правил |
6/25% |
11/46% |
5/19% |
2/8% |
|
|
СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА, ГРОМАДЯНСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНІ ГАЛУЗІ |
|
|||||
пояснює на прикладах, що означає бути громадянином України; досліджує історію свого роду, села/міста, рідного краю і презентує результати |
8/33% |
13/55% |
2/8% |
1/4% |
|
|
розповідає про відомі історичні події, пам’ятки природи і культури, видатних людей, у тому числі винахідників, пояснює вплив їх діяльності на життя людей/збереження довкілля |
4/17% |
9/38% |
9/37% |
2/8% |
|
|
пояснює свої права і обов’язки в сім’ї, в школі, громадських місцях; аргументовано визначає перевагу добрих взаємин над конфліктами |
8/34% |
13/54% |
2/8% |
1/4% |
|
|
розрізняє першочергові і другорядні потреби, пояснює важливість помірності у споживанні товарів і послуг, планує конкретні дії для задоволення власних потреб |
3/13% |
11/46% |
8/33% |
2/8% |
|
|
пояснює від чого залежить безпека в довкіллі; описує можливі ризики поведінки на прикладах |
7/29% |
9/38% |
6/25% |
2/8% |
|
|
моделює звернення по допомогу в різні служби у разі небезпечних ситуацій, пояснює можливі наслідки та свої дії |
16/67% |
5/ 21% |
3/12% |
|
||
ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
|
|||||
організовує робоче місце відповідно до власних потреб і визначених завдань, дотримується безпечних прийомів праці |
9/38% |
12/50% |
2/8% |
1/3% |
|
|
планує послідовність виготовлення виробу за власно обраними технологіями обробки матеріалів та виготовляє його |
10/42% |
10/ 42% |
3/12% |
1/4% |
|
|
4Планує та виконує трудові дії щодо самообслуговування, у тому числі ремонтує книжки, пришиває ґудзики, сервірує стіл |
9/38% |
12/ 50% |
2/8% |
1/4% |
|
|
Рівень навчальних досягнень учнів 5-11 класів
у 2023-2024 навчальному році
На виконання плану роботи ліцею за 2023-2024 навчальний рік та з метою вивчення реального стану якості навчальної діяльності педагогів адміністрацією закладу було проведено моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти середньої ланки з предметів інваріантної частини робочого навчального плану за ІI семестр.
При цьому виявлено, що педагоги ліцею здійснюють семестрове оцінювання на підставі тематичних оцінок, воно наближене до середнього арифметичного від суми балів тематичних оцінок. Проте враховується динаміка особистих навчальних досягнень учнів з предмета, важливість теми (тривалість вивчення, складність змісту, ступінь узагальнення матеріалу), але завжди на користь учня. Семестрове оцінювання з іноземної мови проводиться один раз наприкінці семестру за чотирма видами мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письма) та з урахування результатів тематичного оцінювання.
Оцінювання учнів 5 класів у 2023/2024 навчальному році здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 1.04.2022 № 289. Ці рекомендації розроблені для учнів 5 – 6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти. Оцінювання учнів 5 класів має бути зорієнтованим у першу чергу на обов’язкові результати навчання й орієнтири їх оцінювання, визначені Державним стандартом.
Результати семестрових оцінок у 5 класі:
клас |
предмет |
вчитель |
Рівень навчальних досягнень |
|||||||||
кількість учнів класу |
початковий рівень |
% |
середній рівень |
% |
достатній рівень |
% |
високий рівень |
% |
середній бал |
|||
5 |
Укр. мова |
Левчук О.Ф. |
24 |
0 |
0 |
7 |
29 |
10 |
42 |
7 |
29 |
7,9 |
5 |
Укр. літ |
Левчук О.Ф. |
24 |
0 |
0 |
8 |
34 |
8 |
33 |
8 |
33 |
8,2 |
5 |
Англ. мова |
Остаповець С.А. |
24 |
0 |
0 |
10 |
42 |
11 |
45 |
3 |
13 |
6,8 |
5 |
Зарубіжна літ. |
Савчук О.В. |
24 |
0 |
0 |
6 |
25 |
13 |
54 |
5 |
21 |
7,6 |
5 |
Ін.к. «Досл.іст. та с-во» |
Пісковець І.Я. |
24 |
0 |
0 |
2 |
8 |
16 |
67 |
6 |
25 |
8,3 |
5 |
Ін. к. «Мистецтво» |
Деркач О. І. |
24 |
0 |
0 |
0 |
0 |
5 |
21 |
19 |
79 |
10,3 |
5 |
Математ. |
Лесько Ж.П. |
24 |
0 |
0 |
8 |
33 |
10 |
42 |
6 |
25 |
7,7 |
5 |
Ін.к. «Пізн. природу» |
Дідух М.В. |
24 |
0 |
0 |
3 |
13 |
13 |
54 |
8 |
33 |
8,5 |
5 |
Технології.(дівч) |
Овечко Н. М. |
24 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4 |
17 |
20 |
83 |
10,5 |
Технології(хл) |
Деркач О.І. |
|||||||||||
5 |
Ін. к. «Зд., безп. та добробут» |
Овечко Н. М. |
24 |
0 |
0 |
1 |
4 |
9 |
38 |
14 |
58 |
9,3 |
5 |
Інформатика |
Овечко Н.М. |
24 |
0 |
0 |
5 |
21 |
11 |
46 |
8 |
33 |
9,1 |
5 |
Фіз. культ. |
Петрина Н.М. |
24 |
0 |
0 |
0 |
0 |
13 |
54 |
11 |
46 |
8,7 |
5 |
Етика |
Росяк А.О. |
24 |
0 |
0 |
1 |
4 |
9 |
38 |
14 |
58 |
9,5 |
Результати семестрових оцінок у 6 класі:
клас |
предмет |
вчитель |
Рівень навчальних досягнень |
|||||||||
кількість учнів класу |
початковий рівень |
% |
середній рівень |
% |
достатній рівень |
% |
високий рівень |
% |
середній бал |
|||
6 |
Укр. мова |
Левчук О.Ф. |
27 |
0 |
0 |
14 |
52 |
10 |
37 |
3 |
11 |
6,8 |
6 |
Укр. літ |
Левчук О.Ф. |
27 |
0 |
0 |
13 |
48 |
9 |
33 |
5 |
19 |
7,0 |
6 |
Англ. мова |
Остаповець С.А. |
27 |
0 |
0 |
16 |
59 |
7 |
26 |
4 |
15 |
6,7 |
6 |
Зарубіжна літ. |
Савчук О.В. |
27 |
0 |
0 |
15 |
56 |
9 |
33 |
3 |
11 |
6,9 |
6 |
Ін.к. «Досл.іст. та с-во» |
Пісковець І.Я. |
27 |
0 |
0 |
10 |
37 |
14 |
52 |
3 |
11 |
7,2 |
6 |
Ін. к. «Мистецтво» |
Деркач О. І. |
27 |
0 |
0 |
1 |
4 |
7 |
25 |
19 |
71 |
9,7 |
6 |
Математ. |
Лесько Ж.П. |
27 |
0 |
0 |
18 |
67 |
6 |
22 |
3 |
11 |
6,3 |
6 |
Ін.к. «Пізн. природу» |
Дідух М.В. |
27 |
0 |
0 |
7 |
26 |
15 |
56 |
5 |
19 |
7,6 |
6 |
Технології.(дівч) |
Овечко Н. М. |
27 |
0 |
0 |
1 |
4 |
4 |
15 |
22 |
82 |
10,0 |
Технології(хл) |
Деркач О.І. |
|||||||||||
6 |
Ін. к. «Зд., безп. та добробут» |
Овечко Н. М. |
27 |
0 |
0 |
1 |
4 |
17 |
67 |
8 |
30 |
8,6 |
6 |
Інформатика |
Тхоревський О.Є |
27 |
0 |
0 |
5 |
19 |
15 |
56 |
7 |
26 |
8,3 |
6 |
Фіз. культ. |
Петрина Н.М. |
27 |
0 |
0 |
2 |
7 |
14 |
52 |
10 |
37 |
8,9 |
6 |
Географія |
Дідух М.В. |
27 |
0 |
0 |
9 |
33 |
14 |
52 |
4 |
15 |
7,5 |
6 |
Етика |
Росяк А.О. |
27 |
0 |
0 |
0 |
0 |
14 |
52 |
13 |
42 |
9,3 |
Результати семестрових оцінок у 7 класі:
клас |
предмет |
вчитель |
Рівень навчальних досягнень |
|||||||||
кількість учнів класу |
початковий рівень |
% |
середній рівень |
% |
достатній рівень |
% |
високий рівень |
% |
середній бал |
|||
7 |
Укр. мова |
Левчук О.Ф |
32 |
1 |
3 |
15 |
47 |
14 |
44 |
2 |
6 |
6,6 |
7 |
Укр. літ |
Левчук О.Ф |
32 |
1 |
3 |
15 |
47 |
14 |
44 |
2 |
6 |
6,6 |
7 |
Англ.. мова |
Остаповець С. А. |
32 |
0 |
0 |
25 |
78 |
6 |
19 |
1 |
3 |
5,8 |
7 |
Зарубіжна літ. |
Савчук О.В. |
32 |
0 |
0 |
14 |
44 |
16 |
50 |
2 |
6 |
6,9 |
7 |
Історія Укр. |
Пісковець І.Я. |
32 |
0 |
0 |
20 |
63 |
9 |
28 |
3 |
9 |
6,4 |
7 |
Алгебра |
Лесько Ж.П. |
32 |
0 |
0 |
21 |
66 |
10 |
31 |
1 |
3 |
6,1 |
7 |
Геометрія |
Лесько Ж.П. |
32 |
0 |
0 |
26 |
81 |
5 |
16 |
1 |
3 |
5,7 |
7 |
Муз. мист. |
Деркач О. І. |
32 |
0 |
0 |
1 |
3 |
15 |
47 |
16 |
50 |
9,4 |
7 |
Образ. мист |
Деркач О. І. |
32 |
0 |
0 |
1 |
3 |
7 |
22 |
24 |
75 |
10,2 |
7 |
Хімія |
Захарчук І.Б. |
32 |
0 |
0 |
19 |
59 |
12 |
38 |
1 |
3 |
6,3 |
7 |
Біологія |
Захарчук І.Б. |
32 |
0 |
0 |
9 |
28 |
20 |
63 |
3 |
9 |
7,4 |
7 |
Труд. навч. |
Овечко Н. М. |
32 |
0 |
0 |
1 |
3 |
7 |
22 |
24 |
75 |
10,2 |
7 |
Труд. навч. |
Деркач О.І. |
||||||||||
7 |
Осн. здоров’я |
Овечко Н. М. |
32 |
0 |
0 |
3 |
9 |
24 |
75 |
5 |
16 |
8,2 |
7 |
Фіз. культ. |
Петрина Н.М. |
32 |
0 |
0 |
2 |
6 |
18 |
64 |
8 |
30 |
8,6 |
7 |
Всесвітня істор |
Пісковець І.Я. |
32 |
0 |
0 |
17 |
53 |
14 |
44 |
1 |
3 |
6,5 |
7 |
Географія |
Дідух М.В. |
32 |
0 |
0 |
13 |
41 |
16 |
50 |
3 |
9 |
7,1 |
7 |
Фізика |
Тхоревський О.Є |
32 |
0 |
0 |
18 |
66 |
12 |
38 |
2 |
6 |
6,5 |
7 |
Інформатика |
Тхоревський О.Є |
32 |
0 |
0 |
9 |
28 |
13 |
41 |
10 |
31 |
8,1 |
Результати семестрових оцінок у 8 класі:
клас |
предмет |
вчитель |
Рівень навчальних досягнень |
|
|||||||||
кількість учнів класу |
початковий рівень |
% |
середній рівень |
% |
достатній рівень |
% |
високий рівень |
% |
середній бал |
||||
8 |
Укр. мова |
Левчук О.Ф |
24 |
0 |
0 |
14 |
58 |
10 |
42 |
0 |
0 |
6,3 |
|
8 |
Укр. літ |
Левчук О.Ф |
24 |
0 |
0 |
10 |
42 |
12 |
50 |
2 |
8 |
6,6 |
|
8 |
Анг. мова |
Остаповець С. А. |
24 |
0 |
0 |
15 |
63 |
15 |
63 |
9 |
38 |
6,1 |
|
8 |
Зар. літ |
Савчук О.В. |
24 |
0 |
0 |
11 |
46 |
13 |
54 |
0 |
0 |
6,6 |
|
8 |
Історія Укр. |
Пісковець І. Я. |
24 |
0 |
0 |
11 |
46 |
12 |
50 |
1 |
4 |
6,5 |
|
8 |
Алгебра |
Лесько Ж.П. |
24 |
0 |
0 |
18 |
75 |
6 |
25 |
0 |
0 |
5,5 |
|
8 |
Мистецтво |
Деркач О. І. |
24 |
0 |
0 |
7 |
29 |
6 |
25 |
11 |
46 |
8,6 |
|
8 |
Фізика |
Тхоревський О. Є |
24 |
0 |
0 |
10 |
42 |
10 |
42 |
4 |
17 |
7,4 |
|
8 |
Геометрія |
Лесько Ж.П. |
24 |
0 |
0 |
18 |
75 |
6 |
25 |
0 |
0 |
5,6 |
|
8 |
Хімія |
Захарчук І.Б. |
24 |
0 |
0 |
18 |
75 |
6 |
25 |
0 |
0 |
5,8 |
|
8 |
Труд. навч. (хл) |
Деркач О. І. |
24 |
0 0 |
0 0 |
0 |
0 |
13 |
54 |
11 |
46 |
9,5 |
|
8 |
Тру.д навч (дівч) |
Овечко Н. М. |
|||||||||||
8 |
Осн. здоров’я |
Овечко Н. М. |
24 |
0 |
0 |
6 |
25 |
8 |
33 |
10 |
42 |
8,2 |
|
8 |
Фіз. культ |
Петрина Н.М. |
24 |
0 |
0 |
1 |
4 |
14 |
58 |
7 |
29 |
8,5 |
|
8 |
Всесвітня . істор |
Пісковець І. Я. |
24 |
0 |
0 |
11 |
46 |
12 |
50 |
1 |
4 |
6,3 |
|
8 |
Географія |
Дідух М.В. |
24 |
0 |
0 |
6 |
25 |
16 |
67 |
2 |
8 |
7,4 |
|
8 |
Інформатика |
Тхоревський О. Є |
24 |
0 |
0 |
6 |
25 |
12 |
50 |
6 |
25 |
7,8 |
|
8 |
Біологія |
Захарчук І.Б. |
24 |
0 |
0 |
6 |
25 |
8 |
33 |
10 |
42 |
8,0 |
|
Результати семестрових оцінок у 9 класі:
клас |
предмет |
вчитель |
Рівень навчальних досягнень |
|||||||||
кількість учнів класу |
початковий рівень |
% |
середній рівень |
% |
достатній рівень |
% |
високий рівень |
% |
середній бал |
|||
9 |
Укр. мова |
Левчук О.Ф |
23 |
0 |
0 |
7 |
31 |
10 |
43 |
6 |
26 |
7,8 |
9 |
Укр. літ |
Левчук О.Ф |
23 |
0 |
0 |
9 |
39 |
10 |
44 |
4 |
17 |
7,2 |
9 |
Англ. .мова |
Остаповець С. А. |
23 |
0 |
0 |
12 |
52 |
10 |
44 |
1 |
4 |
6,4 |
9 |
Зар. Літ. |
Савчук О.В. |
23 |
0 |
0 |
8 |
35 |
10 |
44 |
5 |
22 |
7,3 |
9 |
Історія Укр. |
Пісковець І. Я. |
23 |
0 |
0 |
10 |
44 |
10 |
44 |
3 |
13 |
7,0 |
9 |
Алгебра |
Довматюк Я.О. |
23 |
0 |
0 |
14 |
61 |
7 |
31 |
2 |
9 |
6,2 |
9 |
Мистецтво |
Деркач О. І. |
23 |
0 |
0 |
2 |
9 |
10 |
44 |
9 |
39 |
9,3 |
9 |
Фізика |
Тхоревський О. Є |
23 |
0 |
0 |
9 |
39 |
10 |
44 |
4 |
17 |
7,3 |
9 |
Геометрія |
Довматюк Я.О. |
23 |
1 |
4 |
13 |
57 |
7 |
31 |
2 |
9 |
6,3 |
9 |
Хімія |
Захарчук І.Б. |
23 |
0 |
0 |
10 |
44 |
11 |
48 |
2 |
9 |
6,9 |
9 |
Труд. навч. (хл) Труд. навч (дівч.) |
Деркач О. І. Овечко Н. М. |
23 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
4 |
22 |
96 |
10,6 |
9 |
||||||||||||
9 |
Всесвітня істор. |
Пісковець І. Я. |
23 |
2 |
9 |
9 |
39 |
10 |
44 |
2 |
9 |
6,2 |
9 |
Географія |
Дідух М.В. |
23 |
0 |
0 |
7 |
31 |
11 |
48 |
5 |
22 |
7,7 |
9 |
Правознавст |
Пісковець І. Я. |
23 |
0 |
0 |
8 |
35 |
13 |
57 |
2 |
9 |
7,2 |
9 |
Біологія |
Захарчук І.Б. |
23 |
0 |
0 |
7 |
31 |
12 |
52 |
4 |
17 |
7,5 |
9 |
Інформатика |
Овечко Н.М. |
23 |
0 |
0 |
2 |
9 |
12 |
52 |
2 |
9 |
9,0 |
9 |
Фіз. культ. |
Петрина Н.М. |
23 |
0 |
0 |
2 |
9 |
10 |
44 |
9 |
39 |
9,3 |
9 |
Основи здоров’я |
Овечко Н.М. |
23 |
0 |
0 |
1 |
4 |
5 |
22 |
17 |
73 |
8,6 |
Результати семестрових оцінок у 10 класі:
клас |
предмет |
вчитель |
Рівень навчальних досягнень |
|||||||||
кількість учнів класу |
початковий рівень |
% |
середній рівень |
% |
достатній рівень |
% |
високий рівень |
% |
середній бал |
|||
10 |
Укр. мова |
Жабровець М.Ю. |
15 |
0 |
0 |
10 |
67 |
3 |
20 |
2 |
13 |
6,1 |
10 |
Укр. літ |
Жабровець М.Ю. |
15 |
1 |
7 |
9 |
60 |
2 |
13 |
3 |
20 |
6,3 |
10 |
Англ. мова |
Остаповець С.А. |
15 |
3 |
20 |
9 |
60 |
1 |
7 |
2 |
13 |
5,3 |
10 |
Зарубіжна літ. |
Савчук О.В.. |
15 |
0 |
0 |
11 |
73 |
1 |
7 |
3 |
20 |
6,1 |
10 |
Історія Укр. |
Пісковець І. Я. |
15 |
0 |
0 |
8 |
53 |
5 |
33 |
2 |
13 |
6,2 |
10 |
Математика |
Лесько Ж. П. |
15 |
0 |
0 |
12 |
80 |
1 |
7 |
2 |
13 |
6,1 |
10 |
Фізика |
Тхоревський О. Є |
15 |
0 |
0 |
9 |
60 |
3 |
20 |
3 |
20 |
6,7 |
10 |
Хімія |
Захарчук І.Б. |
15 |
0 |
0 |
9 |
60 |
3 |
20 |
3 |
20 |
6,5 |
10 |
Технології |
Овечко Н.М. |
15 |
0 |
0 |
0 |
0 |
5 |
33 |
10 |
67 |
10,1 |
10 |
Захист України |
Деркач О.І. |
15 |
0 |
0 |
0 |
0 |
7 |
47 |
8 |
53 |
9,4 |
10 |
Фіз. культ. |
Петрина Н.М. |
15 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
7 |
12 |
93 |
9,9 |
10 |
Вс. історія |
Пісковець І. Я. |
15 |
0 |
0 |
8 |
53 |
4 |
27 |
3 |
20 |
6,3 |
10 |
Географія |
Дідух М.В. |
15 |
0 |
0 |
7 |
47 |
5 |
33 |
3 |
20 |
6,5 |
10 |
Громад. освіта |
Пісковець І. Я. |
15 |
0 |
0 |
4 |
27 |
8 |
53 |
3 |
20 |
7,5 |
10 |
Біологія |
Захарчук І.Б. |
15 |
0 |
0 |
5 |
53 |
7 |
47 |
3 |
20 |
7,2 |
10 |
Інформатика |
Тхоревський О.Є |
15 |
0 |
0 |
7 |
47 |
5 |
33 |
3 |
20 |
7,5 |
Результати семестрового оцінювання учнів 11 класу:
клас |
предмет |
вчитель |
Рівень навчальних досягнень |
|||||||||
кількість учнів класу |
початковий рівень |
% |
середній рівень |
% |
достатній рівень |
% |
високий рівень |
% |
середній бал |
|||
11 |
Укр. мова |
Жабровець М.Ю. |
18 |
0 |
0 |
6 |
33 |
7 |
39 |
5 |
28 |
7,7 |
11 |
Укр. літ |
Жабровець М.Ю. |
18 |
0 |
0 |
6 |
33 |
4 |
22 |
8 |
44 |
8,3 |
11 |
Англ. мова |
Остаповець С. А. |
18 |
0 |
0 |
6 |
33 |
9 |
50 |
3 |
17 |
7,2 |
11 |
Зар. літ. |
Савчук О.В. |
18 |
0 |
0 |
6 |
33 |
7 |
39 |
5 |
28 |
8,1 |
11 |
Історія Укр. |
Пісковець І. Я. |
18 |
0 |
0 |
6 |
33 |
8 |
44 |
4 |
22 |
7,8 |
11 |
Фізика |
Тхоревський О. Є |
18 |
0 |
0 |
5 |
28 |
4 |
22 |
9 |
50 |
8,7 |
11 |
Математика |
Лесько Ж. П. |
18 |
0 |
0 |
5 |
28 |
10 |
56 |
3 |
17 |
7,8 |
11 |
Хімія |
Захарчук І.Б. |
18 |
0 |
0 |
6 |
33 |
9 |
50 |
3 |
17 |
7,2 |
11 |
Технології |
Овечко Н.М. |
18 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
6 |
17 |
94 |
10,6 |
11 |
Зах. України |
Деркач О.І. |
18 |
0 |
0 |
1 |
6 |
5 |
28 |
12 |
67 |
10,4 |
11 |
Всесвітня історія |
Пісковець І. Я. |
18 |
0 |
0 |
6 |
33 |
4 |
22 |
8 |
45 |
8,1 |
11 |
Біологія |
Захарчук І.Б. |
18 |
0 |
0 |
6 |
33 |
6 |
33 |
6 |
33 |
7,8 |
11 |
Інформатика |
Тхоревський О. Є |
18 |
0 |
0 |
3 |
17 |
4 |
22 |
11 |
61 |
9,2 |
11 |
Фізкультура |
Петрина Н.М. |
18 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
14 |
78 |
10 |
11 |
Географія |
Дідух М.В. |
18 |
0 |
0 |
3 |
17 |
6 |
33 |
9 |
50 |
8,7 |
11 |
Астрономія |
Тхоревський О.Є. |
18 |
0 |
0 |
1 |
6 |
7 |
39 |
10 |
56 |
9,1 |
Моніторинг якості навчання учнів 5-11 класів свідчить, що середній бал навчальних досягнень учнів змінюється на кінець IІ семестру. Найнижчий середній бал у ліцеїстів старшої ланки з англійської мови становить 5,3 балів у 10 класі (вчитель Остаповець С.А.). Найвищий середній бал у учнів середньої ланки 10.6 із технологій в 11 класі (вчитель Овечко Н.М) та з трудового навчання в 9 класі (вчителі Овечко Н.М., Деркач О.І).
Здійснивши моніторинг рівня навченості ліцеїстів 5-11 класів за ІI семестр з окремих предметів отримали наступні результати:
Аналіз діаграми показав, що з української мови найнижчим є середній бал навченості в 10 класі і становить 6,1 (вчитель Жабровець Марія Юріївна). Із 15 учнів цього класу 10 (67%) засвоїли програмний матеріал на середньому рівні, 3 (20 %) учнів – на достатньому, 2 (13%) учнів - на високому рівні.
З іноземної мови (англійської) вчитель Остаповець Світлана Адамівна найнижчий результат середнього балу продемонстрували учні 10 класу (5,3 бали), найкращі досягнення мають одинадцятикласники (7,2 бала).
Аналіз успішності 164 учнів, що навчаються у 5-11 класах, із математики за ІI семестр засвідчив наступне: 86 ( 52%) ліцеїстів працюють на середньому рівні, 61 ( 37%) - на достатньому, 17 ( 11%) - на високому рівні.
Рівень навчальних досягнень учнів середньої та старшої ланки за ІІ семестр 2023-2024 н.р.
Аналіз семестрових оцінок дає підстави для висновку, що учні середньої ланки ліцею засвоїли зміст програми та опанували навчальний матеріал з предметів інваріантної складової навчального плану переважно на середньому та достатньому рівнях. Найкращі результати мають учні 5, 9, 11 класів. У цих класних колективах найбільша кількість дітей, що навчаються на високому і достатньому рівнях. Виявлено прогалини в знаннях курсу української мови, алгебри, іноземної мови, хімії, біології, історії. Аналіз якості рівня навченості показує, що причинами виникнення проблем щодо динаміки успішності свідчить по відсутність мотивації до здобуття освіти цих дітей, тобто про недостатню роботу щодо її розвитку з боку практичного психолога ліцею, учителів-предметників, роботи класних керівників зі здобувачами освіти та їх батьками.
У 2024-2025 навчальному році педагогічному колективу посилити роботу щодо якісної підготовки випускників до складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання. Забезпечувати якість освіти відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, схваленого на засіданні педагогічної ради.
Наступність у навчанні
У 2023-2024 навчальному році приділялась велика увага проблемі наступності у навчанні: проведено засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів, психолого-педагогічний консиліум за результатами адаптації п’ятикласників, узгоджено єдині вимоги вчителів дошкільної, початкової та середньої ланки щодо оцінювання освітніх досягнень учнів, індивідуальні психологічні консультації з батьками, моніторингові дослідження адаптації дошкільнят, першокласників та п’ятикласників.
Робота в цьому напрямку була проведена на достатньому рівні, що дало можливість успішно адаптуватись вихованцям дошкільної групи, учням 1-х та 5-х класів.
У 2024-2025 навчальному році у ліцеї буде працювати дошкільна група з короткотривалим перебуванням дітей (за умови очного навчання), що дасть можливість підготувати майбутніх першокласників до навчання.
Індивідуальне навчання
На виконання статті 13 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 року за № 184/28314, № 624 від 06.06.2016 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2016 року за № 905/29035 та № 635 від 24.04.2017 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 травня 2021року за №№ 645/30513 наказу Міністерства освіти і науки від 10.07.2019 № 955 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8» та згідно Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах (розділ 4 п.3) «Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання учнів за індивідуальною формою», затвердженого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2019 за №852/33823 та наказу МОН 15.02.2023 № 165 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2023р. за № 359/39415 «Про внесення зміни до Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти» на підставі висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини та заключення ЛКК та з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти, з урахуванням індивідуальних особливостей та стану здоров'я дітей було забезпечено здобуття загальної середньої освіти за індивідуальною формою (педагогічний патронаж) для учня 4 класу.
Для організаційно-методичного забезпечення індивідуальної роботи з учнем були відповідні накази по ліцею. Індивідуальні навчальні плани для здобуття загальної середньої освіти за індивідуальною формою (педагогічний патронаж) було складено з урахуванням Державного стандарту середньої освіти.
Розклад занять був затверджений директором ліцею за погодженням з батьками учнів. Облік занять здійснювався в електронному журналі.
Питання організації індивідуальної форми навчання з учнями розглядались на нарадах та педрадах.
У 2024-2025 навчальному році адміністрація ліцею продовжить організацію щодо індивідуального навчання учня(за потреби).
Інклюзивна освіта
На виконання Закону України «Про освіту», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 15.08.2011 №872 (зі змінами, внесеними Постановою КМ від 09.08.2017 № 588),листа Міністерства освіти і науки України «Про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 18.05.2012 року № 1/9 – 384, «Щодо посадових обов’язків асистента вчителя» від 25.09.2012 року № 1/9-675, Постанови КМУ від 15.08.2011 № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», Постанови КМУ від 14.02.2017 № 88 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами», Постанови КМУ від 15 листопада 2017 р. № 863 «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами», Наказу МОНУ від 01.02.2018 № 90, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.02.2018 за № 226/31678 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205», Наказу МОНУ від 08.06.2018 № 609 «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти»,Наказу МОНУ від 23.04.2018 № 414, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.05.2018 за № 582/32034 «Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти», листа МОНУ від 05.02.2018 № 2.5-281 (Роз’яснення щодо тривалості уроків в інклюзивних класах і функціональних обов’язків асистента вчителя), Листа МОНУ від 08.08.2013 № 1/9-539 «Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами», листа МОНУ № 1/11479-23 від 03.08.2023 "Про методичні рекомендації "Безпечне освітнє середовище: Надання індивідуальної підтримки учням з особливими освітніми потребами під час підготовки до реагування на надзвичайні ситуації", заяв батьків та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання їх соціалізацію та інтеграцію в суспільстві.
У 2023-2024 навчальному році було створено чотири інклюзивні класи (3,4-А, 4-Б та 6 ), у яких навчалися 6 учнів.
Для супроводу дітей з особливими освітніми потребами працювала команда психолого-педагогічного супроводу та організовано розвитково-корекційні та мовленнєві заняття з фахівцями за цивільно-правовими угодами.
У 2024-2025 навчальному році відповідно до наданих документів інклюзивними будуть класи 4,5 та 7 класи, у яких здобуватимуть освіту 6 дітей з особливими освітніми потребами. Для проведення корекційно-розвиткових занять у закладі створена ресурсна кімната, яку частково забезпечено обладнанням.
Інформатизація освітнього процесу
Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти» положення про дистанційну форму навчання, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та у зв’язку із використанням змішаної форми навчання 2023-2024 році пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти щодо поглиблення роботи з новими освітніми технологіями були:
- організація освітнього процесу за допомогою онлайн-платформ Google Meet, Viber.
- формування інформаційної культури учасників освітнього процесу, забезпечення їх інформаційних потреб;
- удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;
- оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;
- використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання (за потреби).
У своїй діяльності комп’ютери та ноутбуки використовують директор, заступники директора, практичний психолог, соціальний педагог, бібліотекар, педагог-організатор, секретар, головний бухгалтер, вчителі-предметники. Реалізується повний комплекс завдань. Діловодство ведеться українською мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними засобами. Ведеться база даних у програмному комплексі ІСУО, АІКОМ та ДІСО.
Що стосується безпосередньо освітнього процесу, то комп’ютеризація і інформатизація закладу на сьогодні в основному задовольняє потреби освітнього процесу. У ліцеї функціонує два комп’ютерних класи, мультимедійне обладнання, підключено до всесвітньої мережі Інтернет, кожен навчальний кабінет забезпечений ноутбуком та Wi-Fi роутером, проводиться постійна робота з підтримки офіційного веб-сайту ліцею.
Процес впровадження ІКТ-технологій у освітній процес у минулому навчальному році значно активізувався. Більшість вчителів протягом року провели ряд уроків з використанням інформаційних технологій. Організовано обмін досвідом із використання комп’ютерних технологій через відвідування уроків більш досвідчених колег, проведення майстер-класів з ІКТ, роботи школи сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. При підготовці та проведенні уроків, групових занять, підготовці учнів до різноманітних конкурсів педагоги використовували мережу Інтернет, власні презентації. Для перевірки вивченого матеріалу розроблялись або використовувались готові тести в електронному вигляді. При вивченні окремих тем здобувачі освіти отримували домашні завдання, при виконанні яких використовувався комп’ютер. Активно використовувались комп’ютерні технології при проведенні предметних тижнів, конкурсів. Усі позакласні заходи проводилися із використанням комп’ютерних презентацій.
Моніторинг використання інформаційних технологій в освітньому процесі здійснюється через безпосереднє спостереження, звіти вчителів-предметників, анкетування.
У 2024-2025 навчальному році педагогічний колектив продовжить працювати відповідно до Концепції Нової української школи, у якій однією із ключових компетентностей є інформаційно-цифрова, яка передбачає впевнене, а водоночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні, інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, робота з базами даних, навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеці, розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо). Крім того, у закладі освіти діють електронні класні журнали, журнали гурткової роботи, журнал заміни уроків та електронні щоденники на сайті https://nz.ua.
Забезпечення матеріально-технічної бази ліцею
Придбано:
- інтерактивна панель.
Підсумки діяльності ліцею за минулий навчальний рік
Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:
- освітній процес має тенденцію до розвитку; набуття педагогами колективного досвіду щодо змішаного навчання.
- реалізація функцій управління в закладі здійснюється за допомогою організаційно-педагогічних, організаційно-розпорядчих, соціально-психологічних, фінансово-господарських методів, які спрямовані на забезпечення функціонування та розвитку закладу освіти шляхом запровадження нових взаємовідносин між керуючими й керованими підсистемами відповідно до мети їх спільної діяльності;
- діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності, ралізацію концепції Нової української школи;
- у ліцеї використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;
- ліцей підтримує свій позитивний імідж;
- створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб здобувачів;
- значно покращилась ресурсна база (кадровий потенціал, матеріально-технічна база, інформаційно-методичне забезпечення);
- методична робота сприяє модернізації змісту освітнього процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій (дистанційне навчання в режимі онлайн);
- створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.
Основні напрямки роботи та завдання ліцею
на 2024-2025 навчальний рік
В Україні триває реформа освітньої галузі, основною метою якої є нова якість освіти на всіх рівнях. Зміни стали можливими завдяки прийняттю Концепцї Нової української школи, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну освіту», «Про дошкільну освіту», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти.
Домінантною стала потреба визначення соціальної місії закладів загальної середньої освіти в умовах змін, переосмислення ролі управлінської та освітньої діяльності адміністрації та педагогічного колективу у розбудові нового освітнього середовища та організації освітнього процесу, який базується на компетентнісному, особистісно зорієнтованому та діяльнісному підходах, вихованні на цінностях, принципах дитиноцентризму, автономії закладу, цілісності системи управління, постійне вдосконалення, впливу зовнішніх чинників, гнучкість і адаптивність. Значно зросла роль батьківської думки як головного партнера педагогів та дітей.
Основні завдання:
- здійснювати управлінську та освітню діяльність відповідно до Положення про внутрішню систему якості освіти ліцею;
- забезпечити всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства;
- забезпечити формування цінностей і компетентностей необхідних для успішної самореалізації особистості;
- виховувати відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;
- формування безпечного інноваційного освітнього середовища;
- впровадження Державних стандартів освіти, в основі яких:
- формування компетентностей, умінь та цінностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві;
- забезпечення рівного доступу всіх здобувачів до якісної освіти;
- створення організаційних умов для забезпечення безперевного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;
- залучення педагогів до експериментальної роботи, до впровадження інноваційних педагогічних технологій в освітній процес з подальшим узагальненням їх досвіду роботи;
- забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу;
- зміцнення матеріально-технічної бази, організація якісного харчування та медичного обслуговування дітей;
- забезпечення ефективної взаємодії з батьківською громадськістю, розвитку учнівського самоврядування, широке залучення його до вирішення питань організації життєдіяльності ліцею;
- удосконалення роботи з організації дистанційного навчання;
- активізація національно-патріотичного виховання з урахуванням реалій сучасності;
- забепечення роботи дошкільної групи з короткотривалим перебуванням та групи продовженого дня;
- підвищення якості освітніх послуг через формування в учнів ключових компетентностей Нової української школи;
У наступному 2024-2025 році педагогічний колектив продовжить роботу над формуванням компетентного здобувача освіти в умовах розбудови національної школи шляхом впровадження ефективних педагогічних технологій в освітньому процесі.
Науково-методична проблемна тема
та завдання на 2024-2025 навчальний рік
Педагогічний колектив Пісківського ліцею імені Героїв-земляків у 2024-2025 навчальному році розпочне працювати над новою методичною проблемною темою «Старт до успішної школи: організація освітнього процесу ліцею і формування компетентностей здобувачів освіти на щодень».
Цьогоріч реалізуватиметься І етап науково-методичної проблеми – діагностично-теоретичний. Завданнями якого є панування навичок впровадження нових педагогічних технологій освітньої діяльності та моніторинг аналізу роботи, вивчення рівня навичок досягнень учнів, їх вихованості, розвитку.
Пріоритетними напрямками розвитку освіти в закладі
на 2024-2025 навчальний рік є:
- забезпечення підготовки педагогів до інноваційної діяльності на основі Концепції Нової української школи 1-7 класах;
- забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб громади і держави;
- забезпечення спрямованості освітнього процесу на розвиток умінь і навичок особистості, застосування на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів, успішну адаптацію людини в соціумі, формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти шляхом застосування особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів;
- реалізація державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти;
- впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення її потреб у самовдосконаленні;
- створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності, в центрі якої проектування та організація сучасного уроку;
- покращння здоров’я дітей під час освітнього процесу шляхом активного використання здоров’язберігаючих технологій;
- сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей;
- підвищення рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;
- формування у дітей та молоді національної ідентичності, розуміння єдності й цілісності України, виховання патріотизму та активної громадянської позиції, особистої відповідальності за долю держави та рідного села, посилити роль героїко-патріотичного виховання ліцеїстів;
- допомагати ліцеїстам у розвитку ціннісно-оріїнтованої активності, подоланні труднощів соціальної взаємодії, профілактиці ризикованої поведінки, соціальний захист у складних життєвих ситуаціях;
- орієнтація педагогів на гуманні, демократичні принципи спільної з дитиною життєдіяльності;
- розвиток соціального партнерства закладу освіти із вищими навчальними закладами з метою інформування та профорієнтації учнівської молоді;
- посилення контролю за проведенням роботи щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячому травматизму серед молоді;
- оптимізація співпраці педагогів та батьків.